20.03.23, 13:58

Nieprzeciętni 2023. Rusza nowa edycja plebiscytu Czwórki

KV plebiscytu, fot.: materiały prasowe

20 marca br. ruszyła kolejna już edycja plebiscytu Czwórki „Nieprzeciętni 2023”, którego celem jest odkrycie ciekawych, kreatywnych oraz wyjątkowych ludzi. 

Plebiscyt „Nieprzeciętni” to okazja do zaprezentowania sylwetek osób, które „tworzą” nietuzinkowe i niebanalne rzeczy oraz mają nadzwyczajne zainteresowania. Zgłoszenia za pośrednictwem strony internetowej stacji można wysyłać do 16 kwietnia. Kandydatury mogą być zgłaszane przez przyjaciół, rodzinę, znajomych, a także przez samych zainteresowanych. Jedynym kryterium uczestnictwa jest wiek - między 18 a 35. rokiem życia.

Kapituła plebiscytu spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze 10 finalistów. Ich nazwiska zostaną ogłoszone 15 maja. W kolejnym etapie to słuchacze będą mogli wybrać swojego faworyta. Głosy będzie można oddać od 15 maja do 11 czerwca poprzez stronę internetowa rozgłośni oraz aplikację Czwórki. Nazwisko laureata plebiscytu „Nieprzeciętni 2023” zostanie ogłoszone podczas finałowej gali, która odbędzie się 22 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.

Kto wchodzi w skład Kapituły?

W skład tegorocznej Kapituły plebiscytu „Nieprzeciętni 2023” wchodzą: Hanna Dołęgowska (Dyrektor - Redaktor Naczelna Czwórki), Mateusz Adamczyk (polonista, autor książki „Płeć w polszczyźnie”, członek Zespołu Retoryki i Komunikacji Publicznej Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, współautor „Słownika neologizmów polskich Obserwatorium Językowego Uniwersytetu Warszawskiego”), Zofia Jaworowska (działaczka społeczna, tłumaczka, prezes Fundacji BRDA, która pomaga Ukraińcom odbudować zniszczone domy oraz pozyskuje i bada materiały budowlane z odzysku), dr Monika Aksamit-Koperska (doktor chemii, zdobywczyni nagród w międzynarodowym konkursie na popularyzatora nauki FameLab, w 2016 r. założyła Stowarzyszenie Rzeczników Nauki, którego celem jest budowanie społeczeństwa opartego na wiedzy), KOWALSKI (laureat "Szansy na sukces" i konkursu "Premiery" festiwalu w Opolu w 2014 r., , aktorsko-musicalowe zdolności prezentował przez pięć lat na deskach Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej), Ola Mirosław (dwukrotna zdobywczyni tytułu Mistrzyni Świata oraz Europy we wspinaczce sportowej, specjalizuje się w konkurencji wspinaczka na czas), Jakub Tylman – Nieprzeciętny 2022 (pedagog, nauczyciel przedszkolny i przedmiotów artystycznych, wykładowca akademicki, autor książek edukacyjnych dla dzieci, twórca nowoczesnych projektów edukacyjnych i nieszablonowych rozwiązań w edukacji, inicjator ogólnopolskiej kampanii społecznej „Szkoły bez zadań domowych”, laureat nagrody Głosu Wielkopolskiego w plebiscycie „Nauczyciel na Medal” oraz zwycięzca plebiscytu „Osobowość Roku 2019” w województwie wielkopolskim, nominowany do Nagrody im. Janusza Korczaka), Julia Wizowska (edukatorka przyrodnicza, naturoterapeutka, prowadzi strony społecznościowe na Facebooku, Instagramie i Youtube, publikuje na blogu juliawizowska.com.pl, pisze książki, organizuje warsztaty i nagrywa podcast "Co w tym koszyku?"), Y (Polski Magik Gwiazd, nowoczesny iluzjonista, mentalista, autor książki „13 kroków by stać się magicznym”, półfinalista programu „Mam Talent”).

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy