19.06.23, 16:00
Iga Świątek absolutnym liderem. Ranking 100 najcenniejszych kobiecych marek osobistych 2023 w Forbes Women
W najnowszym numerze magazynu „Forbes Women” (Ringier Axel Springer), który 15 czerwca br. ukazał się na rynku, opublikowano wyniki rankingu – 100 najcenniejszych kobiecych marek osobistych 2023 r. w Polsce. Na podium zestawienia znalazły się: Iga Świątek, Anna Lewandowska oraz Magda Linette.
To czwarta odsłona autorskiego „Rankingu 100 najcenniejszych kobiecych marek osobistych w Polsce” stworzonego przez „Forbes Women” i PSMM Monitoring & More, która – zdaniem redakcji - potwierdza, że niezależnie od wykształcenia, branży, obszaru działań czy wieku – kobiety odnoszą ogromne sukcesy, stanowiąc dla wielu młodych ludzi inspirację oraz wzór do naśladowania.
Na podium tegorocznego rankingu znalazły się trzy kobiety, które swoje zawodowe życie związały ze sportem. Iga Świątek podobnie jak w latach 2021 i 2022 została zwyciężczynią zestawienia – względem poprzednich lat znacznie powiększyła jednak swoją medialną wartość, zbliżając się jako pierwsza osoba we wszystkich edycjach rankingu do granicy miliarda złotych (988 mln zł). Na drugim miejscu znalazła się Anna Lewandowska (278 mln zł), a na trzecim debiutująca w zestawieniu Magda Linette (271 mln zł).
W top 10 oprócz Świątek, Lewandowskiej i Linette znalazły się kolejno: Katarzyna Cichopek (wartość medialna na poziomie 239 mln zł), Małgorzata Jamroży – Margaret (229 mln zł), Magda Gessler (221 mln zł), Zuzanna Grabowska – sanah (215 mln zł), Małgorzata Rozenek-Majdan (199 mln zł), Maryla Rodowicz (166 mln zł) i Edyta Górniak (155 mln zł).
„Na naszej liście znalazły się aktorki, wokalistki, sportsmenki, celebrytki, a także pisarki, dziennikarki, influencerki i przedsiębiorczynie, które stają się coraz bardziej widoczne i aktywne w przestrzeni społecznej. By wyłonić́ setkę najcenniejszych kobiecych marek osobistych, w tegorocznym zestawieniu poddaliśmy analizie łącznie ponad 2,7 mln publikacji, a wartość́ medialna wszystkich badanych wzmianek osiągnęła poziom ponad 11 mld zł. To kwota aż o 2,4 mld złotych wyższa niż w ubiegłym roku. Analizując przekaz medialny, wyraźnie widać́, że personal branding to dziś nie moda i pusty frazes, a realne oczekiwanie rynku i to kobiety działają na nim coraz odważniej zdecydowanie zaznaczając swoją obecność” – mówi Piotr Zieliński, redaktor „Forbes Women” odpowiedzialny za przygotowanie raportu.
Dane, na podstawie których wybrano 100 najcenniejszych kobiecych marek osobistych w Polsce, zostały przygotowane przez partnera rankingu – firmę analityczną PSMM Monitoring & More, która monitoruje Internet, social media, prasę i radio.
Komentarze