29.06.23, 06:30

Cały rock wakacje. Lato w Rock Radiu

Wakacyjne hasło Rock Radia, fot.: materiały prasowe

Rock Radio na czas wakacji emitować będzie m.in. program ze studia z ogródka Hard Rock Cafe w Warszawie. Rozgłośnia organizuje także "Wielki test z klasyki rocka". Wakacyjnym przewodnim hasłem stacji będzie ”Cały rock wakacje".

Wakacyjna ramówka ruszyła 26 czerwca br. Od 7 lipca w każdy piątek wakacji rozgłośnia zaprosi do studia Rock Radia w ogródku Hard Rock Cafe w Warszawie, skąd będą nadawane audycje między 15:00 a 20:00. Trzy dni później ruszy głosowanie, które wyłoni półfinalistów trzeciej edycji Festiwalu Klasyki Rocka, a od 7 do 31 sierpnia słuchacze i jury festiwalu wybiorą finalistów. Zwycięzca, który wygra 10 tys. zł i nagra własną płytę w Akademii Rocka, zostanie ogłoszony 1 września podczas specjalnego programu.

26 czerwca na antenie ruszyły eliminacje do piątego "Wielkiego testu z klasyki rocka". Najlepsi razem z gwiazdami wezmą udział w finale, który odbędzie się 1 września br. w Hard Rock Cafe w Warszawie. Zwycięzcy otrzymają tytuł mistrza oraz 5 tys. zł, które jak co roku przekażą na Warszawskie Hospicjum Dla Dzieci.

W porannym "Powstaniu Rock Radia", oprócz wakacyjnej odsłony porannej zagadki "Rebus Jebus All Inclusive", pojawi się "LEŻAK, czyli Letni Elementarz Żartobliwo-Abstrakcyjno-Kulturalny", w którym autorzy na wesoło będą opowiadać jak nie zwiedzać oraz czy urlop w domu może być udany.

Między 10:00 a 20:00 w paśmie "Cały rock wakacje" pojawi się najlepsza klasyka rocka na lato, a po godz. 19:00 emitowany będzie przewodnik po najlepszych rockowych wydarzeniach wakacji, czyli "Rock Radio na trawie", w którym stacja będzie rozdawać zaproszenia i bilety na koncerty i festiwale.

Tradycyjnie stacja obejmuje swoim patronatem wydarzenia muzyczne. W tym roku Rock Radio patronuje, m.in. festiwalowi Rockowizna w Poznaniu 18-19 sierpnia i w Krakowie 25-26 sierpnia.

Komentarze

Powiązane

21.02.24, 14:45
| radio » ludzie
Tomasz Kubat po 22 latach wraca do Radia ZET. Będzie warszawskim reporterem stacji
Na początku marca br. do zespołu Działu Informacji Radia ZET dołączy Tomasz Kubat. Zostanie reporterem warszawskim, odpowiedzialnym m.in. za relacjonowanie najważniejszych wydarzeń sejmowych.
21.02.24, 08:30
| radio » informacje
Radio Gdańsk – słuchaj od nowa. Wystartowała zmieniona ramówka Radia Gdańsk
W poniedziałek, 19 lutego br. pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, ruszyła nowa ramówka stacji.
21.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Łukasz Aftański przechodzi do Radia ZET. Będzie wydawcą
Od marca br. Łukasz Aftański dołączy do zespołu Działu Informacji Radia ZET. Będzie nowym wydawcą programu "Popołudniowy Gość Radia ZET", który prowadzi Beata Lubecka.
20.02.24, 12:23
| radio » ludzie
Katarzyna Borowiecka przejdzie z Radia 357 do Trójki
Katarzyna Borowiecka powróci do Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z Radiem 357 była związana od chwili startu rozgłośni.
20.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Adam Suprynowicz powrócił do Dwójki
Po kilkuletniej przerwie do zespołu Dwójki (Polskie Radio) dołączył Adam Suprynowicz – muzykolog i krytyk muzyczny.
20.02.24, 06:30
| radio » badania rynku
KBR: Polacy wpisują się w europejski model słuchania treści audio. 97 proc. Francuzów słucha treści audio
Polacy sukcesywnie poszerzają zainteresowanie różnorodnymi formami audio, podążając za europejskimi trendami konsumpcji mediów. Badania prowadzone we Francji i Wielkiej Brytanii wykazują, iż audio towarzyszy w życiu codziennym zdecydowanej większości odbiorców.
19.02.24, 15:30
| radio » informacje
Publicyści apelują w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlastyz RDC
Publicyści goszczący w programach warszawskiego RDC - Radia dla Ciebie, wystosowali “Apel w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlasty”.
19.02.24, 14:03
| radio » ludzie
Tomasz Sajewicz znów będzie korespondentem Polskiego Radia
Polskie Radio znów ma swojego korespondenta w Azji. Tomasz Sajewicz, który nieprzerwanie przez 18 lat był korespondentem w Chinach, wraca do Polskiego Radia. Dziennikarz rozstał się z firmą, gdy placówka w Pekinie została zawieszona przez poprzednie władze spółki.
19.02.24, 12:47
| radio » ludzie
Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki
16 lutego br. został powołany nowy wicedyrektor Dwójki (Polskie Radio). Piotra Kędziorka, redaktora naczelnego będzie wspierał Piotr Matwiejczuk. Jednocześnie będzie on szefem Polskiego Radia Chopin. To dziennikarz z wieloletnim stażem, który po kilku latach wraca do Polskiego Radia.
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.