01.12.23, 06:45

Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski

Zapowiedź licytacji, fot.: materiały prasowe

Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. Przedmioty na licytacje podarowały osobistości świata muzyki, kultury, sportu. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 1 grudnia, podczas pierwszej licytacji - premiera świątecznego utworu “Przyjaciół Pewnej Ryby”, do którego słowa napisał Artur Andrus.

Zespół Radia 357 organizuje wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja akcję charytatywną. W tym roku pomoc przeznaczona będzie na wsparcie psychologiczne dla dzieci z Polski i Ukrainy.

Aktualne dane dotyczące zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży są alarmujące. W Polsce 9 proc. osób poniżej 18 roku życia, czyli ok. 630 tys. wymaga pomocy systemu lecznictwa psychiatrycznego i psychologicznego. W ciągu ostatnich pięciu lat liczba prób samobójczych w tej grupie wzrosła aż o 51 proc. W 2022 roku padł tu tragiczny rekord - życie próbowało sobie odebrać aż 2037 młodych osób. A są to dane niepełne, bo nie wszystkie takie zdarzenia są zgłaszane do organów ścigania. Z drugiej strony dostęp do pomocy psychologicznej wciąż jest dużym problemem, a koszty leczenia prywatnego przekraczają możliwości finansowe wielu rodziców i opiekunów” - mówi Joanna Paciorek z Fundacji Świętego Mikołaja. „Zebrane środki przeznaczymy na kontynuację indywidualnego programu Pomocy Psychologicznej dla dzieci w Polsce, dotacje dla 300 szkół z małych miejscowości na profilaktykę psychologiczną, organizację grupy wsparcia dla psychologów i pedagogów szkolnych oraz działalność Świetlicy Świętego Mikołaja w Iwano-Frankiwsku, prowadzącej warsztaty, konsultacje i wsparcie dla dzieci pokrzywdzone przez wojnę w Ukrainie” – dodaje Paciorek.

W ramach akcji prowadzone będą licytacje antenowe, aukcje charytatywne na Allegro oraz zbiórka z wykorzystaniem wiadomości SMS i wpłat na konto fundacji. Po raz pierwszy uruchomiona została też opcja “Pomagaj podwójnie” - Radio 357 przekaże fundacji pierwsze wpłaty od nowych Patronów wykonane poprzez stronę pomagamy.Radio357.pl. Wszyscy wpłacający mogą pobrać imienny certyfikat z podziękowaniem za włączenie się w akcję.

Cztery licytacje na antenie prowadzi tradycyjnie Kuba Strzyczkowski. Odbędą się 1, 8, 15 i 22 grudnia między 16:00 a 19:00.
Co roku Słuchacze zaskakują nas swoją hojnością i zaangażowaniem. To jeden z wielu niezwykłych dowodów, że Radio 357 jest nie tylko internetową rozgłośnią, ale skupia wokół siebie niesamowitą społeczność, która chce razem robić coś dobrego. Bez antenowych licytacji Pan Kuby ten przedświąteczny czas byłby dużo uboższy - także u nas, na Słowackiego, gdzie w piątkowe popołudnia wszystko nieco staje na głowie” - mówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357.

Słuchacze będą telefonicznie licytowali przedmioty ofiarowane przez znane osobistości świata muzyki, sztuki i sportu. Co tydzień na licytację będą trafiały zestawy 4-5 propozycji, m.in. od Taco Hemingwaya, braci Kacperczyk, Zbigniewa Preisnera, Grzegorza Turnaua czy Marka Niedźwieckiego.

„I będą to nie tylko przedmioty materialne, ale też wspólne doświadczenia - skok z Tomaszem Kozłowskim, rekordzistą w skokach spadochronowych, kawa z pisarzem Markiem Krajewskim czy rejs z naszym aukcjonerem - Kubą Strzyczkowskim. Zdradzamy tylko kilka nazwisk i propozycji, reszta niech będzie niespodzianką, ale lista robi wrażenie” - mówi Ewa Koch, koordynująca pulę do licytacji antenowych.

Kto pobije rekord Niedźwiedzia?

W serwisie Allegro Charytatywni swoje propozycje do wylicytowanie przedstawią dziennikarze Radia 357. Historyczny rekord należy tutaj do Marka Niedźwieckiego - kawę z Niedźwiedziem wylicytowano w 2021 r. za prawie 50 tys. zł. „W tym roku też mamy bardzo atrakcyjne pomysły, które polecamy wszystkim Allegrowiczom. Nasi dziennikarze muzyczni zabiorą zwycięzcę licytacji na koncert, a redakcyjni spece od motoryzacji podwiozą do pracy autem, które zrobi wrażenie. Można wylicytować zwiedzanie Śląska z “Głosem Google Maps”, czyli dziennikarzem Radia 357 Jarosławem Juszkiewiczem. Piotr Stelmach zadeklarował, że z domu słuchacza zrealizuje swoją audycję, a Patrycjusz Wyżga osobiście oprowadzi po Centrum Nauki Kopernik. Kto tylko może w redakcji włącza się w akcję ze swoim pomysłem - zebrał się imponujący zestaw często zwariowanych inicjatyw, które wystawimy na Allegro przez te trzy grudniowe tygodnie” - tłumaczy Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357.

Akcję promują specjalny spot antenowy oraz świąteczna piosenka “Przyjaciół Pewnej Ryby”.„W spocie w roli św. Mikołaja wystąpił Wiktor Zborowski, który zgodził się w tym roku zastąpić nieodżałowanego aktora, pana Franciszka Pieczkę - przez wiele lat wspierającego swym głosem akcję świąteczną. W tym roku otrzymaliśmy od rodziny pana Franciszka jego ulubione szachy, które będzie można wylicytować” - mówi Ewa Koch.

W trakcie pierwszej aukcji, 1 grudnia swoją premierę będzie miał towarzyszący akcji utwór, wykonany przez “Przyjaciół Pewnej Ryby”. „Pod tym artystycznym kryptonimem kryją się tradycyjnie dziennikarze Radia 357 oraz Patroni, którzy wylicytowali udział w nagraniu rok temu. W tym roku też oczywiście będzie taka możliwość. Wykonawcy dali z siebie wszystko, Patroni tradycyjnie dostaną ściągawki z tekstem i mamy nadzieję, że będą nucić podczas świątecznych przygotowań” - mówi Agnieszka Szwajgier, koordynująca projekt “Przyjaciół Pewnej Ryby”.

Piosenka nosi w tym roku tytuł “Karp umiarkowanie sentymentalny”. Słowa napisał Artur Andrus. Współautorami utworu są Kuba Strzyczkowski i Wojciech Kaleta. Muzykę skomponował Łukasz Pietsch. Nagrania nadzorował Filip Jaślar. Piosence towarzyszy klip video autorstwa Marka Dakowskiego.

Komentarze

Powiązane

22.02.24, 08:30
| radio » ludzie
Agata Kwiecińska powraca do Dwójki
Do zespołu Programu Drugiego Polskiego Radia powraca Agata Kwiecińska.
22.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Po prostu Wschód. Nowy magazyn Piotra Pogorzelskiego w Trójki
Piotr Pogorzelski powraca do Polskiego Radia z audycją "Po prostu Wschód – magazyn Piotra Pogorzelskiego". Program emitowany będzie w soboty, o godz. 16.00 w Trójce.
21.02.24, 18:04
| radio » informacje | internet » informacje
Serwis polskieradio24.pl zmienił layout
Serwis polskieradio24.pl został udostępniony w nowej technologii i ze zmienionym layoutem.
21.02.24, 15:45
| radio » ludzie
Marta Szostkiewicz po ośmiu latach powraca do Radia Kraków
Marta Szostkiewicz powraca do Radia Kraków i ponownie obejmie stanowisko kierowniczki redakcji publicystyki.
21.02.24, 14:45
| radio » ludzie
Tomasz Kubat po 22 latach wraca do Radia ZET. Będzie warszawskim reporterem stacji
Na początku marca br. do zespołu Działu Informacji Radia ZET dołączy Tomasz Kubat. Zostanie reporterem warszawskim, odpowiedzialnym m.in. za relacjonowanie najważniejszych wydarzeń sejmowych.
21.02.24, 08:30
| radio » informacje
Radio Gdańsk – słuchaj od nowa. Wystartowała zmieniona ramówka Radia Gdańsk
W poniedziałek, 19 lutego br. pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, ruszyła nowa ramówka stacji.
21.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Łukasz Aftański przechodzi do Radia ZET. Będzie wydawcą
Od marca br. Łukasz Aftański dołączy do zespołu Działu Informacji Radia ZET. Będzie nowym wydawcą programu "Popołudniowy Gość Radia ZET", który prowadzi Beata Lubecka.
20.02.24, 12:23
| radio » ludzie
Katarzyna Borowiecka przejdzie z Radia 357 do Trójki
Katarzyna Borowiecka powróci do Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z Radiem 357 była związana od chwili startu rozgłośni.
20.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Adam Suprynowicz powrócił do Dwójki
Po kilkuletniej przerwie do zespołu Dwójki (Polskie Radio) dołączył Adam Suprynowicz – muzykolog i krytyk muzyczny.
20.02.24, 06:30
| radio » badania rynku
KBR: Polacy wpisują się w europejski model słuchania treści audio. 97 proc. Francuzów słucha treści audio
Polacy sukcesywnie poszerzają zainteresowanie różnorodnymi formami audio, podążając za europejskimi trendami konsumpcji mediów. Badania prowadzone we Francji i Wielkiej Brytanii wykazują, iż audio towarzyszy w życiu codziennym zdecydowanej większości odbiorców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.