27.10.23, 12:42

Lecz się odpowiedzialnie. Reckitt edukuje na temat infekcji górnych dróg oddechowych

KV kampanii społeczno-edukacyjnej Reckitt, fot.: materiały prasowe

Reckitt ruszył z kampanią społeczno-edukacyjną, której celem jest zwiększenie świadomości w zakresie skutecznego oraz bezpiecznego leczenia infekcji górnych dróg oddechowych. Trwająca kampania jest elementem uruchomionej w 2022 r. platformy edukacyjno-komunikacyjnej „Lecz się odpowiedzialnie” i jest realizowana w TV, digitalu, a także promowana poprzez działania z zakresu media relations oraz współprace z influencerami.

Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Ipsos w czerwcu 2022 r., na zlecenie Reckitt, Polakom brakuje podstawowej wiedzy w zakresie odpowiednich sposobów leczenia gardła. Dlatego marka Reckitt wystartowała z kampanią społeczno-edukacyjną informującą o znaczącej przewadze infekcji pochodzenia wirusowego oraz właściwych sposobach ich leczenia.


Fot.: materiały prasowe

Kreacje w kampanii Reckitt non-branded to proste analogie do niepasujących do siebie przedmiotów, bazujące na skojarzeniach, wykorzystujące proste metafory i przekazy. Celem tego zabiegu jest przedstawienie złożonego oraz skomplikowanego zagadnienia w lekki i przystępny sposób, zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Za pomocą nieoczywistych połączeń takich jak: zupa i widelec, dmuchany młotek oraz gwóźdź, a także gramofon i talerz, kreacje obrazują, że antybiotyk stosowany na wirusowe infekcje nie zadziała. Dodatkowo kampania ma zwracać uwagę na fakt, że 9 na 10 infekcji gardła powodują wirusy.


Fot.: materiały prasowe

Kampania jest prowadzona od października br. Za stworzenie strategii komunikacji odpowiada Big Picture i Enmedica. Realizację działań z zakresu media relations, branded content dla marki oraz wybór i koordynację działań z influencerami powierzono agencji Big Picture. Enmedica koordynuje również tworzenie platformy komunikacyjnej do środowiska medycznego. Za tegoroczną ideę kreatywną oraz kreację kampanii odpowiada Agencja DDB. Zakupem mediów zajmuje się dom mediowy OMD.

Komentarze

Powiązane

23.06.24, 16:00
| reklama & PR » informacje
Jasne, że na bp! Nowa platforma komunikacyjna bp
Marka bp startuje z nową platformą komunikacyjną: "Jasne, że na bp!". VML odpowiada za strategię, produkcję spotu TVC, przygotowanie Key Visuali oraz działania digital i social media.
23.06.24, 12:00
| reklama & PR » informacje
Chromatique wygrał przetargi trzech marek należących do firmy Henkel
W maju br. agencja Chromatique wygrała przetargi firmy Henkel na współpracę projektową dla marek Somat i Perwoll, oraz realizację projektu dla marki E.
23.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Załatw to w Żabce. Sieć reklamuje swoje usługi
5 czerwca br. Żabka rozpoczęła kampanię pod hasłem: „Załatw to w Żabce”. Celem akcji jest przybliżenie klientom dostępnych usług, jakie oferuje sieć sklepów Żabka. Kampania będzie prowadzona, m.in. w telewizji, radiu, internecie oraz w sklepach i w aplikacji Żappka.
22.06.24, 22:00
| reklama & PR » informacje
Marka 4MOVE wspiera reprezentację Polski
Producent napojów izotonicznych 4MOVE został oficjalnym partnerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Marka zadba o odpowiednie nawodnienie biało-czerwonych podczas EURO 2024.
22.06.24, 14:38
| reklama & PR » informacje
Komfort wybiera Labcon do działań advocacy
Sieć sklepów Komfort rozpoczęło współpracę z agencją relevant stories Labcon, należącą do grupy marketingowo-technologicznej Group One. 
22.06.24, 08:00
| reklama & PR » informacje
Garnier promuje saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch
Agencja VML realizuje dla Garnier, marki L’Oréal, kampanię launchującą uniwersalne saszetki koloryzujące Color Shampoo Retouch.
21.06.24, 19:30
| reklama & PR » informacje
Szymon Marciniak ambasadorem marki Aluprof
Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski, został ambasadorem marki Aluprof – dostawcy innowacyjnych systemów aluminiowych przeznaczonych do produkcji okien, drzwi, fasad i osłon przeciwsłonecznych. 
21.06.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Kuba Piotrkowicz nowym prezesem Going
Od czerwca 2024 r. spółka Going. ma nowego prezesa. Kuba Piotrkowicz w nowej roli będzie odpowiadał za strategię rozwoju platformy biletowej, jak i poszerzenie działalności o nowe segmenty i usługi.
21.06.24, 17:00
| reklama & PR » informacje
Agencja Good One PR członkiem ZFPR
Do Związku Firm Public Relations dołączyła agencja Good One PR. To kolejna firma, która będzie współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
21.06.24, 16:32
| reklama & PR » informacje
Galaretkami WINIARY bohaterkami kampanii digitalowej
Marka Winiary w okresie letnim w którym wzrasta dostępność sezonowych owoców, promuje swoje galaretki.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 24.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.