Mastercard w e-Izbie

Mastercard, fot.: materiały prasowe

Krajowa branżowa organizacja e-biznesu rośnie, tym razem z Mastercard. Jest to spółka technologii płatniczych, która dołączyła do Izby Gospodarki Elektronicznej. Obustronne korzyści mogą wpłynąć na decyzje kolejnych firm, które z wykorzystywać możliwości, jakie daje członkostwo w e-Izbie.

Mastercard należy do firm z branży płatniczej. Odgrywa też rolę w transakcjach e-commerce na całym świecie. Jest obecna w 210 krajach i terytoriach na świecie, Mastercard łączy kupujących, sprzedających i instytucje finansowe, w celu zapewnienia transakcji online. Pozycję e-Izby na gospodarczej mapie Polski ugruntowało X-lecie działalności, wypadające w tym roku. Organizacja reprezentująca interesy gospodarcze całego sektora e-commerce, w tym firm zrzeszonych, opiera się na kojarzeniu biznesowym. Nawiązują relacje w swoim sektorze. Izba prowadzi też autorskie badania rynku, wydaje raporty oraz poradniki, wspiera każdą organizację, która dołącza do jej struktury.

Mocny uścisk dłoni

Handel elektroniczny rozwinął się w ostatnich latach i stał się kluczowym elementem światowej gospodarki, np. w ciągu dekady odsetek polskich internautów kupujących w sieci wzrósł z 45 proc. do 87 proc, czyli omalże dwukrotnie. Mastercard odegrał rolę w globalnym rozwoju e-handlu z racji technologicznych możliwości i zasięgu. Podobnie, e-Izba odgrywa rolę w rozwoju krajowej branży e-commerce, reprezentując także naszą cyfrową gospodarkę na forum UE.

Chcemy dzielić się z sektorem e-commerce wiedzą oraz doświadczeniem we wdrażaniu bezpiecznych rozwiązań płatniczych, opartych na nowoczesnych technologiach, tj.: Card-on-File, czy Click to Pay, dodając swój wkład w rozwój tego kanału sprzedaży. E-Izba zrzesza firmy, które – jak Mastercard – posiadają zasoby, aby w sposób odpowiedzialny i przyjazny konsumentom budować standardy w e-commerce. Cieszymy, że możemy dołączyć do tego zaszczytnego grona” - mówi Daria Auguścik, dyrektorka ds. rozwoju biznesu e-commerce w polskim oddziale Mastercard Europe

Sieć biznesowych korzyści

96 proc. Polek i Polaków rozważa korzystanie z metod płatnościw najbliższej przyszłości. Badanie „Mastercard New Payment Index 2022” potwierdza więc profil polskiego konsumenta, który jest otwarty na nowości. Przy czym, dba o bezpieczeństwo całego procesu zakupów i je same chce mieć szybko u siebie. Aby to zorganizować, ekosystem e-commerce musi ze sobą ściśle współpracować, co też przekłada się na udział sektorowy firm w e-Izbie.

Naszą społeczność tworzą sprzedawcy detaliczni (B2C), platformy e-commerce (B2C, C2C, B2B), rozwiązania IT dla e-commerce, e-usługi, treści cyfrowe, logistyka i dystrybucja, oraz oczywiście płatności on-line. Tworzymy najlepszy w całym kraju networking biznesowy i know-how przede wszystkim zaś jesteśmy silną i skuteczną organizacją działająca na rzecz poprawy ram legislacyjnych dla branży handlu elektronicznego - czego bezpośrednim dowodem jest przyjęcie do e-Izby tak znaczącej organizacji, jaką jest Mastercard” - mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby

Komentarze

Powiązane

03.06.24, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Duży Ben Rośnie i zapowiada inwestycje w e-commerce
Duży Ben, sieć marketów alkoholowych, w 2023 r. przyczynił się do wzrostu sprzedaży w segmencie Projektów Grupy Eurocash o 21 proc. Na ten rok planowane jest dalsze wdrażanie nowych udogodnień dla klientów z wykorzystaniem nowych technologii.
01.06.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Grupa Muszkieterów planuje przekroczyć pułap 11 mld zł obrotów w 20224 r.
Grupa Muszkieterów osiągnęła w I kwartale 2024 r. łączny obrót w wysokości blisko 2,4 mld zł w ramach zrzeszonych sieci Intermarché i Bricomarché, odnotowując niemal 9 proc. wzrost rok do roku.
01.06.24, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Rusza rozbudowa Lotniska w Modlinie. Większy terminal, więcej miejsc postojowych i nowi przewoźnicy
Nowe władze portu lotniczego w Modlinie mają ambitne plany rozbudowy lotniska i realizacji niezbędnych inwestycji.
31.05.24, 21:45
| biznes i technologie » informacje
Piąty salon Reserved (LPP) w Wielkiej Brytanii
LPP kontynuuje ekspansję w Europie Zachodniej otwierając piąty salon Reserved w Wielkiej Brytanii. Otwarciu towarzyszyć będzie zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa oraz wprowadzona właśnie do sprzedaży kolekcja „Welcome to the Club” inspirowana brytyjskimi tradycjami old-fashioned i stylem sportowym.
30.05.24, 21:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com w I kw. 2024 r.: zwiększa swoje przychody i inwestuje mimo wymagającej sytuacji rynkowej
Answear.com podsumowuje I kw. 2024 r. Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, a także okresu inwestycji w rozwój marki PRM, spółka utrzymała dodatnie dynamiki wzrostu sprzedaży, a także przeprowadziła inwestycje związane z uruchomieniem dwóch concept store w Warszawie dla marki PRM oraz Answear.
29.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2024 r.: 184 mln zł zysku netto
Cyfrowy Polsat skupia się w ostatnim czasie, m.in. na zwiększaniu zasięgu sieci 5G Plusa, ale także na inwestycjach w zieloną energię. Spółka podsumowała wyniki finansowe obejmujące I kwartał 2024 r.
28.05.24, 14:35
| biznes i technologie » informacje
Auchan Polska i Intermarché chcą zawiązać sojusz zakupowy
Sieci handlowe Auchan Polska i Intermarché nawiązały współpracę partnerską, której celem jest utworzenie długoterminowego sojuszu zakupowego na polskim rynku. Wyrazem zawartego porozumienia jest podpisany list intencyjny, w którym obie sieci uzgodniły zamiar powołania wspólnych struktur zakupowych na najbliższych 10 lat.
25.05.24, 13:23
| biznes i technologie » informacje
Żabka uruchomi w tym roku ponad 140 sklepów sezonowych
W tym roku Żabka będzie miała ponad 140 sklepów sezonowych, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze z nich zostały otwarte przed majówką.
21.05.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Fast foody odbijają się od dna. Wzrost ruchu o 4,7 proc.
W I kw. br. ruch w restauracjach typu fast food zwiększył się o 4,7 proc. rdr. Przy tym pizzerie rok do roku odnotowały o ponad połowę mniejszy wzrost niż lokale oferujące kanapki i dania z kurczaka. Jednocześnie liczba klientów wszystkich badanych placówek była o 4,2 proc. większa niż rok wcześniej.
16.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
SIXT Polska nawiązuje współpracę z Clear Communication Group
Firma SIXT Polska, dostawca usług mobilnych, rozpoczęła w maju br. współpracę z agencją PR Clear Communication Group. W ramach tego partnerstwa, CCG będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami oraz wsparcie bieżących działań public relations, które obejmują zarówno komunikację korporacyjną, jak i produktową.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.