31.01.24, 06:30

Podsumowanie 2023 roku: Mateusz Górecki (WE!RE Fantasy)

Mateusz Górecki, fot.: materiały prasowe

Mateusz Górecki, Managing Director, WE!RE Fantasy, podsumowuje dla portalmedialny.pl najważniejsze wydarzenia 2023 roku w branży.

Rok 2023 r. w WE!RE Fantasy

Podsumowanie wydarzeń w naszej firmie za rok 2023 przynosi bardzo pozytywne wnioski i odzwierciedla dynamiczny rozwój i strategiczne zmiany, mimo licznych perturbacji na rynku.

Najbardziej znaczącą zmianą było poszerzenie naszej działalności w obszarze influencer marketingu. Otworzyliśmy się na nowe kategorie, obejmujące lifestyle, beauty, entertainment, obok już istniejącego obszaru gamingu. Nawiązaliśmy owocne współprace z nowymi influencerami, co przyniosło wymierne efekty w licznych działaniach i kampaniach realizowanych w minionym roku.

Aby sprostać rozszerzeniu portfolio twórców, zainwestowaliśmy w stworzenie nowych obszarów i ustanowienie nowych standardów współpracy. Wprowadziliśmy nowe stanowiska, takie jak Talent Support, które działa bezpośrednio z twórcami, nadzorując przebieg procesów, oraz Creative Strategy Specialist, wspomagający w tworzeniu kreatywnych idei kampanii.

W minionym roku zrealizowaliśmy imponującą liczbę ponad 600 kampanii, głównie opartych na influencerach. Warto również podkreślić, że coraz więcej klientów zwraca się do nas z prośbą o kompleksową obsługę komunikacji, tworzymy więc strategie na kanały własne marek oraz zarządzamy komunikacją z mediami.

Jednym z naszych wyjątkowych projektów, który zdobył szerokie uznanie w branży, był Predator Games. Ten projekt został nagrodzony Złotymi Spinaczami, nagrodą Innovation, Mixx Awards oraz Kreaturą. Ponadto, wprowadziliśmy na rynek własny produkt - cykl spotkań online WE!RE Gamers, obejmujący regularne webinary na temat influencer marketingu, gamingu oraz kwestii prawnych związanych z naszą branżą. Wisienką na torcie było zorganizowanie jesienią wydarzenia offline, konferencji WE ARE GAMERS, która okazała się największą od lat konferencją gamingowo-influencerską.

Aktywnie uczestniczyliśmy i dalej planujemy partycypować w działalności IAB i SAR, gdzie w ramach różnych grup roboczych realizujemy szereg projektów branżowych.

Wchodzimy z pozytywnym nastawieniem w rok 2024, gotowi na nowe wyzwania i otwarci na eksplorację nowych kierunków. Rozpoczynamy rekrutację na stanowiska account managerów, aby wesprzeć istniejący zespół w realizacji kolejnych innowacyjnych projektów.

Rok 2023 w branży

W ciągu minionego roku rynkowy pejzaż, zwłaszcza w obszarze influencer marketingu, uległ znaczącym przemianom. Nasza agencja, specjalizująca się w tej dziedzinie, śledzi z uwagą te zmiany i analizuje ich wpływ na branżę.

Ostatnie dwanaście miesięcy, z naciskiem na kontrowersyjną sprawę Pandoragate oraz działania podjęte przez UOKIK wobec treści reklamowych oznaczanych nieprawidłowo, znacząco wpłynęły na spojrzenie marek na influencerów. Skutkowało to spadkiem zaufania do tej grupy, co spowodowało wydłużenie procesów akceptacji współpracy oraz skłoniło firmy do dokładniejszej analizy twórców. Marketerzy teraz bardziej niż kiedykolwiek skupiają się na etycznych strategiach i odpowiedzialności biznesowej, co, mimo smutnego kontekstu, wprowadza pozytywną zmianę w branży i przynosi im realne korzyści w postaci lepszego dopasowania do grupy docelowej i większej skuteczności kampanii, a także generuje cenne spostrzeżenia.

Na skutek tych wydarzeń obserwujemy też zmiany w hierarchii influencerów. Mikroinfluencerzy, dzięki bardziej scentralizowanym społecznościom, zdobywają popularność, oferując bardziej autentyczne relacje online. Z drugiej strony, makroinfluencerzy utrzymujący pozytywny wizerunek mogą nadal cieszyć się zasięgiem, o ile dostosowują swoje strategie do ewoluujących oczekiwań klientów.

W rezultacie, sceneria influencer marketingu kieruje się w stronę bardziej autentycznych i zróżnicowanych głosów. Elastyczność i dostosowanie strategii stają się kluczowe, a firmy mogą zabezpieczyć się przed wyborem niewłaściwych influencerów poprzez dogłębną analizę, weryfikację autentyczności treści, korzystanie z narzędzi do monitorowania społecznościowego i klarowne ustalenie warunków współpracy.

Podsumowując, rok 2023 to czas przemian i nauki dla branży influencer marketingu. Dążenie do zrównoważonych i strategicznych działań z influencerami, opartych na wzajemnym zrozumieniu i zaufaniu, jest kluczowym elementem skutecznego wyboru partnerów. Firmy mogą podjąć te działania samodzielnie lub skorzystać z doświadczenia ekspertów i agencji specjalistycznych, które przyspieszą proces, zwiększą efektywność i maksymalizują korzyści.

Mateusz Górecki

Managing Director w agencji WE!RE FANTASY, w której odpowiada za rozwój usługi influencer marketingu, nowych rozwiązań oraz sieć influencerów. Doświadczenie zdobywał planując i wdrażając kampanie marketingowe w Europie i kraju współpracując z największymi markami ze świata gamingu i technologii. Uczestnik, prelegent wielu konferencji organizowanych przez IAB jak  i inne podmioty jak Digital Dragons czy Influencers Live Wrocław.

Komentarze

Powiązane

23.05.24, 21:00
| reklama & PR » informacje
Lavazza po raz dziesiąty na kortach Roland-Garros
Lavazza, włoska firma kawowa oraz oficjalny partner turnieju Roland-Garros od 2015 r., będzie dzielić się włoskim stylem smakowania kawy 10 raz z rzędu.
23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
23.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Ooo. Wiosenna kampania Orange dla Firm
Trwa wiosenna kampania Orange dla Firm, którą przygotowała agencja Havas Creative Network. Produkcja powstała w ramach nowej globalnej strategii „Orange tu jest”, otwierając nowy rozdział formatów komunikacyjnych Marki.
23.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
KERRIS promuje bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców
Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej.
22.05.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life. Aktorka będzie gospodynią specjalnego programu
Wystartowała kampania „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik”, której celem jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest ok. 400 artykułów w przystępnej cenie. Ambasadorką projektu jest aktorka Joanna Brodzik.
22.05.24, 15:20
| reklama & PR » informacje
Własne M w Wielkim Mieście. Alior Bank promuje kredyty hipoteczne
Alior Bank rozpoczął kampanię marketingową, która promuje nową ofertę kredytu hipotecznego „Własne M w Wielkim Mieście”. Działania marketingowe będą realizowane do połowy czerwca br.
22.05.24, 13:23
| reklama & PR » informacje
Co to jest DPD Pickup? Kampania online DPD Polska tle skierowana do Zetek
DPD Polska ruszyło z kampanią promocyjną usług logistycznych OOH (Out-Of-Home), która skierowana jest przede wszystkim do młodego pokolenia tzw. Zetek. Działania prowadzone w oparciu o nowy język i warstwę wizualną wystartowały online 14 maja br.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy