14.11.23, 16:30
Pomocnik dla rodziców i opiekunów nastolatków dostępny także w języku ukraińskim. Akcja Weekend.Gazeta.pl, Ukrayina.pl oraz PAH
Serwisy Weekend.Gazeta.pl i Ukrayina.pl przy wsparciu Polskiej Akcji Humanitarnej przygotowały rodzicielski poradnik na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Tym razem publikacja dostępna jest w języku ukraińskim i powstała z myślą o Ukraińcach — zarówno tych mieszkających w Polsce, jak i tych, którzy zostali w ogarniętym wojną kraju.
„Pomocnik” (po ukraińsku: Порадник для батьків та опікунів підлітків) to skierowany do rodziców i opiekunów poradnik dotyczący zdrowia psychicznego nastolatków, który wskazuje konkretne sposoby działania i możliwości uzyskania pomocy. Jego polska wersja powstała w ubiegłym roku dzięki współpracy Niny Mocior – psychotraumatolożki i ekspertki merytorycznej PAH, Magdaleny Jaranowskiej – wieloletniej koordynatorki programu „Pajacyk” i inicjatorki programu pomocy psychospołecznej dla dzieci i młodzieży z rodzin wieloproblemowych, oraz Pauliny Dudek – dziennikarki magazynu Weekend.Gazeta.pl. Konsultacją merytoryczną publikacji zajęły się Mirosława Kątna, dr Aleksandra Piotrowska i dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska. Publikacja została pobrana do tej pory ponad 100 tys. razy. Teraz „Pomocnik” został w całości przetłumaczony na język ukraiński, aby wesprzeć również rodziców i opiekunów z Ukrainy.
Inicjatorem wydania „Pomocnika” po ukraińsku jest Polska Akcja Humanitarna w partnerstwie z Plan International oraz przy językowym wsparciu i współpracy redakcji Ukrayina.pl.
Materiały dotyczące ukraińskiej wersji „Pomocnika” publikowane na łamach Gazeta.pl i Ukrayina.pl, są oparte m.in. na rozmowach z ukraińskim ekspertem zajmującym się zdrowiem psychicznym – psychologiem PAH w Ukrainie. Dodatkowo, materiał zostanie udostępniony ukraińskim mediom, tak aby mógł dotrzeć do jak najszerszej grupy mieszkańców Ukrainy.
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze