14.02.24, 19:37

TVP ABC świętuje dziesiąte urodziny

Urodzinowe logo TVP ABC, fot.: materiały prasowe

W czwartek, 15 lutego br. kanał TVP ABC będzie świętować swoje 10. urodziny. Z tej okazji mnóstwo zaplanowano Urodzinowy Maraton Konkursowy, a także specjalne wydanie „Studia ABC”.

Kanał TVP ABC na rynku telewizyjnym zadebiutował dziesięć lat temu. Skierowany jest przede wszystkim do dzieci i ich rodziców. Uzupełnieniem kanału jest wirtualny kanał TVP ABC 2, który ma zapewniać dzieciom w wieku 3-6 lat rozrywkę i naukę, Alfa TVP skierowany do nastolatków oraz aplikacja Kraina ABC, dostępna na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych. W tej bezpiecznej dla dzieci przestrzeni funkcjonuje sześć stref: programy i seriale animowane TVP ABC, piosenki z autorskich programów, gry edukacyjne oraz usypianki. Udostępniane treści są bezpieczne i dostosowane do potrzeb najmłodszych i ich rodziców.

Własne formaty w ramówce TVP ABC

Od 2017 r. TVP ABC wyprodukowało ponad 20 audycji własnych .in..: „Cześć, czy mogę Cię zjeść?”, „Studio ABC”, „Alchemik”, ,,Przyjaciele”, „Zwierzaki Czytaki” oraz „Figu Migu na planecie Czochras”- specjalna propozycja dla dzieci głuchych i niedosłyszących. W 2023 r. TVP ABC wyprodukowało serial dla młodzieży,,Tylko nie piątek”. Antena rozwija ofertę teatralną dla najmłodszych i emituje spektakle - ,,Opowieść wigilijną”, ,,Misję Lolka Skarpetczaka” oraz ,,Kopciuszka”.

Na zlecenie TVP ABC wykonano polski dubbing do wielu seriali animowanych, takich jak: „Heidi”, „Super Wings”, ”Dino Ranczo”, ”Idefiks i Nieugięci” „Ronja, córka zbójnika”, „Przygody Tomka Sawyera”, ”Tajemnicze Złote Miasta”, czy „Inazuma Eleven Go”.

TVP ABC wspiera wydarzenia kulturalne, edukacyjne i sportowe oraz promuje nowości wydawnicze, włączając się w ten sposób w popularyzację czytelnictwa wśród najmłodszych. Na stronie abc.tvp.pl organizowane są maratony konkursowe z nagrodami. W 2021 r. została wprowadzona nowa oprawa kanału, w której wykorzystano Literaki, odświeżony został logotyp, a strona internetowa stała się bardziej nowoczesna i intuicyjna.

Urodzinowe atrakcje

Z okazji swoich 10. urodzin TVP ABC przygotowała specjalną ofertę programową. Z tej okazji w czwartek, 15 lutego premierowy zostanie wyemitowany urodzinowy odcinek ,,Studia ABC”, w którym widzowie dowiedzą się, jakie były początki anteny oraz poznają kulisy powstawania programów dla dzieci. Na antenie pojawią się też m.in. takie propozycje jak: ”Alchemik”, „Cześć, czy mogę Cię zjeść”, „Halo, halo!”, „Domisie”, oraz seriale animowane: ”Trefliki”, „Molang”, „Król Maciuś Pierwszy”, „44 Koty”, „Dino Ranczo”, ” Henrietta”, ,,Tangramiaki” i „Myszkieterowie”.

W tym dniu, na antenie kilka razy pojawi się specjalny urodzinowy teledysk, w którym widzowie będą mieli możliwość zobaczyć ulubionych bohaterów. Tego dnia rusza także Urodzinowy Maraton Konkursowy. Do 19 lutego na stronie internetowej stacji o godz. 9.00 publikowane będzie pytanie konkursowe wraz z regulaminem oraz informacją o nagrodzie. Na pytanie będzie można odpowiadać do godz. 20.00 danego dnia, w którym pojawi się pytanie. Z nadesłanych odpowiedzi stacja wyłoni po pięciu laureatów, którzy brali udział w zabawie każdego dnia.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
04.04.24, 23:36
| telewizja / VOD » informacje
Zmarła Stanisława Ryster
Nie żyje Stanisława Ryster - prawniczka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Przez ponad 30 lat była gospodynią kultowego teleturnieju „Wielka gra”.
04.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Telewizja Puls liderem w Święta Wielkanocne wśród widzów NTC
W Święta Wielkanocne Telewizja Puls odnotowała rekordowe wyniki wśród widzów NTC w grupie 16-59.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
03.04.24, 20:42
| telewizja / VOD » informacje
Kabarety całą dobę w Kabaret TV. Nowa stacja TV Wirtualnej Polski
2 kwietnia br. Wirtualna Polska uruchomiła Kabaret TV, kanał telewizyjny w pełni poświęcony rozrywce.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy