09.05.23, 15:30

Sędzia wróg. Miniserial Sport.pl o przemocy w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich

Serwis Sport.pl przygotował miniserial „Sędzia wróg” poruszający temat przemocy fizycznej i werbalnej w stosunku do sędziów niższych lig piłkarskich. Premiera cyklu odbyła się 8 maja br.

Fani sportu znają i podziwiają sędziów pracujących na największych imprezach sportowych świata. Jednak zazwyczaj nikt nie zastanawia się nad tym, jak wygląda droga arbitrów na te najważniejsze stadiony. Tymczasem mecze w niższych ligach rządzą się innymi prawami. Nie brakuje tam przemocy, zarówno werbalnej, jak i fizycznej, a życie sędziów nierzadko bywa zagrożone. Tę rzeczywistość ukazuje miniserial wideo „Sędzia wróg” stworzony przez Krzysztofa Smajka ze Sport.pl.

„Inspiracją do zajęcia się tym tematem były publikacje Rafała Rostkowskiego, który od dawna zwraca uwagę na problemy, z jakimi borykają się sędziowie piłkarscy w niższych ligach. Uznałem, że jest to temat ważny społecznie i zasługuje na szersze omówienie” – tłumaczy Krzysztof Smajek, reżyser serialu dokumentalnego „Sędzia wróg”. „Nad reportażem pracowaliśmy intensywnie przez kilka miesięcy, udało nam się dotrzeć i porozmawiać z sędziami, którzy byli ofiarami przemocy słownej i fizycznej. Dziękuję im za odwagę w dzieleniu się wstrząsającymi relacjami, bez nich ten serial by nie powstał” – dodaje Smajek.

Miniserial „Sędzia wróg” składa się z czterech 15-minutowych odcinków. Na jego potrzeby powstała strona Sedziawrog.Sport.pl, na której dostępne są wszystkie teksty i materiały wideo związane z projektem. Serialowi towarzyszą również dostępne na stronie działania redakcyjne – autorzy Sport.pl stworzyli teksty dotyczące patologicznych zachowań skierowanych przeciwko sędziom. Premiera miniserialu „Sędzia wróg” miała miejsce 8 maja br.

„Nasz reporter Krzysztof Smajek pokazał ciemną stronę piłki w niższych ligach. Taką, z której wszyscy zdają sobie sprawę, a niewielu mówi o niej głośno” – mówi Łukasz Cegliński, redaktor naczelny serwisu Sport.pl. „Sędziowie często traktowani są jak wrogowie piłkarzy, trenerów, kibiców czy rodziców, bo to właśnie od wywierania presji podczas meczów dzieci się zaczyna, a na bluzgach lub rękoczynach kończy. Warto uświadomić sobie, że sędzia to nie wróg, tylko pełnoprawny uczestnik meczu zasługujący na szacunek. Jestem pewien, że świetnie przygotowany i ważny serial Krzysztofa Smajka to krok ku zmianie w postrzeganiu sędziów” – dodaje Cegliński.

Premierze serialu towarzyszą działania promocyjne na Sport.pl, m.in. interaktywny quiz sportowy, który pozwala wczuć się w rolę sędziego błyskawicznie podejmującego brzemienne w skutki decyzje, a także banery z przyśpiewkami kibicowskimi o sędziach, przewrotnie będące przyśpiewkami cenzuralnymi i pozytywnie nastawionymi do arbitrów.

Spot promujący produkcję Sport.pl pojawi się w emitowanej w obiektach sportowych Move TV, a także w stołecznej komunikacji miejskiej.

Komentarze

Powiązane

03.07.24, 07:30
| radio » informacje | internet » informacje
IV edycja Konkursu Podcast Roku imienia redaktora Janusza Majki. Zgłoszono ponad 320 podcastów
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski Konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs ma upamiętniać redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 r. Najlepsze podcasty wyłoni 45-osobowe jury.
02.07.24, 09:55
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Łukasz Bielak redaktorem naczelnym wszystkich serwisów Grupy INFOR
Na początku lipca br. Łukasz Bielak stanął na czele wszystkich serwisów internetowych należących do Grupy INFOR.
01.07.24, 16:30
| internet » ludzie
Dariusz Dziduch redaktorem naczelnym BiznesInfo
Dariusz Dziduch objął funkcję naczelnego serwisu BiznesInfo (Iberion) w połowie czerwca br.
27.06.24, 14:15
| radio » informacje | internet » informacje
Mamy, tak jak jest. Anna Dereszowska gospodynią podcastu w Onet Audio i na Ofeminin.pl
W każdy piątek o godz. 20:00 w Onet Audio, na Ofeminin.pl oraz na popularnych platformach podcastowych można słuchać nowego podcastu Anny Dereszowskiej „Mamy, tak jak jest”. Podcast porusza tematy macierzyństwa i rodzicielstwa.
27.06.24, 13:36
| internet » informacje
Yola Czaderska-Hayek felietonistką Interii. Będzie opowiadała nie tylko o Hollywood
Interia wzmacnia segment premium. 28 czerwca br. portal uruchomi cykl „Hollywood według Yoli”, w ramach którego Yola Czaderska-Hayek będzie opowiadała o najważniejszych zjawiskach i wydarzeniach w amerykańskiej branży filmowej i hollywoodzkich gwiazdach. 
27.06.24, 10:39
| prasa » informacje | internet » informacje
Wydawcy apelują do posłów w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Projekt jest niekorzystny dla polskich mediów
Najwięksi wydawcy cyfrowi w Polsce przesłali do posłów i posłanek apel w sprawie ustawy implementującej dyrektywę UE o prawie autorskim i prawach pokrewnych. 
26.06.24, 10:00
| prasa » informacje | internet » informacje
Akcje PTWP już na głównym rynku GPW
Akcje spółki Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości SA zadebiutowały 26 czerwca br. na Rynku Głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
24.06.24, 18:30
| prasa » informacje | internet » informacje
PTWP zadebiutuje na głównym rynku GPW 26 czerwca
Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji PTWP S.A, podmiotu dominującego w Grupie PTWP. Do obrotu na głównym rynku GPW zostaną dopuszczone akcje serii A i B. Debiut na rynku regulowanym odbędzie się 26 czerwca 2024 r.
21.06.24, 07:30
| internet » ludzie
Kamila Glińska szefową serwisu Plejada. Grzegorz Dobek odchodzi z firmy
Z początkiem lipca br. Kamila Glińska obejmie stanowisko szefowej serwisu Plejada. Dotychczas pełniący tę funkcję Grzegorz Dobek podjął decyzję o odejściu z firmy.
20.06.24, 18:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Adam Pawlukiewicz z własnym projektem mediowym podczas EURO 2024
Adam Pawlukiewicz na okres UEFA EURO 2024 rozszerza współpracę z „Przeglądem Sportowym”. Jego analizy ukazują się we wszystkich papierowych wydaniach dziennika w poniedziałki i piątki. Pawlukiewicz relacjonuje także Mistrzostwa Europy za pośrednictwem vlogów i materiałów wideo publikowanych na założonym przez siebie kanale Total Sport.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.