15.11.23, 15:00

Grupa Empik muzyczna kupiła wytwórnię Jazzboy Records

Grupa Empik kupuje Jazzboy Records, fot.: materiały prasowe

Empik przejmuje 100 proc. udziałów w polskiej wytwórni muzyki alternatywnej – Jazzboy Records. W wyniku transakcji ma zacieśnić się współpraca między wytwórnią, platformą dystrybucyjną e-muzyka oraz innymi podmiotami z Grupy Empik, tworząc unikalną ofertę i możliwości rozwoju dla artystów.

W skład Grupy Empik dołącza Jazzboy Records - polska wytwórnia muzyczna założona 18 lat temu przez Biljanę Bakić i Pawła Jóźwickiego, znana przede wszystkim za sprawą takich artystów jak Kortez, Kaśka Sochacka, Sonbird czy Daria ze Śląska.

Biljana Bakić i Paweł „Józek” Jóźwicki stoją za sukcesami wielu artystów polskiej sceny muzycznej w ostatnich 25 latach. Zaczynali w ramach BMG, kiedy to Biljana pełniła funkcję CEO BMG Poland, a Józek był A&R Managerem. Razem stworzyli w 2001 r. Sissy Records, pierwszy indie label na rynku muzycznym w ramach dużego koncernu i razem wspierali rozwój karier takich artystów jak Ania Dąbrowska, Brodka, Krzysztof Krawczyk, Smolik, Lenny Valentino, Ścianka, Cool Kids of Death czy projektów Yugoton, Kayah & Bregović, Kucz / Kulka.

Po wielu latach poczuliśmy, że nasi Artyści tak bardzo się rozwinęli, że struktury Jazzboy Records stały się dla nich za małe. Pracujemy blisko z e-muzyką od samego początku powstania naszej firmy. W tym czasie niejednokrotnie udowodnili, że mogą być odpowiednim partnerem w dalszych muzycznych przygodach naszych artystów” – mówi Biljana Bakić, CEO Jazzboy Records. „Akwizycja Jazzboy Records to kolejny kamień milowy w kilkunastoletniej, świetnej współpracy dystrybucyjnej. Przez ten czas zespół Jazzboy dał się poznać jako profesjonaliści, wyróżniający się artystycznym wyrafinowaniem i niepowtarzalnym stylem. Jako e-muzyka będziemy dalej ściśle współpracować z wytwórnią, rozszerzając naszą działalność dystrybucyjną o wydawanie najlepszej polskiej muzyki. Jestem przekonany, że dzięki połączeniu sił w ramach Grupy Empik, artyści prowadzeni przez Jazzboy Records zyskają nowe możliwości, by rozwinąć skrzydła” - dodaje Jan Ejsmont, CEO e-muzyka S.A.

Jak zapewnia Empik, artyści, których od tej pory będzie wspierać Grupa Empik tylko zyskują, zachowując przy tym ducha niezależności. Biljana Bakić i Paweł Jóźwicki jako Jazzboy Management nadal będą pracowali nad rozwojem ich karier, dążąc do wspólnego sukcesu przyszłych wydawnictw, a połączenie potencjałów e-Muzyki i innych podmiotów z Grupy ma umożliwić wzrost skali operacji i dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców.

Grupa Empik przejęła 100 proc. udziałów wytwórni Jazzboy Records. Wartość transakcji pozostaje poufna.

Kortez przetrze wspólne szlaki

Pierwszym wspólnym projektem Jazzboy Records w ramach Grupy Empik jest premiera trzeciego studyjnego albumu Korteza - „Naucz mnie tańczyć”. Artysta powrócił po pięciu latach z długo wyczekiwanym, premierowym materiałem.

Komentarze

Powiązane

03.06.24, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Duży Ben Rośnie i zapowiada inwestycje w e-commerce
Duży Ben, sieć marketów alkoholowych, w 2023 r. przyczynił się do wzrostu sprzedaży w segmencie Projektów Grupy Eurocash o 21 proc. Na ten rok planowane jest dalsze wdrażanie nowych udogodnień dla klientów z wykorzystaniem nowych technologii.
01.06.24, 13:00
| biznes i technologie » informacje
Grupa Muszkieterów planuje przekroczyć pułap 11 mld zł obrotów w 20224 r.
Grupa Muszkieterów osiągnęła w I kwartale 2024 r. łączny obrót w wysokości blisko 2,4 mld zł w ramach zrzeszonych sieci Intermarché i Bricomarché, odnotowując niemal 9 proc. wzrost rok do roku.
01.06.24, 09:00
| biznes i technologie » informacje
Rusza rozbudowa Lotniska w Modlinie. Większy terminal, więcej miejsc postojowych i nowi przewoźnicy
Nowe władze portu lotniczego w Modlinie mają ambitne plany rozbudowy lotniska i realizacji niezbędnych inwestycji.
31.05.24, 21:45
| biznes i technologie » informacje
Piąty salon Reserved (LPP) w Wielkiej Brytanii
LPP kontynuuje ekspansję w Europie Zachodniej otwierając piąty salon Reserved w Wielkiej Brytanii. Otwarciu towarzyszyć będzie zakrojona na szeroką skalę kampania marketingowa oraz wprowadzona właśnie do sprzedaży kolekcja „Welcome to the Club” inspirowana brytyjskimi tradycjami old-fashioned i stylem sportowym.
30.05.24, 21:00
| internet » e-commerce | biznes i technologie » informacje
Answear.com w I kw. 2024 r.: zwiększa swoje przychody i inwestuje mimo wymagającej sytuacji rynkowej
Answear.com podsumowuje I kw. 2024 r. Pomimo wymagającej sytuacji rynkowej, a także okresu inwestycji w rozwój marki PRM, spółka utrzymała dodatnie dynamiki wzrostu sprzedaży, a także przeprowadziła inwestycje związane z uruchomieniem dwóch concept store w Warszawie dla marki PRM oraz Answear.
29.05.24, 14:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Grupa Polsat Plus w I kwartale 2024 r.: 184 mln zł zysku netto
Cyfrowy Polsat skupia się w ostatnim czasie, m.in. na zwiększaniu zasięgu sieci 5G Plusa, ale także na inwestycjach w zieloną energię. Spółka podsumowała wyniki finansowe obejmujące I kwartał 2024 r.
28.05.24, 14:35
| biznes i technologie » informacje
Auchan Polska i Intermarché chcą zawiązać sojusz zakupowy
Sieci handlowe Auchan Polska i Intermarché nawiązały współpracę partnerską, której celem jest utworzenie długoterminowego sojuszu zakupowego na polskim rynku. Wyrazem zawartego porozumienia jest podpisany list intencyjny, w którym obie sieci uzgodniły zamiar powołania wspólnych struktur zakupowych na najbliższych 10 lat.
25.05.24, 13:23
| biznes i technologie » informacje
Żabka uruchomi w tym roku ponad 140 sklepów sezonowych
W tym roku Żabka będzie miała ponad 140 sklepów sezonowych, czyli o blisko 20 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Pierwsze z nich zostały otwarte przed majówką.
21.05.24, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Fast foody odbijają się od dna. Wzrost ruchu o 4,7 proc.
W I kw. br. ruch w restauracjach typu fast food zwiększył się o 4,7 proc. rdr. Przy tym pizzerie rok do roku odnotowały o ponad połowę mniejszy wzrost niż lokale oferujące kanapki i dania z kurczaka. Jednocześnie liczba klientów wszystkich badanych placówek była o 4,2 proc. większa niż rok wcześniej.
16.05.24, 06:30
| biznes i technologie » informacje
SIXT Polska nawiązuje współpracę z Clear Communication Group
Firma SIXT Polska, dostawca usług mobilnych, rozpoczęła w maju br. współpracę z agencją PR Clear Communication Group. W ramach tego partnerstwa, CCG będzie odpowiedzialna za kontakty z mediami oraz wsparcie bieżących działań public relations, które obejmują zarówno komunikację korporacyjną, jak i produktową.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.