29.10.23, 13:33

Wojtek Baranowski w piosence Wróć promuje usługę Alior Pay Alior Banku

Logo Alior Banku, fot.: materiały prasowe

W październiku br. ruszyła kampania marketingowa 360o promująca usługę Alior Pay. Alior Bank zaprosił do współpracy artystę Wojtka Baranowskiego i producenta Łukasza Dowgiałło (Luxona) oraz influencerów. W ramach kampanii powstała piosenka „Wróć” oraz teledysk do niej. Poza nowym podejściem do działań marketingowych marka wykorzystuje również tradycyjne kanały komunikacji - to jedna z największych kampanii marketingowych w historii Alior Banku.

Alior Pay to rozwiązanie, które umożliwia odroczenie zrealizowanych transakcji kartą, BLIKIEM, wypłat z bankomatów oraz tradycyjnych przelewów za pomocą aplikacji mobilnej Alior Mobile. Promocja usługi rozpoczęła się kampanią w telewizji, w kinach i serwisach VOD, gdzie wykorzystane zostały spoty 30” i 15”. Dodatkowo kampania wspierana jest reklamą w prasie, w radio, na nośnikach OOH (paczkomaty Inpost, sklepy Netto, kioski z prasą), a także w placówkach banku. Ponadto, prowadzone są szerokie działania CRM skierowane do klientów banku.

Za realizację kampanii ATL i BTL odpowiedzialna jest agencja PZL. Reżyserią spotu zajął się Antoni Nykowski, film wyprodukował dom produkcyjny Film Produkcja, a za postprodukcję odpowiedzialne było studio dźwiękowe Juice oraz postprodukcyjne Televisor.

W ramach działań promocyjnych w kanałach online’owych zrealizowano największą do tej pory kampanię digitalową Alior Banku. Strategia contentowa została oparta na głównej myśli kampanii, czyli idei powrotów. W oparciu o te założenia powstał pełnowymiarowy utwór muzyczny „Wróć”, nad którym pracowali wokalista i kompozytor Wojtek Baranowski oraz producent Łukasz Dowgiałło (pseud. Luxon). Piosenka jest zupełnie nową, autorską kompozycją, ale wykorzystuje fragmenty utworu Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Do utworu powstał teledysk, w którym wystąpili znani twórcy internetowi.

W teledysku pojawili się: skoczek narciarski Dawid Kubacki, podróżniczka Agata Sacewicz, influencerka kulinarna Paulina Golec, rękodzielniczka Marzena Marideko i Łukasz Dominiak znany z komediowego profilu „Whos your daddy”. Teledysk został wyreżyserowany przez Igora Leśniewskiego i wyprodukowany przez dom produkcyjny Best Regards Production.

Uzupełnieniem kampanii w kanałach digitalowych są publikacje influencerów na Instagramie i TikToku oraz materiały na kanałach własnych Alior Banku. Wsparciem mediowm kampanii zajmują się Dom Mediowy Sigma BIS oraz Dom Mediowy Mets. Za strategię, ideę kreatywną oraz realizację kampanii contentowej odpowiada agencja Buzzgrow z Grupy PZL.
Po stronie banku, pod okiem Dyrektor Marketingu Magdaleny Lewickiej, nad kampanią pracował zespół marketingowy: Ewelina Gulbinowicz, Anna Jaworska-Winiarz, Marek Jaworski oraz Katarzyna Brylska.

Komentarze

Powiązane

15.06.24, 08:00
| reklama & PR » ludzie
Jacek Dąbrowski przeszedł z Burda Media do Grupy Iberion
Jacek Dąbrowski dołączył do zespołu sprzedaży Grupy Iberion. Wcześniej był związany z firmą Burda Media.
14.06.24, 20:15
| reklama & PR » informacje
Jakość z natury. Żywiec Zdrój w kampanii wizerunkowej zwraca uwagę na naturalne procesy powstawania wody źródlanej
Wraz z początkiem czerwca br. wystartowała nowa kampania wizerunkowa marki Żywiec Zdrój – „Jakość z natury”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na naturalne procesy powstawania wody źródlanej. Kampania jest realizowana w telewizji i mediach społecznościowych, a już niebawem pojawi się również w kinach.
14.06.24, 18:15
| reklama & PR » informacje
Danio stawia na sztuczną inteligencję we współpracy z influencerami
Marka Danio, należąca do portfolio Danone, rozpoczyna innowacyjną kampanię influencerską kremowych jogurtów pitnych. Do przygotowania kreacji użyto zaawansowanych technologii, takich jak CGI (Computer Generated Imagery) oraz AI (Artificial Intelligence. To kolejna odsłona rozpoczętej w kwietniu br. kampanii. 
14.06.24, 17:57
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansują w Salestube
Magdalena Pobikrowska oraz Dominika Niekraszewicz awansowały w strukturach należącej do Group One spółki MarTech & e-commerce connected Salestube. Pobikrowska objęła stanowisko Senior Media Operations Director, a Niekraszewicz awansowała na stanowisko Senior Business Development Director.
14.06.24, 17:03
| reklama & PR » informacje
Zielona loteria PGE. Spółka PGE Obrót promuje usługi online
W wyniku wygranego przetargu, PGE Obrót Spółka Akcyjna powierzyła agencji UNIQUE ONE organizację ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Zielona loteria PGE”.
14.06.24, 14:05
| reklama & PR » ludzie
Alina Lysychkina została COO w adcookie
Agencja adcookie dokonała zmian w strukturze zarządczej. Nowo utworzoną funkcję chief operating officer objęła Alina Lysychkina. Dołączyła także do zarządu spółki.
14.06.24, 10:30
| reklama & PR » ludzie
Wojciech Białecki przeszedł do WowMedia&Metrics
Wojciech Białecki dołączył do domu mediowego WowMedia&Metrics i objął stanowisko Head of Media Strategy.
14.06.24, 08:40
| reklama & PR » informacje
Value Media zdobywa budżet mediowy Komfort
Agencja mediowa Value Media (Group One) została partnerem strategicznym i mediowym sieci sklepów Komfort. Działania mediowe będą realizowane w modelu House of Communication we współpracy ze spółkami Labcon i Salestube.
14.06.24, 07:30
| reklama & PR » ludzie
Arkadiusz Kawecki Dyrektorem Działu Handlowego w Sigma Bis. Tomasz Trojnar odchodzi z agencji
Arkadiusz Kawecki został nowym Dyrektorem Działu Handlowego agencji Sigma BIS, zastępując na tym stanowisku Tomasza Trojnara.
13.06.24, 20:30
| reklama & PR » ludzie
EssenceMediacom od sierpnia z nowym składem zarządu
W sierpniu br. Katarzyna Kazana i Anna Krzysiak dołączą do zarządu EssenceMediacom – agencji będącej częścią GroupM. Dotychczasowi członkowie zarządu: Stanisław Grabowski i Jan Muszyński z końcem lipca podejmą nowe wyzwania poza strukturami agencji mediowych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.