30.09.23, 13:00

Damy Starszych Panów. Piosenki Kabaretu Starszych Panów w Jedynce

Zapowiedź koncertu, fot.: materiały prasowe

4 października br. o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się koncert z cyklu „To, co najpiękniejsze”. W jesiennej odsłonie wydarzenia zatytułowanego „Damy Starszych Panów” będzie można usłyszeć piosenki Kabaretu Starszych Panów w aranżacji Jacka Subociałło oraz wykonaniu charyzmatycznych dam polskiej estrady. Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy. Transmisja na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia, na portalu polskieradio.pl oraz w mediach społecznościowych Polskiego Radia.

Podczas koncertu „Damy Starszych Panów” zaprezentowane zostaną największe przeboje Kabaretu Starszych Panów, m.in. „Upiorny twist”, „Kaziu, zakochaj się”, „S.O.S”, „Bo we mnie jest sex”, „Prysły zmysły”, „Herbatka”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Do Ciebie szłam” oraz wiele innych w nowych aranżacjach Jacka Subociałło. W programie usłyszeć będzie można piosenki o kobietach i dla kobiet autorstwa duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w wykonaniu dam polskiej estrady. Utwory wykonają: Joanna Trzepiecińska (Madame Ponętna), Joanna Kołaczkowska (Dama Upiorna), Katarzyna Pakosińska (Pani Doświadczona), Olga Szomańska (Kobieta Zmienna) oraz Klementyna Umer (Dziewczyna Liryczna) z udziałem Duetu Mieszanego (Ewelina Kordy, Kamil Bijoś). Tego wieczoru w roli prowadzących wystąpią: Maciej Miecznikowski i Marcin Kołaczkowski, który jest również reżyserem wydarzenia.

„To, co najpiękniejsze..” to cykl koncertów organizowanych przez Polskie Radio od 2017 r. pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Ich ideą jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą wysoką.

Transmisja koncertu „Damy Starszych Panów” odbędzie się 4 października o godz. 19.00 w Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy. Streaming wydarzenia dostępny będzie na stronie internetowej Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.