15.11.23, 15:00

Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records

Grupa Empik kupuje Jazzboy Records, fot.: materiały prasowe

Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik, tworząc unikalną ofertę i możliwości rozwoju dla artystów.

W skład Grupy Empik dołącza Jazzboy Records - polska wytwórnia muzyczna założona 18 lat temu przez Biljanę Bakić i Pawła Jóźwickiego, znana przede wszystkim za sprawą takich artystów jak Kortez, Kaśka Sochacka, Sonbird czy Daria ze Śląska.

Biljana Bakić i Paweł „Józek” Jóźwicki stoją za sukcesami wielu artystów polskiej sceny muzycznej w ostatnich 25 latach. Zaczynali w ramach BMG, kiedy to Biljana pełniła funkcję CEO BMG Poland, a Józek był A&R Managerem. Razem stworzyli w 2001 r. Sissy Records, pierwszy indie label na rynku muzycznym w ramach dużego koncernu i razem wspierali rozwój karier takich artystów jak Ania Dąbrowska, Brodka, Krzysztof Krawczyk, Smolik, Lenny Valentino, Ścianka, Cool Kids of Death czy projektów Yugoton, Kayah & Bregović, Kucz / Kulka.

Po wielu latach poczuliśmy, że nasi Artyści tak bardzo się rozwinęli, że struktury Jazzboy Records stały się dla nich za małe. Pracujemy blisko z e-muzyką od samego początku powstania naszej firmy. W tym czasie niejednokrotnie udowodnili, że mogą być odpowiednim partnerem w dalszych muzycznych przygodach naszych artystów” – mówi Biljana Bakić, CEO Jazzboy Records. „Akwizycja Jazzboy Records to kolejny kamień milowy w kilkunastoletniej, świetnej współpracy dystrybucyjnej. Przez ten czas zespół Jazzboy dał się poznać jako profesjonaliści, wyróżniający się artystycznym wyrafinowaniem i niepowtarzalnym stylem. Jako e-muzyka będziemy dalej ściśle współpracować z wytwórnią, rozszerzając naszą działalność dystrybucyjną o wydawanie najlepszej polskiej muzyki. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu sił w ramach Grupy Empik, artyści prowadzeni przez Jazzboy Records zyskają nowe możliwości, by rozwinąć skrzydła” - dodaje Jan Ejsmont, CEO e-muzyka S.A.

Jak zapewnia Empik, artyści, których od tej pory będzie wspierać Grupa Empik tylko zyskują, zachowując przy tym ducha niezależności. Biljana Bakić i Paweł Jóźwicki jako Jazzboy Management nadal będą pracowali nad rozwojem ich karier, dążąc do wspólnego sukcesu przyszłych wydawnictw, a połączenie potencjałów e-Muzyki i innych podmiotów z Grupy ma umożliwić wzrost skali operacji i dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców.

Grupa Empik przejęła 100 proc. udziałów wytwórni Jazzboy Records. Wartość transakcji pozostaje poufna.

Kortez przetrze wspólne szlaki

Pierwszym wspólnym projektem Jazzboy Records w ramach Grupy Empik jest premiera trzeciego studyjnego albumu Korteza - „Naucz mnie tańczyć”. Artysta powrócił po pięciu latach z długo wyczekiwanym, premierowym materiałem.

Komentarze

Powiązane

08.01.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
ORLEN przejmuje stacje paliw w Austrii
ORLEN sfinalizował zakup 100 proc. udziałów w spółce Doppler Energie zarządzającej 267 stacjami paliw w Austrii. Dzięki transakcji spółka posiada blisko 3,5 tysiąca stacji paliw w siedmiu krajach w Europie. Koncern rozważa dalsze akwizycje w regionie oraz działania, które pozwolą mu dołączyć do grona liderów w obszarze elektromobilności na austriackim rynku.
07.01.24, 20:43
| biznes i technologie » informacje
Dealz ma już trzysta sklepów na polskim rynku
Sieć Dealz (Pepco Group) w grudniu 2023r., otworzyła w Bytomiu swój 300. sklep w Polsce.
06.01.24, 10:53
| biznes i technologie » informacje
ROMET prognozuje 60 proc. wzrost przychodów w sezonie 2024. Rowery marki obecne na 50 rynkach
Mimo spowolnienia na rynku rowerowym, polski producent rowerów - firma ROMET, prognozuje wzrost przychodów na poziomie 60 proc. w sezonie 2024.
03.01.24, 12:14
| biznes i technologie » informacje
Tomasz Podolski Dyrektorem Sprzedaży w Hochland Polska
2 stycznia 2024 r. Tomasz Podolski objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży w Hochland Polska. Podolski pracował wcześniej, m.in. w Unilever Polska, Danone czy Lorenz Bahlsen Snack-World.
03.01.24, 07:45
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Orange Polska z umowamina budowę sieci szerokopasmowych w ramach KPO
W ramach ogłoszonych naborów, zapewniających dostęp do bardzo szybkiego internetu na terenach tzw. białych plam, Orange Polska podpisał umowy dla 20 obszarów. Dzięki temu około 110 tys. gospodarstw domowych i prawie 16 tys. przedsiębiorstw zostanie objętych zasięgiem sieci szerokopasmowej.
26.12.23, 10:38
| biznes i technologie » informacje
Maspex przejmuje Becherovkę
Grupa Maspex, właściciel m.in. marek Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz oraz alkoholi w tym Żubrówki, podpisała umowę z Pernod Ricard. W wyniku planowanej transakcji polska spółka stanie się właścicielem marki Becherovka oraz zakładu produkcyjnego wraz z magazynem w Karlovych Varach w Czechach.
18.11.23, 08:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
DHL Parcel zmienia się DHL eCommerce
DHL Parcel, firma działająca na rynku usług kurierskich w Polsce, rozpoczyna proces zmiany nazwy.
17.11.23, 19:45
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com na dwunasty rynek. Tym razem do Włoch
Answear.com, e-commerce oferujący modę i produkty Home & Lifestyle w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, rozszerza działalność o rynek włoski.
15.11.23, 15:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » muzyka
Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records
Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik.
01.11.23, 22:22
| biznes i technologie » informacje
CPS GfK: rynek marek własnych w branży FMCG w Polsce jest warty już 48 mld zł
Rynek marek własnych w polskiej branży FMCG jest już warty 48 mld zł. W 2025 r. marki własne mają odpowiadać za jedną czwartą wszystkich wydatków polskich gospodarstw domowych na produkty szybkozbywalne – wynika z najnowszego raportu „CPS GfK. Private Brands 2023“.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.