15.02.24, 15:00

Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki

Zwiastun superprodukcji Audioteki "Sprawa Rusałki", fot.: materiały prasowe

15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.

Anka (Aleksandra Domańska) to dziennikarka z niewielkiej, nadmorskiej miejscowości. Kiedy dowiaduje się o zamordowanym nad jeziorem Rusałka biegaczu – postanawia udać się do Poznania, by przygotować materiał na ten temat. Na miejscu poznaje policjantkę Lidkę (Katarzyna Dąbrowska), która ma pewną teorię na temat zbrodni, lecz jej głos jest bagatelizowany na komendzie. Temat Rusałki szybko okazuje się nie tylko materiałem śledczym, ale też silnym wyzwalaczem społecznego, kobiecego poruszenia.

Atutem superprodukcji ma być obsada. W rolach głównych można usłyszeć: Aleksandrę Domańską, która wcieliła się w postać ambitnej dziennikarki Anki, Katarzynę Dąbrowską, użyczającą głosu zaangażowanej w sprawę policjantce Lidce, a także Eryka Kulma jr., odgrywającego postać Marka, kolegi Anki z poznańskiej redakcji. W pozostałych rolach występują, m.in.: Wiktoria Gorodeckaja, Przemysław Bluszcz, Mateusz Weber oraz Joanna Pach-Żbikowska.

Za scenariusz “Sprawy Rusałki” autorka, Hanka Dziubińska otrzymała wyróżnienie w ramach konkursu dla młodych twórców Papaya Young Creators 2022 (dziś Papaya New Directors) w kategorii Audio Stories by Audioteka x Papaya.Rocks.

Pierwszy odcinek ukazał się w aplikacji Audioteki 15 lutego i jest dostępny bezpłatnie dla wszystkich słuchaczy, drugi tylko dla użytkowników Audioteka Klub. Kolejne epizody będą publikowane w każdy czwartek.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy