19.02.24, 08:30

Benefit Systems z nową identyfikacją graficzną i cyklem wideocastów prowadzonych przez Jarosława Kuźniara

Logo Benefit Systems, fot.: materiały prasowe

Benefit Systems – twórca programu MultiSport – odświeżył identyfikacją wizualną i strategią produktową. W ramach specjalnej serii podcastów, prowadzący - Jarosław Kuźniar w towarzystwie ekspertów, poruszają temat wellbeingu, motywacji i nowoczesnych technologii wspierających pracowników i pracodawców.

Jak tłumaczy Benefit Systems, sytuacje kryzysowe, takie jak pandemia COVID-19, wymusiły nowe podejście do potrzeb pracodawców i pracowników. Firmy zaczęły zwracać większą uwagę na kwestie kondycji psychicznej i szeroko pojętego work-life balance, a pracownicy zaczęli wymagać benefitów umożliwiających im dbanie o swój dobrostan. Te trendy miały swój znaczący wpływ na ofertę i strategię Benefit Systems.

W efekcie do portfolio twórcy programu MultiSport dołączyła platforma online MultiLife – czyli wellbeingowy system operacyjny oraz zmieniony MyBenefit, który z systemu kafeteryjnego stał się także digitalowym HR partnerem, służącym do zarządzania benefitami oraz wszystkimi procesami HRowymi po stronie klienta. Odzwierciedlaniem zmian w strategii produktowej jest także nowa identyfikacja graficzna. Firma po ponad 20 latach działalności zdecydowała się na zmianę identyfikacji graficznej, której bazą stało się logo dobrze znanego, flagowego produktu – programu MultiSport.

Rebranding Benefit Systems to dużo więcej niż lifting logo. To przede wszystkim zaprezentowanie wizji i misji naszej firmy, która od lat działa w duchu kompleksowej troski o wellbeing w miejscu pracy i poza nim. To przełożenie wartości, które są nam bliskie, w które wierzymy i którymi się kierujemy, na obszar komunikacji marketingowej ekosystemu naszych marek” – mówi Dorota Szostek-Rejowska, Dyrektor Marketingu Benefit Systems.

Obecnie tożsamość marki wyraża się w podwójnym archetypie Mędrca i Innowatora. Obok zmienionej identyfikacji wizualnej, firma stawia na wideocasty Benefit Systems, które będą udostępniane na platformie YouTube, a także w serwisach streamingowych, takich jak Spotify, Apple Podcast czy Voice House oraz na stronie internetowej marki. Cykl wideocastów pod tytułem „Wellbeing Summit” będzie się składał z dziesięciu odcinków – każdy z innym gościem specjalnym, poruszający inny temat powiązany z wellbeingiem. W celu promocji wideocastów zaplanowana została także kampania digitalowa obejmująca kanały Meta, YouTube i LinkedIn. Działania promocyjne ukierunkowane będą na dwie uzupełniające się grupy odbiorów: B2B, czyli pracodawców i zespoły HR oraz B2C, czyli użytkowników końcowych usług Benefit Systems – pracowników. Seria videocastów, jak i współpraca z prowadzącym – Jarosławem Kuźniarem oraz ekspertami, jest kontynuacją działań zainaugurowanych podczas konferencji Benefit Systems „Wellbeing Summit”. Za oprawę techniczną podcastów odpowiada Voice House.

Będzie też newsletter

Co dwa tygodnie, do wszystkich klientów oraz subskrybentów, Benefit Systems wysyłać będzie także specjalny newsletter „Wellbeing Lab”, w którym znajdą się artykuły, wywiady z ekspertami czy wyniki analiz oraz badań prowadzonych przez dostawcę benefitów pozapłacowych.

Newsletter to projekt, dla którego również zaplanowane zostały działania promocyjne w postaci wielokanałowej kampanii online, kierowanej do grupy odbiorców z segmentu B2B. Kampania obejmie działania SEM oraz SEO, Programmatic, a także promocję w kanałach Meta, LinkedIn oraz w serwisach Benefit Systems. Planowane są także działania z zakresu influencer marketingu z ekspertami zabierającymi głos na łamach newslettera.

Komentarze

Powiązane

13.04.24, 12:56
| reklama & PR » ludzie
Łucja Zaorska w zespole Flying Bisons i FDC
Łucja Zaorska, objęła nowo powstałe stanowisko Senior Digital Producer & Team Lead w połączonym Flying Bisons i FDC.
13.04.24, 08:34
| reklama & PR » informacje
Kappahl będzie współpracować z Creative Brand Stories
Kappahl, skandynawska sieć modowa, powierza obsługę swoich działań public relations grupie Creative Brand Stories.
12.04.24, 18:15
| reklama & PR » ludzie
Mateusz Stępniak przechodzi z Horex.pl do Altavia Kamikaze + K2
Do agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączył Mateusz Stępniak, który objął stanowisko Content Specialist.
12.04.24, 17:20
| reklama & PR » informacje
first aid communication team obsługuje Ørsted
first aid communication team od lutego br. odpowiada za doradztwo i realizację działań public relations w zakresie komunikacji korporacyjnej dla Ørsted w Polsce, globalnego lidera w morskiej energetyce wiatrowej.
12.04.24, 08:35
| reklama & PR » informacje
Grupa OEX przejęła Loyalty Point i jej spółki zależne
10 kwietnia br. sfinalizowano transakcję, w wyniku której OEX S.A. nabyła 56,6 proc. udziałów w spółce Loyalty Point tworzącej wraz ze swoimi spółkami zależnymi Grupę Data Science House.
12.04.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Neo Energy Group klientem Beyond Public Relations
Agencja Beyond Public Relations rozpoczęła współpracę z Neo Energy Group działającą na rynku odnawialnych źródeł energii. To pierwsza umowa firmy z agencją PR.
11.04.24, 22:52
| reklama & PR » informacje
Design by Śliwka Nałęczowska 2024. Piąta edycja konkursu dla pasjonatów grafiki i designu
Z początkiem kwietnia br. ruszyła piąta, jubileuszowa odsłona konkursu Design By Śliwka Nałęczowska. W tym roku zadaniem młodych artystów jest zaprojektowanie grafiki na opakowanie kultowych pralin. Nadesłane prace powinny być ilustracją hasła marki: „Śliwka Nałęczowska – inspiruje wszystkie zmysły”. 
11.04.24, 18:45
| reklama & PR » ludzie
Łukasz Jankowski w zespole agencji Ancymony
Do agencji Ancymony dołączył Łukasz Jankowski, który objął stanowisko senior art director & motion designer.
11.04.24, 17:30
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Kubiak przechodzi z Lens That do Altavia Kamikaze + K2
Do zespołu kreacji agencji Altavia Kamikaze + K2 dołączyła Magdalena Kubiak, która objęła stanowisko Junior Art Director.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Euro-zet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy