21.02.24, 08:30

Radio Gdańsk – słuchaj od nowa. Wystartowała zmieniona ramówka Radia Gdańsk

Radio Gdańsk zaprezentowało nową ramówkę, fot.: materiały prasowe

W poniedziałek, 19 lutego br. pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, ruszyła nowa ramówka stacji.

Czasem warto zacząć wszystko od nowa i pójść inną drogą. Chcemy na nowo zdobyć sympatię Słuchaczy, dlatego zmieniamy się i przygotowaliśmy nowe propozycje programowe” – czytamy na stronie internetowej stacji.

Od poniedziałku do soboty od 6:00 poranny program „Dzień Dobry Radio Gdańsk” poprowadzą Magda Szpiner i Ewelina Potocka. Słuchacze zostaną zaproszeni do kontaktu i podzielenia się spostrzeżeniami na tematy ważne dla mieszkańców. Ranek zamykać będzie we wtorki, środy i czwartki „Strefa Aktywnego Słuchania”. Pojawią się tam konkursy z nagrodami.
Na antenie Radia Gdańsk nie zabraknie również publicystyki politycznej. Od poniedziałku do piątku o godz. 8:30 dziennikarze stacji będą przepytywać ”Gościa Dnia”. Z kolei w poniedziałki po godz. 9:00 na antenie pojawiać się będzie „Strefa Politycznie Kontrolowana”. Autorka programu Agnieszka Michajłow zaprosi do dyskusji czołowych polityków z Pomorza i Polski. Natomiast w piątki po godz. 9:00 w studiach w Gdańsku, Kościerzynie i Słupsku stacja będzie gościć samorządowców z Pomorza, a „Samorządowy Piątek” poprowadzą na zmianę Joanna Stankiewicz, Grzegorz Armatowski i Przemysław Woś.

Audycja „Ludzie i Pieniądze” emitowana będzie od poniedziałku do piątku o nowej porze – w godz. 10:00-11:00. Jej autorka, Iwona Wysocka, rozmawiać będzie z przedstawicielami świata biznesu, którzy tłumaczą na „ludzki język” zagadnienia związane z ekonomią i gospodarką.

Dla miłośników muzyki propozycję ma Kamil Wicik, który w czwartkowe wieczory po 23:00 zaprasza na „Klasyki Elektroniki”. Nową autorską audycję muzyczną przygotował Piotr Bonar, który poprowadzi w środy od północy „Wydział Metalowy”. Z kolei Tomasz Olszewski proponuje w piątki po godz. 22:00 swój program „Piosenki do Słuchania”.

Nie zabraknie również tematów kulturalnych. W poniedziałki, czwartki o godz. 15:40 oraz niedziele o godz. 8:10 emitowany będzie program „Jestem z Pomorza”. To audycja, w której stacja zaprezentuje sylwetki mieszkańców naszego regionu, którzy są ciekawymi osobowościami życia społecznego. Natomiast od poniedziałku do piątku po 21:00 na antenie pojawiać się będzie blok programów „Dobry Wieczór z Kulturą”. Pojawią się w nim m.in. „Dźwiękowy Skarbiec Radia Gdańsk” i „Radiowy Poradnik Medialny”. W soboty po godz. 13:00 emitowana będzie audycja „Radiowe AI” przygotowywana przez Wojciecha Luścińskiego, który poprowadzi słuchaczy przez świat zaawansowanych technologii i sztucznej inteligencji.

Nowa ramówka obowiązuje od 19 lutego br.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy