Skrawek pola. Saga wiejska. Tom 1 - Kasia Bulicz-Kasprzak

Okładka książki, fot.: materiały prasowe

Rozwiązanie konkursu. 

Laureatką konkursu została Małgorzata Staniecka. Serdecznie gratulujemy! 

"Skrawek pola. Saga wiejska. Tom 1" to książka silnie inspirowana tematyką wsi - pozwala czytelnikowi na przeniesienie się do całkiem innej rzeczywistości, gdzie czas płynie spokojnie, a problemy ludzi są całkiem inne od tych, które znamy obecnie.

Wspomnienia pól uprawnych, pracy na gospodarstwie i beztroskich dni spędzanych na świeżym powietrzu. Dziś takie obrazy coraz częściej żyją wyłącznie w naszej pamięci lub wspomnieniach dziadków.

Niewielka wieś na Zamojszczyźnie, początek XX wieku. W gospodarstwach wiejskich na świat przychodzą trzy dziewczynki. Każda z nich rodzi się w innym domu i należy do innej rodziny, jednak wkrótce historia splata ich losy w dość nieprzewidywalny sposób. Czytelnik musi znaleźć odpowiedź na pytanie, czy ubóstwo jest człowiekowi biednie urodzonemu przeznaczone już na zawsze i czy posiadanie majątku naprawdę może dać pełnię szczęścia.

"Skrawek pola. Saga wiejska. Tom 1" to interesująca pozycja przedstawiająca losy rodzin chłopskch - Lipczewskich i Połajów. Są to opowieści inspirowane dziejami rodziny autorki, a także portrety zwykłych, wiejskich rodzin, których wiele było na ziemiach polskich. Autorka starała się przedstawić wieś jako miejsce tętniące życiem - nie są to tylko zabudowania rodem z przeszłości, gdzie ludzie są ciemni czy zacofani. Mimo iż mają inną mentalność, tak samo jak w miastach dotyczyły ich kłótnie, przeżywali silne emocje, tracili majątki lub nagle się wzbogacali.

Autorka Kasia Bulicz-Kasprzak stworzyła malowniczy i niezwykle ciekawy opis polskiej wsi sprzed wieku. Jak sama o sobie mówi, kolekcjonuje historie. Uwielbia w swoich książkach opisywać zdarzenia inspirowane historią prostych ludzi, których życie potrafi być fascynujące i unikatowe.

KONKURS TRWA DO 20 KWIETNIA 2023 R.

PODPOWIEDŹ DO KONKURSU>>>>>

Konkurs został rozstrzygnięty

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.