01.06.23, 15:00

Home Cool Home. Pingwin PanSonik w roli głównej w kampanii Panasonic promującej domową klimatyzację

KV kampanii marki Panasonic, fot.: materiały prasowe

Firma Panasonic Heating & Cooling Solutions, działająca w branży klimatyzacji od ponad 60. lat, ruszyła z kampanią promocyjną „Home Cool Home”, która ma na celu wsparcie instalatorów poprzez dotarcie do zwykłego Kowalskiego oraz zachęcenie ich do zaopatrzenia się w urządzenia klimatyzacyjne Panasonic.

Kampania „Home Cool Home” to szeroka i intensywna inicjatywa promocyjna skierowana do klienta końcowego oraz instalatora. W wideo wizerunkowym będącym podstawą kampanii, pingwin PanSonik wraz z rodziną pokazują, jak dzięki systemowi klimatyzacji Panasonic w 15 sekund radzą sobie z doskwierającym wewnątrz pomieszczeń upałem, tworząc „chłodny domek” w kilka kliknięć w aplikacji mobilnej. Rodzina pingwinów przedstawiona została na key visualu kampanii zaprojektowanym w jasnobłękitnym kolorze mającym kojarzyć się z przyjemnym uczuciem chłodu podczas letnich dni.

Stworzone w kampanii materiały są podstawą szeroko zakrojonych działań promocyjnych Panasonic dla kategorii klimatyzacji domowej. Aby wesprzeć instalatorów poprzez bezpośrednie dotarcie do ich klientów i wykreowanie potrzeby na urządzenia firmy, Panasonic prowadzi obecnie aktywności sprzedażowo-wizerunkowe z największymi w Polsce tytułami dotyczącymi budowy i renowacji domów oraz mieszkań („Murator” i „Budujemy Dom”), jak również szeroko zakrojone działania reklamowe online. W ramach współpracy z Muratorem powstał dedykowany kampanii landing page, z kolei na portalu Budujemy Dom działania reklamowe polegają na brandingu zakładki „Wentylacja i klimatyzacja”, dedykowanej treściom dotyczącym chłodzenia pomieszczeń.

W materiałach publikowanych przez wymienione media będzie można znaleźć nie tylko działania brandingowe, ale również materiały merytoryczne ukazujące klientom zalety produktów Panasonic wspiera swoje działania aktywnościami skierowanymi do instalatorów, takimi jak newslettery oraz komunikacja w mediach fachowych, zachęcając ich do zaopatrzenia się już dziś w jednostki klimatyzacyjne firmy.

Kreacja kampanii zajęła się agencja Five Media, a za rekomendację i zakup mediów odpowiedzialna jest agencja Public Management.

Komentarze

Powiązane

12.07.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Jakub Zajdel w zespole New Business Development Committee IPREX
Jakub Zajdel, CEO more communications agency dołączył do New Business Development Committee w globalnej sieci IPREX. W latach 2020-2022 pełnił on funkcję EMEA President organizacji.
11.07.24, 20:30
| reklama & PR » informacje
Miej na to Magne B6 Forte. Kampania Sanofi ma skupiać się na edukacji zdrowotnej
Sanofi, we współpracy z FCB Health Spark, uruchomiło nową kampanię „Miej na to Magne B6 Forte”. Akcja ma skupiać się na edukacji zdrowotnej.
11.07.24, 19:00
| reklama & PR » informacje
Alior Bank nawiązał współpracę z Narodową Drużyną Esportową
Alior Bank staje się oficjalnym sponsorem Narodowej Drużyny Esportu. Wcześniej bank wspierał akademickie eventy.
11.07.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
ASAP&ASAP przygotowała kampanię dla Compeed
Agencja ASAP&ASAP opracowała kampanię dla marki Compeed, (Perrigo Poland). Akcja potrwa dwa miesiące.
11.07.24, 14:45
| reklama & PR » informacje
Streetcom przygotuje kampanie dla 4 marek BUNGE: Eleplant, Finuu, Wawrzyniec i Smakowita
Streetcom przygotuje i zrealizuje kampanie influencerskie dla czterech marek BUNGE: Eleplant, Finuu, Wawrzyniec oraz Smakowita. W ramach umowy, agencja ma przeprowadzić akcje do końca 2024 r.
11.07.24, 12:15
| reklama & PR » informacje
Weber Shandwick promuje stolicę Łotwy
Agencja Weber Shandwick Poland została wybrana przez Agencję Inwestycji i Turystyki Rygi do zrealizowania kampanii promującej Rygę.
11.07.24, 11:00
| reklama & PR » informacje
No-Spa Max z kampanią „Bycie kobietą nie musi boleć” od Publicis Worldwide
Publicis Worldwide przygotowała kampanię dla No-Spa Max, która ruszyła 1 lipca br. Hasło akcji to „Bycie kobietą nie musi boleć”.
11.07.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
ONE House wygrywa przetarg na obsługę dwóch marek Dr Wolff Group
ONE House i Dr Wolff Group rozpoczęły współpracę. Agencja będzie odpowiedzialna za strategie marketingowe dla marek Alpecin i Plantur 39.
10.07.24, 20:30
| reklama & PR » informacje
Wyciągnij ręce po nagrody. Loteria Rexony potrwa przez cały lipiec
Marka Rexona przygotowała loterię z nagrodami, w której podkreśla swoje zaangażowanie w polską siatkówkę. Za koncept kreatywny odpowiada agencja Cut The Mustard.
10.07.24, 19:00
| reklama & PR » informacje
Wróć do strefy komfortu. Kubota świętuje 30 lat istnienia marki
W ramach 30-lecia istnienia marki Kubota, Havas Play (Havas Media Network) przygotował dla firmy kampanię pod hasłem „Wróć do strefy komfortu”.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.