15.05.23, 20:02

Adam Bogoryja – Zakrzewski zdobywcą nagrody Grand PiK 2023

Gala Grand PiK 2023, fot.: mat. pras. orgaznizatora

Adam Bogoryja – Zakrzewski, dziennikarz Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia otrzymał nagrodę „Grand PiK 2023”. Wyróżnienie wręczono podczas Gali Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznych Form Radiowych i Warsztatu Sztuki Radiowej w Bydgoszczy. Autor reportażu „Wyluzowana ciocia”, zgłoszonego przez Trójkę, został wyróżniony za „wielki profesjonalizm i kulturę w przygotowaniu pogłębionego reportażu w formule śledztwa socjologicznego, będącego opisem bulwersującego i drastycznego zjawiska, a jednocześnie protestem społecznym grupy osób”. Nagrodę Specjalną otrzymali Magdalena Skawińska i Maciej Kubera.

Główna Nagroda Grand PiK 2023 zostala ufundowana przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Piotra Całbeckiego i została przyznana Adamowi Bogoryja – Zakrzewskiemu za reportaż „Wyluzowana ciocia” - o porwaniu i zgwałceniu 14 – letniej dziewczynki.

Jury Konkursu w składzie: Andrzej Brzoska, Agnieszka Czarkowska i Andrzej Zajdel w uzasadnieniu podało, iż autor otrzymał nagrodę za „wielki profesjonalizm i kulturę w przygotowaniu pogłębionego reportażu w formule śledztwa socjologicznego, będącego opisem bulwersującego i drastycznego zjawiska, a jednocześnie protestem społecznym grup osób”.

Podczas Gali Grand PiK 2023, została także wręczona Nagroda Specjalna. Magdalena Skawińska otrzymała wyróżnienie za utwór „Nikifor z trójkąta” za wnikliwy portret bohatera, zmagającego się z licznymi dysfunkcjami i przeciwnościami losu, z zarazem spełanijącego swoje marzenia przez sztukę rysowania. Z kolei Maciej Kubera – realizator dźwięku, otrzymał wyróżnienie za interesujący obraz dźwiękowy spójny z tematem reportażu.

Konkurs Artystycznych Form Radiowych i Warsztaty Sztuki Radiowej, którego główną ideą jest poszukiwanie autorów nowatorskich from sztuki radiowej po raz pierwszy odbył się w 2008 r. Równolegle prowadzone są warsztaty reportażowo – słuchowiskowe, które zapoczątkowały unikatową platformę do wymiany artystycznych doświadczeń twórców.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.