30.05.23, 15:00

Zmiany w strukturze Wirtualnej Polski. Jacek Amsterdamski w Zespole Zarządzającym WP Media

Jacek Amsterdamski, fot.: materiały prasowe

Jacek Amsterdamski dołączy do Zespołu Zarządzającego WP Media, obejmując stanowisko VP Product & TV. Z kolei Marcin Malicki ma skupić się na rozwoju usług subskrypcyjnych jako VP of Subscription Products. Do zmian dojdzie również w strukturze redakcji, które będą obowiązywać od 1 czerwca br.

Jacek Amsterdamski przez ponad dwa lata był zastępcą redaktora naczelnego WP, odpowiedzialnym za serwisy informacyjne, biznesowe, sportowe oraz wideo. Teraz przejdzie do Zespołu Zarządzającego WP Media i obejmie nadzór nad całością produktu mediowego, czyli zespołami produktowego rozwoju serwisów WP, UX, badań i analiz, marketingu oraz nad wideo online i Telewizją WP. Marcin Malicki, który do tej pory łączył nadzór nad produktem mediowym oraz usługami subskrypcyjnymi skupi się w całości na rozwoju tych usług.

Nasze strategie dla Pilota WP, Open FM oraz synergie z Audioteką i Patronite wymagają dziś dużo większego zaangażowania. Mamy wobec tych usług bardzo ambitne plany wzrostu, dlatego zdecydowaliśmy o wydzieleniu tego obszaru z produktu mediowego. W tej sytuacji awans Jacka do Zespołu Zarządzającego gwarantuje nam utrzymanie jakości i tempa prac nad produktem mediowym. Kluczowe jest tu wieloletnie doświadczenie Jacka, jego dotychczasowe osiągnięcia oraz sprawne i skuteczne kierowanie dużymi zespołami” – mówi Joanna Pawlak, prezes spółki Wirtualna Polska Media.

Awanse w redakcji

Nowe stanowisko Jacka Amsterdamskiego oznacza również awanse w strukturze redakcji. Pierwszym zastępcą redaktora naczelnego WP Pawła Kapusty zostanie Kamil Karnowski, dotychczas dyrektor publishing growth. Na stanowisko zastępcy redaktora naczelnego WP, któremu podlegać będą serwisy informacyjne, biznesowe i sportowe, awansuje Mateusz Cieślak, do tej pory szef redakcji WP Wiadomości. W redakcji WP Wiadomości zastąpi go Mateusz Ratajczak, dziennikarz WP Magazynu. W zespole redaktora naczelnego WP Pawła Kapusty obok Kamila Karnowskiego, Mateusza Cieślaka, Bianki Mikołajewskiej, Wiktorii Jakubowskiej- Karbowniczek, Marcina Bartnickiego i Michała Gąsiora znajdzie się również Michał Oblizajek, odpowiedzialny za obszar SEO, social media oraz zespoły zakupu i rozliczeń kontentu jako dyrektor publishing growth & operations. Wszystkie zmiany w strukturze będą obowiązywać od 1 czerwca.

Jacek Amsterdamski w Wirtualnej Polsce pracuje od 2014 . W tym czasie odpowiadał za projekty wideo, produkcję i dystrybucję Telewizji WP oraz Pilot WP. Od ponad dwóch lat był zastępcą redaktora naczelnego WP, odpowiedzialnym za serwisy informacyjne, biznesowe, sportowe i wideo. Jest absolwentem socjologii w Collegium Civitas.

Komentarze

Powiązane

14.09.23, 14:11
| radio » informacje | internet » informacje
Blaski i cienie. Anna Gacek z nowym podcastem w Audiotece
Po audycji „Sweet Teens”, Anna Gacek powraca na łamy Audioteki z nowym podcastem. W premierowym projekcie będzie przybliżać słuchaczom autobiografie osób z pierwszych stron gazet. Każdy odcinek to jedna książka, jeden życiorys, jedna dobrze opowiedziana historia.
13.09.23, 19:00
| internet » informacje
Co drugi nastolatek czerpie wiedzę o finansach z TikToka i YouTube’a
Wyniki badania zrealizowanego na zlecenie Santander Bank Polska pokazują, że nastolatkowie nisko oceniają swoją wiedzę na temat finansów.
12.09.23, 21:15
| internet » informacje
Onet Rano Finansowo powered by BI. Mikołaj Kunica i Marcin Lis gospodarzami nowego formatu Onetu i Business Insider Polska
W ofercie platformy Onet znajdzie się program „Onet Rano Finansowo powered by BI”. To propozycja programowa w ramach formatu „Onet Rano”. Odcinki programu, który przygotowuje redakcja Business Insider Polska, będą emitowane w każdą środę o godz. 10.00.
12.09.23, 12:07
| internet » informacje
Nowa odsłona strony głównej serwisu Medonet.pl
Z początkiem września 2023 r. na stronie głównej Medonet.pl wprowadzono nowy wygląd, który oprócz bardziej przejrzystej nawigacji, oferuje lepszą ekspozycję personalizowanych treści dla użytkowników i reklamodawców.
12.09.23, 06:00
| internet » ludzie
Krzysztof Majak nowym zastępcą redaktora naczelnego Onetu
Krzysztof Majak zostanie zastępcą redaktora naczelnego Onetu, a Piotr Markiewicz będzie nowym szefem strony głównej
06.09.23, 17:45
| internet » informacje
Interia na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni
Interia, jako jedyny portal horyzontalny w Polsce, objęła patronatem 48. edycję Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Interia uruchomi festiwalowe studio, gdzie eksperci filmowi i reporterzy będą relacjonować wydarzenia festiwalowe i rozmawiać z laureatami nagród.
06.09.23, 10:16
| internet » informacje
Money.pl uruchomił licznik obietnic wyborczych
Money.pl podsumował obietnice komitetów wyborczych, a Forum Obywatelskiego Rozwoju obliczyło ich koszty. Portal udostępnił na stronie licznik, który sumuje te koszty.
06.09.23, 07:00
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Diginomia – świat cyfrowego biznesu. Agnieszka Mosór rusza z cyklem programów o sztucznej inteligencji i cyfrowej rewolucji w biznesie
Agnieszka Mosór, wieloletnia reporterka i gospodyni „Wydarzeń” w Polsacie, wraca do mediów. Po roku przerwy, dziennikarka rusza z własnym kanałem na YouTube „Diginomia – świat cyfrowego biznesu”.
05.09.23, 15:00
| internet » ludzie
Łukasz Szymak dołącza do Zarządu MZN Property SA oraz Grupy Morizon-Gratka
Z początkiem 2024 r. Łukasz Szymak obejmie funkcję CEO MZN Property SA oraz CEO Grupy Morizon-Gratka, a dotychczas pełniący te obowiązki Jarosław Święcicki przejdzie do rady nadzorczej MZN Property SA. W okresie przejściowym od 1 września br. Szymak będzie pełnił funkcję COO (dyrektora operacyjnego) obu spółek.
05.09.23, 10:01
| internet » informacje
Stan wyjątkowy na wybory. Będą dwie premiery tygodniowo
Od 5 września br. „Stan Wyjątkowy” będzie emitowany dwa razy w tygodniu. Premiery będą się odbywać na stronie głównej Onetu we wtorki o godz. 19:00, w soboty o godz. 20:00 i będą dostępne dla wszystkich użytkowników. Podcast będzie dostępny również w aplikacji Onet Audio.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.