Mastercard w e-Izbie

Mastercard, fot.: materiały prasowe

Krajowa branżowa organizacja e-biznesu rośnie, tym razem z Mastercard. Jest to spółka technologii płatniczych, która dołączyła do Izby Gospodarki Elektronicznej. Obustronne korzyści mogą wpłynąć na decyzje kolejnych firm, które z wykorzystywać możliwości, jakie daje członkostwo w e-Izbie.

Mastercard należy do firm z branży płatniczej. Odgrywa też rolę w transakcjach e-commerce na całym świecie. Jest obecna w 210 krajach i terytoriach na świecie, Mastercard łączy kupujących, sprzedających i instytucje finansowe, w celu zapewnienia transakcji online. Pozycję e-Izby na gospodarczej mapie Polski ugruntowało X-lecie działalności, wypadające w tym roku. Organizacja reprezentująca interesy gospodarcze całego sektora e-commerce, w tym firm zrzeszonych, opiera się na kojarzeniu biznesowym. Nawiązują relacje w swoim sektorze. Izba prowadzi też autorskie badania rynku, wydaje raporty oraz poradniki, wspiera każdą organizację, która dołącza do jej struktury.

Mocny uścisk dłoni

Handel elektroniczny rozwinął się w ostatnich latach i stał się kluczowym elementem światowej gospodarki, np. w ciągu dekady odsetek polskich internautów kupujących w sieci wzrósł z 45 proc. do 87 proc, czyli omalże dwukrotnie. Mastercard odegrał rolę w globalnym rozwoju e-handlu z racji technologicznych możliwości i zasięgu. Podobnie, e-Izba odgrywa rolę w rozwoju krajowej branży e-commerce, reprezentując także naszą cyfrową gospodarkę na forum UE.

Chcemy dzielić się z sektorem e-commerce wiedzą oraz doświadczeniem we wdrażaniu bezpiecznych rozwiązań płatniczych, opartych na nowoczesnych technologiach, tj.: Card-on-File, czy Click to Pay, dodając swój wkład w rozwój tego kanału sprzedaży. E-Izba zrzesza firmy, które – jak Mastercard – posiadają zasoby, aby w sposób odpowiedzialny i przyjazny konsumentom budować standardy w e-commerce. Cieszymy, że możemy dołączyć do tego zaszczytnego grona” - mówi Daria Auguścik, dyrektorka ds. rozwoju biznesu e-commerce w polskim oddziale Mastercard Europe

Sieć biznesowych korzyści

96 proc. Polek i Polaków rozważa korzystanie z metod płatnościw najbliższej przyszłości. Badanie „Mastercard New Payment Index 2022” potwierdza więc profil polskiego konsumenta, który jest otwarty na nowości. Przy czym, dba o bezpieczeństwo całego procesu zakupów i je same chce mieć szybko u siebie. Aby to zorganizować, ekosystem e-commerce musi ze sobą ściśle współpracować, co też przekłada się na udział sektorowy firm w e-Izbie.

Naszą społeczność tworzą sprzedawcy detaliczni (B2C), platformy e-commerce (B2C, C2C, B2B), rozwiązania IT dla e-commerce, e-usługi, treści cyfrowe, logistyka i dystrybucja, oraz oczywiście płatności on-line. Tworzymy najlepszy w całym kraju networking biznesowy i know-how przede wszystkim zaś jesteśmy silną i skuteczną organizacją działająca na rzecz poprawy ram legislacyjnych dla branży handlu elektronicznego - czego bezpośrednim dowodem jest przyjęcie do e-Izby tak znaczącej organizacji, jaką jest Mastercard” - mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby

Komentarze

Powiązane

08.01.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
ORLEN przejmuje stacje paliw w Austrii
ORLEN sfinalizował zakup 100 proc. udziałów w spółce Doppler Energie zarządzającej 267 stacjami paliw w Austrii. Dzięki transakcji spółka posiada blisko 3,5 tysiąca stacji paliw w siedmiu krajach w Europie. Koncern rozważa dalsze akwizycje w regionie oraz działania, które pozwolą mu dołączyć do grona liderów w obszarze elektromobilności na austriackim rynku.
07.01.24, 20:43
| biznes i technologie » informacje
Dealz ma już trzysta sklepów na polskim rynku
Sieć Dealz (Pepco Group) w grudniu 2023r., otworzyła w Bytomiu swój 300. sklep w Polsce.
06.01.24, 10:53
| biznes i technologie » informacje
ROMET prognozuje 60 proc. wzrost przychodów w sezonie 2024. Rowery marki obecne na 50 rynkach
Mimo spowolnienia na rynku rowerowym, polski producent rowerów - firma ROMET, prognozuje wzrost przychodów na poziomie 60 proc. w sezonie 2024.
03.01.24, 12:14
| biznes i technologie » informacje
Tomasz Podolski Dyrektorem Sprzedaży w Hochland Polska
2 stycznia 2024 r. Tomasz Podolski objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży w Hochland Polska. Podolski pracował wcześniej, m.in. w Unilever Polska, Danone czy Lorenz Bahlsen Snack-World.
03.01.24, 07:45
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Orange Polska z umowamina budowę sieci szerokopasmowych w ramach KPO
W ramach ogłoszonych naborów, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu na terenach tzw. białych plam, Orange Polska podpisał umowy dla 20 obszarów. Dzięki temu około 110 tys. gospodarstw domowych i prawie 16 tys. przedsiębiorstw zostanie objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej.
26.12.23, 10:38
| biznes i technologie » informacje
Maspex przejmuje Becherovkę
Grupa Maspex, właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz oraz alkoholi w tym Żubrówki, podpisała umowę z Pernod Ricard. W wyniku planowanej transakcji polska spółka stanie się właścicielem marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
15.11.23, 15:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » muzyka
Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records
Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik.
01.11.23, 22:22
| biznes i technologie » informacje
CPS GfK: rynek marek własnych w branży FMCG w Polsce jest warty już 48 mld zł
Rynek marek własnych w polskiej branży FMCG jest już warty 48 mld zł. W 2025 r. marki własne mają odpowiadać za jedną czwartą wszystkich wydatków polskich gospodarstw domowych na produkty szybkozbywalne – wynika z najnowszego raportu „CPS GfK. Private Brands 2023“.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.