29.09.23, 11:00

Wybory kobiet. Podcast Aleksandry Pawlickiej i Arlety Zalewskiej w Onecie

„Wybory kobiet” to nowy podcast, który poprowadzą Aleksandra Pawlicka z „Newsweeka” oraz Arleta Zalewska z „Faktów TVN”. Od lat dziennikarki śledzą polską scenę polityczną, a teraz wezmą na warsztat kampanię wyborczą i jej wynik oceniany z perspektywy kobiet.

„Wybory kobiet” to podcast o polityce przedstawiany oczami kobiet. Współprowadzące – Aleksandra Pawlicka i Arleta Zalewska będą analizować bieżące wydarzenia polityczne i zastanawiać się nad ich wpływem na życie Polek i Polaków, a także odpowiedzą na pytanie, jakie konsekwencje dla codziennego życia obywatelek i obywateli niosą decyzje i działania zarówno władzy, jak i opozycji.

Dziennikarki nie tylko analizują i komentują wydarzenia polityczne, ale prowadzą też wywiady z kobietami zaangażowanymi w politykę. Dzięki temu słuchaczki i słuchacze będą mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania, ale i sukcesy są udziałem kobiet w polityce i jakie zmiany w naszym społeczeństwie zachodzą dzięki obecności kobiet w życiu publicznym.

Kobiety w polityce były dotychczas paprotkami i drugim planem. Niektórzy politycy i liderzy partyjni wciąż tak widzą ich miejsce, ale ten czas się kończy. Głosu kobiet nie można już lekceważyć czy uciszyć. O tym jest nasz nowy podcast - "Wybory kobiet". Chcemy w nim pokazywać kobiecy punkt widzenia na polską politykę i ważne dla nas wszystkich sprawy” - mówi Aleksandra Pawlicka z tygodnika Newsweek, współprowadząca podcast. „Niezależnie, czy politycy tego chcą czy nie, to właśnie kobiety mogą zadecydować o wyniku najbliższych wyborów i kto będzie rządził po 15 października. Warunek jest jeden. To my, kobiety musimy iść zagłosować. W tych i każdych kolejnych wyborach” - dodaje Arleta Zalewska, reporterka Faktów TVN, współprowadząca podcast.

W podcaście pojawiać będą się polityczki i aktywistki, a rozmowy z nimi mają dotyczyć najbardziej gorących tematów oraz tego, co wymaga zmiany i w jaki sposób wprowadzić ją w życie. W pierwszym odcinku gościnią będzie wiceszefowa Lewicy Anita Kucharska-Dziedzic.

Premiera podcastu odbyła się 28 września o godz. 19:00 na Newsweek.pl, na stronie głównej Onetu, w Onet Audio, na portalu tvn24.pl i w TVN24 GO.

Komentarze

Powiązane

01.12.23, 15:51
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Michał Piasecki zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt
Michał Piasecki w roli zastępcy redaktora naczelnego Faktu dołączył do redakcji 1 grudnia br. Nowy wicenaczelny ma odpowiadać za kwestie online oraz za dalszy rozwój serwisu Fakt.pl.
30.11.23, 12:33
| internet » ludzie
WP wzmacnia rolę technologii. Jędrzej Matla awansuje, a Paulina Zyśk-Lisica i Paweł Karaszewski odchodzą z firmy
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jak tłumaczy firma jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT.
28.11.23, 08:30
| internet » e-commerce
Allegro dalej rośnie. W Czechach trzy główne marki wygrywają
Allegro na polskim rynku zanotowało wzrost sprzedaży o 10,5 proc. Z kolei w Czechach nowa platforma zyskała aż 800 tys. aktywnych klientów.
27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.