Współpraca Polskiego Radia z Pocztą Polską w formie kryptopocztówek

Margarita Kochneva, fot,: materiały prasowe

We wtorek, 9 maja br. w siedzibie Polskiego Radia odbyła się prezentacja kolekcjiKryptopocztówek, które są połączeniem graficznych motywów pocztowych pochodzących ze zbiorów Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu oraz nagrań pochodzących z Archiwum Polskiego Radia.

W ramach podpisanej 20 lutego br. umowy o współpracy Polskie Radio oraz Poczta Polska wydały kolekcję kryptopocztówek w nakładzie 4 000 sztuk. Projektem graficznym zajęła się Agnieszka Sancewicz. Jest to zbiór czterech Tokenów NFT, na których znajdują się wybrane nagrania zespołów artystycznych Polskiego Radia oraz materiały graficzne ze zbiorówMuzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu.

Każda karta pocztowa charakteryzuje się inną oprawą muzyczną i graficzną. Na pierwszej kryptopocztówce wykorzystano drzeworyt wg obrazu Timoleona Marie Lobrichona, 1883 r. „List noworoczny” oraz fragment – Serenady op. 2 Mieczysława Karłowicza na orkiestręsmyczkową, cz. I Marsz, w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcjąAgnieszki Duczmal. W grafice drugiej Kryptopocztówki wykorzystano drzeworyt wg obrazu BertholdaWoltzego, 1884 r.„W okienku urzędu pocztowego”. Muzyczną oprawę stanowi fragment Poloneza A-dur op. 40 nr 1 Fryderyka Chopina w opracowaniu Grzegorza Fitelberga na orkiestrę, w wykonaniuPolskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Polonez ten jest obecnie sygnałemProgramu Pierwszego Polskiego Radia. Trzecia kryptopocztówkazawiera drzeworyt C. Linsenmayera wg rysunku Carla J. Arnolda, lata 1886-1887 „Przyjazd syna wWigilię Bożego Narodzenia” oraz fragment Poloneza a-moll „Pożegnanie Ojczyzny”Michała Kleofasa Ogińskiego, w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji w Warszawie poddyrekcją Włodzimierza Kamirskiego. Czwarta kryptopocztówka w swojej grafice posiada drzeworyt Franciszka Kostrzewskiego, 1870 r.„List z pola bitwy” oraz w nagraniu orkiestrowego wstępu I części Koncertu f-mollop. 21 na fortepian i orkiestrę Fryderyka Chopina w wykonaniu Polskiej Orkiestry Radiowej poddyrekcją Łukasza Borowicza.

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.