18.07.23, 12:51

Daj znaka na Maka. Kampania McDonald’s kręci się wokół brwi

MakZnak

Kampania "Daj Znaka na Maka" marki McDonald's ma być dowodem, że prosta komunikacja bez słów wystarczy, aby wspólnie obrać dobrze znany kierunek.

Kampania "Daj znaka na Maka" restauracji McDonald’s ma pokazywać jak prosta jest komunikacja bez słów i radość ze wspólnych posiłków. Reklama nie zawiera prezentacji restauracji McDonald's ani produktów sieci, ale skupia się na charakterystycznych, złotych łukach, zaprezentowanych w nowym, niespotykanym dotąd wydaniu.

Akcja spotu wyreżyserowanego przez Edgara Wrighta zaczyna się w biurze i opowiada historię grupy pracowników, którzy porozumiewają się ze sobą poprzez serię niewypowiedzianych zaproszeń. Dwie koleżanki zza biurka, poprzez uniesienie brwi w charakterystyczny łuk, dają sobie znać, że czas na przerwę. Wszyscy pracownicy wiedzą już, co ten gest oznacza i ruszają na upragniony lunch do restauracji McDonald's, komunikując się wyłącznie za pomocą brwi.

Oficjalna komunikacja kampanii rozpoczęła się od zmiany logo w mediach społecznościowych marki oraz wygaszenia połowy neonu w ośmiu restauracjach McDonald's w Polsce, aby nawiązać do gestu podniesionych brwi, symbolizowanego przez górną część złotych łuków. Kampania obejmuje emisję spotu reklamowego w telewizji, kinach i na platformach VOD oraz szerokie działania marketingowe, takie jak digital, reklama OOH oraz influencer marketing. Agencja DDB odpowiada za strategię, realizację kampanii oraz adaptację spotu na polski rynek, dom mediowy OMD zajmuje się planowaniem i zakupem mediów, a dentsu koordynuje działania w social media. Agencja 24/7Communication odpowiada za koordynację działań PR.

Komentarze

Powiązane

24.05.24, 19:00
| reklama & PR » ludzie
Radosław Tarczyński przeszedł z Eskimi do Veovee
Na początku kwietnia br. do zespołu Veovee dołączył Radosław Tarczyński i objąłnowo utworzone stanowisko Businness Development Directora.
24.05.24, 17:35
| reklama & PR » informacje
Gotuj w domu jak w restauracji. Lubella promuje makarony
Lubella ruszyła z komunikacją digitalową makaronów klasycznych pod hasłem „Gotuj w domu jak w restauracji”. W swojej najnowszej kampanii marka pokazuje, że pierwszym krokiem do otwarcia domowej restauracji jest otwarcie paczki makaronu Lubella. 
24.05.24, 13:18
| reklama & PR » ludzie
Karolina Migdał-Koleśnikow awansowała w Walter Herz
Firma doradcza Walter Herz awansowała Karolinę Migdał-Koleśnikow w zespole Marketingu i Sprzedaży na stanowisko Sales & Marketing Director.
24.05.24, 11:15
| reklama & PR » informacje
Dwa wielkoformatowe ekrany reklamowe Screen Network w łódzkiej Manufakturze
Screen Network ogłasza uruchomił dwa wielkoformatowe w łódzkiej Manufakturze, które należą do najwyższej kategorii ekranów Super Screen.
24.05.24, 09:45
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Puławska awansowała w Good One PR. Została dyrektor zarządzającą
Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
23.05.24, 21:00
| reklama & PR » informacje
Lavazza po raz dziesiąty na kortach Roland-Garros
Lavazza, włoska firma kawowa oraz oficjalny partner turnieju Roland-Garros od 2015 r., będzie dzielić się włoskim stylem smakowania kawy 10 raz z rzędu.
23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy