08.04.23, 09:00

Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023

Zapowiedź artystów, fot.: materiały prasowe

Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 

Olsztyn Green Festival co roku odbywa w plenerze, w pięknej scenerii Jeziora Ukiel, wśród plaż, zieleni i drzew. To festiwal muzyki i tzw. zielonego stylu życia, który ściąga do Olsztyna 30-tysięczną widownię. Misją i zadaniem imprezy jest popularyzacja zrównoważonego rozwoju i walki o ekologię.Organizatorem wydarzenia są Agora S.A. i Wyborcza.pl. Współorganizator - Urząd Miasta w Olsztynie. 

Do grona artystów występujących podczas Olsztyn Green Festivalu 2023 dołączają:

Błażej Król - znany ze sceny muzycznej jako Król, dał się poznać światu za sprawą założonego w 2001 roku zespołu Kawałek Kulki, od razu sygnalizując, jakie muzyczne rejony będą w kręgu jego zainteresowań: gitarowe melodie zgrabnie łączyły się z wpływami muzyki elektronicznej. Elektronika została jeszcze bardziej podrasowana w drugim jego muzycznym projekcie, jakim był duet z Maurycym Górskim, czyli UL/KR. To spotkanie elektroniki z muzyka gitarowa było wydarzeniem na rodzimym rynku muzycznym, a piosenki „z bulgoczących bagien” jak mówili o swojej debiutanckiej płycie sami muzycy zostały wyróżnione przez „Gazetę Wyborczą” tytułem najlepszej płyty roku. W lutym 2023 roku światło dziennie ujrzał siódmy w dorobku artysty album studyjny „W każdym (polskim) domu” 

Sorry Boys - początki zespołu, który powstał w Warszawie w 2006, to tradycyjne rockowe piosenki. Ich debiutancka płyta „Hard Working Classes” trafiła do słuchaczy i słuchaczek 4 lata później. Kolejny krążek wydany w 2013 roku i zatytułowany „Vulcano” zdradził muzyczną rewolucje, jaką przeszedł zespół - brzmienie stało się bardziej niejednoznaczne, a stricte rockowe melodie ustąpiły miejsca coraz bardziej zaznaczających swoją obecność instrumentom elektronicznym. Do tego głos, charyzma i sceniczne kreacje wokalistki zespołu – Beli Komoszyńskiej. To był ten moment w polskiej muzyce rozrywkowej, w którym zyskała ona bardzo wyrazisty zespół o osobliwym charakterze muzycznego pisma. Ubiegły rok przyniósł piąty w dyskografii album zespołu „Renesans”. 

Piotr Zioła - głośnym debiutem „Revolving door” datowanym na 2016 r., szturmem zapewnił sobie nagrodę Fryderyka, a pochodzący z tego krążka utwór „Safari” stał się platynową płytą. Tak jak równie niespodziewanie pojawił się na rodzimej scenie, równie niespodziewanie z niej zniknął każąc na siebie czekać kilka kolejnych lat. Jego błyskotliwie rozpoczęta kariera wisiała na włosku, kiedy przyszło mu zmagać się przez te lata milczenia z chorobą afektywną dwubiegunową. Ta kilkuletnia cisza zostało przerwana wydaną w ubiegłym roku płytą „Wariat”. Już sam tytuł to swoista instrukcja obsługi nowego wydawnictwa, na którym Piotr Zioła daje upust zmaganiom jakie towarzyszyły mu podczas trudnego okresu choroby. Nowe wydawnictwo to wielowarstwowy, niejednoznaczny i zniuansowany dźwiękowy i tekstowy notatnik ostatnich kilku lat Piotra Zioły.

Wymienieni artyści i artystki dołączają do już ogłoszonych muzyków: Dawida Podsiadło, Zalewskiego, Brodki, Nosowskiej, Karasia/Roguckiego, Rat Kru, Kacperczyka, WaluśKraksaKryzys, Ofelii i Rubensa.

Dwójka tegorocznych artystów Olsztyn Green Festival to absolutni faworyci wśród ogłoszonych niedawno nominowanych do polskiej nagrody muzycznej „Fryderyki”. Najwięcej nominacji - po sześć, w kategoriach muzyki rozrywkowej zdobyli Rubens i Dawid Podsiadło. Rubens za debiutancki album" Piosenki, których nikt nie chce" został wytypowany w takich kategoriach jak: Album Roku Indie Pop, Fonograficzny Debiut Roku, Utwór Roku za piosenkę „Wszystko OK?”, a sam artysta otrzymał nominację jako Artysta Roku, Producent Roku i Autor Roku. 

Olsztyn Green Festival 2023 – bilety 

Karnet: 3-dniowy - 449 zł, bilet jednodniowy - 229 zł

Bilety dla dzieci: z posiadania biletów zwolnione są dzieci do lat 5. Dzieci od 6. do 12. roku życia obowiązuje zniżka 50 proc. ceny bilet

Komentarze

Powiązane

08.07.24, 13:25
| kultura » muzyka
Nie żyje Tadeusz Woźniak. Jego utwór Zegarmistrz światła znalazł się w kanonie polskiej piosenki
Zmarł Tadeusz Woźniak - muzyk, kompozytor oraz wokalista. Jego utwory wykonywali czołowi polski piosenkarze.
05.07.24, 14:30
| kultura » książki
Lista nominowanych do Nagrody Literackiej Nike 2024. Wyróżniono zaledwie trzy powieści
28 czerwca br. ogłoszono 20 książek nominowanych do tegorocznej nagrody Nike. Wśród dzieł wyróżnionych przez kapitułę są cztery tomy poetyckie i tylko trzy powieści.
04.07.24, 10:59
| kultura » muzyka
Rzeszów celebruje Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko. Będą koncerty i wystawa
W tym roku po raz szósty Rzeszów będzie celebrować twórczość pochodzącego z Rzeszowa trębacza jazzowego, Tomasza Stańko. 13 lipca br. odbędzie się Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko, który w tym roku poprzedzi cykl wyjątkowych wydarzeń. Wydarzenia organizowane są przez Estradę Rzeszowską.
29.06.24, 08:00
| kultura » informacje
Kino plenerowe na Cytadeli pod hasłem Jesteśmy na wczasach
Od lipca br. w parku przy Muzeum Historii Polski w Warszawie, pod hasłem „Jesteśmy na wczasach”, rusza kino plenerowe. W wybrane soboty będzie można zobaczyć ciekawe filmy z różnych dekad, takie jak “Rejs”, “Hydrozagadka” czy “Jak żyć?”. Wstęp do kina plenerowego jest bezpłatny. 
27.06.24, 20:00
| kultura » informacje
Kinga Zaborowska laureatka nagrody CineEurope Gold Award 2024
Kinga Zaborowska, dyrektorka działu filmbookingu w sieci kin Helios, otrzymała wyróżnienie CineEurope Gold Award. To nagroda przyznawana profesjonalistom z branży kinowej za wybitne osiągnięcia w ich dziedzinie. 20 czerwca br. podczas ceremonii rozdania nagród CineEurope w Barcelonie, złote statuetki odebrało osiem osób z całego świata. 
26.06.24, 17:45
| radio » informacje | kultura » informacje
XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry – Sopot 2024. Lista laureatów w kategorii słuchowisko
Słuchowisko „Siostra Hioba” Marty Rebzdy w reż. Waldemara Modestowicza zdobyło Grand Prix XXIII Festiwalu „Dwa Teatry - Sopot 2024”, dla najlepszego utworu w kategorii słuchowisk. Wielkimi Nagrodami Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w TPR i Teatrze TV uhonorowani zostali Joanna Szczepkowska i Adam Ferency.
21.06.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Po 25. latach Multikino Ursynów zamyka swoje drzwi 18 sierpnia 2024 r.
Multikino Ursynów zakończy działalność 18 sierpnia br. Spółka sprzedała prawa użytkowania wieczystego do działki na której funkcjonuje multipleks.
21.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje | kultura » film
Agencji K+Group odpowiada za promocję filmu Rodzina Treflików
Trefliki, bohaterowie serialu animowanego „Rodzina Treflików”, w listopadzie br. trafią na wielki ekran. Szczegóły świątecznej produkcji zostaną ujawnione dwa miesiące przed premierą, ale już teraz rozpoczynają się działania związane z kinowym debiutem Treflikowych bohaterów. Za działania związane z promocją filmu będzie odpowiedzialna agencja K+Group.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
11.06.24, 13:04
| kultura » muzyka
Wolne Duchy. Męskie Granie Orkiestra prezentuje tegoroczny singiel promujący trasę Męskie Granie. Obejrzyj teledysk
Daria Zawiałow, Mrozu oraz Kacperczyk, czyli Męskie Granie Orkiestra 2024, nagrali utwór „Wolne Duchy”, promujący tegoroczną, 15. edycję trasy Męskie Granie. Singlowi towarzyszy teledysk, w którym monumentalne głowy artystów – podobnie jak każdego lata sponsorowana przez markę Żywiec trasa – przemierzają Polskę, prezentując jej różne oblicza.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.