20.02.24, 10:50

Osiem nowych formatów trafi do europejskich kanałów z portfolio Warner Bros. Discovery. W Polsce nowe programy pojawią się m.in. w TTV i TVN Turbo

Logo Warner Bros. Discovery, fot.: materiały prasowe

Warner Bros. Discovery rozszerza swoją europejską ofertę. Firma pozyskała osiem serii programów, które będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych. Wśród programów, które trafią do oferty sieci linearnych WBD w Polsce i we Włoszech znalazły się takie tytuły, jak „The Grand Tour” czy „Clarkson’s Farm”.

Spółka Warner Bros. Discovery pozyskała prawa do ośmiu serii programów, które zostaną udostępnione w sieciach linearnych na rynku europejskim. Wśród pozyskanych tytułów znalazły się dwie brytyjskie produkcje Prime Video, Amazon Originals - pierwszy i drugi sezon „The Grand Tour” oraz „Clarkson’s Farm”.

Pierwszy i drugi sezon "The Grand Tour" oraz "Clarkson’s Farm" zostały zakupione od Amazon MGM Studios Distribution dla polskich kanałów TTV oraz Metro, zaś "The Grand Tour" będzie dostępny również na TVN Turbo. We Włoszech premiera "The Grand Tour" odbędzie się na kanale MotorTrend, a "Clarkson’s Farm" zagości na antenie DMAX.

Osiem nowo pozyskanych serii to w sumie 180 godzin czasu ekranowego realizowanych programów bez scenariusza programów. Wśród zakupionych tytułów znalazły się takie programy, jak „The Repair Shop Australia” oraz „Teen First Dates”, których autorami są spółki produkcyjne grupy Warner Bros. International Television Production. „The Repair Shop Australia” będzie dostępny na darmowych i płatnych kanałach telewizyjnych w Wielkiej Brytanii, Norwegii, we Włoszech oraz w Europie Środkowej. Z kolei „Teen First Dates” zostanie natomiast udostępniony w darmowych i płatnych sieciach w Norwegii i we Włoszech.

„Z przyjemnością ogłaszamy poszerzenie naszej oferty dostępnej w sieciach linearnych w Europie o osiem niezwykle ciekawych programów. Posiadają one wszystkie cechy niezbędne do tego, by zdobyć serca widzów. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy włączyć je do gamy produkcji dostępnych na wielu różnych kanałach i rynkach. Nieustannie staramy się pozyskiwać licencje na jak najlepsze treści dla naszych sieci, a urozmaicona i zapewniająca doskonałą rozrywkę gama realizowanych bez scenariusza programów idealnie wpisuje się w nasze dążenia do zapewnienia zróżnicowanych, charakteryzujących się wysokim poziomem jakości treści, które cieszą się uznaniem wśród widzów"- mówi Myriam Lopez-Otazu, ‪Group VP Content, WBD EMEA.

Program „Jungle Dads”, w którym łowca przygód Ed Stafford stara się wyrwać współczesnych ojców ze szponów komfortowej rutyny, został dołączony do oferty sieci linearnych we Włoszech, Hiszpanii, Francji, krajach skandynawskich, Niemczech, Europie Środkowej i Wschodniej, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce. Ten konkretny tytuł został pozyskany od WBITP’s Twenty Twenty.

„Outback Crystal Hunters” to program, w którym widzowie poznają losy nieustraszonych, działających w ekstremalnych warunkach australijskiego buszu poszukiwaczy kamieni szlachetnych, starających się odkryć warte miliony dolarów żyły wartościowych depozytów. Będzie on prezentowany w sieciach linearnych w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, we Włoszech, w Niemczech, na Węgrzech, w krajach Beneluksu, państwach skandynawskich oraz w Europie Środkowej i Wschodniej. Producentem serialu jest spółka Prospero Productions.

W programie „My Strange Addiction: Still Addicted” widzowie towarzyszą osobom zmagającym się na co dzień z dziwnymi, nietypowymi zachowaniami. Trafi on do oferty WBD w krajach Beneluksu, państwach skandynawskich, we Włoszech, na półwyspie Iberyjskim, w Turcji, Polsce, Rumunii, na Węgrzech oraz w RPA. Program został wyprodukowany przez Exit Four TV, a pozyskano go od spółki Rive Gauche.

Ostatnim z zakupionych programów jest „Hunters Down Under”, przedstawiający przygody wywodzących się z różnych środowisk poszukiwaczy kamieni szlachetnych, którzy w niezwykle ciekawy, odważny i wręcz fanatyczny sposób oddają się walce o nieuchwytne skarby. Został on wyprodukowany przez Wildbear Entertainment, a jego pierwszy i drugi sezon były już transmitowane w Wielkiej Brytanii i krajach Beneluksu. Premiera trzeciego sezonu jest przewidziana na ten rok. Wszystkie odcinki zostaną także zaprezentowane w tym roku w Hiszpanii i we Włoszech, gdzie będą dostępne na kanałach darmowych i płatnych.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
04.04.24, 23:36
| telewizja / VOD » informacje
Zmarła Stanisława Ryster
Nie żyje Stanisława Ryster - prawniczka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Przez ponad 30 lat była gospodynią kultowego teleturnieju „Wielka gra”.
04.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Telewizja Puls liderem w Święta Wielkanocne wśród widzów NTC
W Święta Wielkanocne Telewizja Puls odnotowała rekordowe wyniki wśród widzów NTC w grupie 16-59.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
03.04.24, 20:42
| telewizja / VOD » informacje
Kabarety całą dobę w Kabaret TV. Nowa stacja TV Wirtualnej Polski
2 kwietnia br. Wirtualna Polska uruchomiła Kabaret TV, kanał telewizyjny w pełni poświęcony rozrywce.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy