23.02.24, 15:09

Specjalne propozycje programowe kanału TVP Kobieta w drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie

Kadr z cyklu "Matki wojny", fot.: materiały prasowe

W drugą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie TVP Kobieta w cyklu „Matki wojny” oraz w specjalnych odcinkach programu „Kobiety w drodze”, przypomni sylwetki ukraińskich kobiet zaangażowanych w działania wspierające rodaków. Na antenie pojawią się także wywiady z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, z którymi w Kijowie spotkała się dziennikarka - Anna Kostrzewska.

24 lutego miną dwa lata od rosyjskiej napaści na Ukrainę. Od wczesnej wiosny 2022 r., TVP Kobieta towarzyszyła ukraińskim kobietom i wojennym sierotom, dokumentując ich życie. Cykl „Matki wojny” został zrealizowany na zamówienie TVP Kobieta, narratorką jest Marta Manowska.

W sobotę, 24 lutego o godz. 19:30 TVP Kobieta wyemituje pierwszy odcinek programu, zrealizowany w ośrodku recepcyjnym „Przystanek dobrej nadziei” w Otwocku, gdzie powstał dom długoterminowego pobytu dla ukraińskich kobiet i dzieci. W środę, 28 lutego pół godziny po północy widzowie będą mogli obejrzeć drugi odcinek „Matek wojny”, w którym Marta Manowska odwiedziła miejscowość Sielpi – w woj. świętokrzyskim, gdzie 1,2 tys. kobiet i dzieci z Ukrainy znalazło schronienie.

Alla Nalyvaiko, bohaterka programu „Kobiety w drodze”, przed wojną pracowała w przemyśle filmowym, prowadziła fundację dla samotnych matek i sierot „Ukraine on the Palms”. Była szczęśliwą żoną, matką, córką, ale 24 lutego 2022 roku jej świat się zmienił. Alla, w przejmującej rozmowie z Martą Manowską, opowie o ucieczce przed wojną, bohaterskiej obronie Ukrainy i życiu na uchodźstwie. Rozmowa zostanie wyemitowana 21 lutego o północy w paśmie Inspiracji TVP Kobieta.

Dziennikarka Anna Kostrzewska spotkała się z Tetianą Kovalchuk i Mery Akopian, które jako pierwsze kobiety w historii Ukrainy objęły resort spraw wewnętrznych, któremu podlega wojsko i siły zbrojne. Podzieliły się swoimi doświadczeniami, wyzwaniami przed jakimi stoją oraz podsumowały dotychczasowe działania, powiedziały, jak wyobrażają sobie przyszłość Ukrainy. Wywiady zrealizowano w Kijowie w przededniu drugiej rocznicy wybuchu wojny na Ukrainie, wyemitowane zostaną 24 lutego w oprawie TVP Kobieta.

W tych dniach TVP Kobieta w mediach społecznościowych udostępni rozmowy i wizytówki Ukrainek z fundacji działających na rzecz weteranów, weteranek oraz sierot wojennych.

Komentarze

Powiązane

11.04.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
HISTORY Channel w Bułgarii rusza ze sprzedażą reklam
Od 9 kwietnia br. A+E Networks EMEA uruchomiło sprzedaż czasu reklamowego na HISTORY Channel w Bułgarii.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
09.04.24, 14:45
| telewizja / VOD » informacje
MWE Networks: TVC Super i Szlagier TV już działają
Grupa MWE Networks uruchomiła dwa nowe kanały - TVC Super i Szlagier TV. Stacje będą szeroko dystrybuowane.
09.04.24, 12:39
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska już formalnie postawiona w stan likwidacji. Jest wpis do KRS
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego Daniela Gorgosza jako likwidatora. Do KRS zostało wpisane postawienie Telewizji Polskiej w stan likwidacji.
09.04.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kanały z portfolio A+E Network z większym zasięgiem w Polsce
W ostatnich miesiącach marki telewizyjne z portfolio A+E Networks – HISTORY Channel, HISTORY2 oraz Crime+Investigation Polsat, poszerzyły swój zasięg w Polsce o prawie 100 tys. dodatkowych gospodarstw domowych.
05.04.24, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Edyta Zając w Dzień Dobry TVN
Edyta Zając dołączyła do redakcji „Dzień Dobry TVN”. Prezenterka została jedną z prowadzących cykl “Show-biznes”, w którym od poniedziałku do piątku przedstawiane są najważniejsze informacje ze świata rozrywki i kultury.
04.04.24, 23:36
| telewizja / VOD » informacje
Zmarła Stanisława Ryster
Nie żyje Stanisława Ryster - prawniczka i prezenterka telewizyjna związana z Telewizją Polską. Przez ponad 30 lat była gospodynią kultowego teleturnieju „Wielka gra”.
04.04.24, 19:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Telewizja Puls liderem w Święta Wielkanocne wśród widzów NTC
W Święta Wielkanocne Telewizja Puls odnotowała rekordowe wyniki wśród widzów NTC w grupie 16-59.
04.04.24, 07:45
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Mikołaj Kunica nowym gospodarzem formatu Onet Rano
Mikołaj Kunica dołączył do grona prowadzacych program „Onet Rano”. Pierwsze wydanie prowadzone przez redaktora naczelnego Business Insider Polska zostanie wyemitowane 4 kwietnia br. od godz. 7.55 w Onecie oraz w mediach społecznościowych.
03.04.24, 20:42
| telewizja / VOD » informacje
Kabarety całą dobę w Kabaret TV. Nowa stacja TV Wirtualnej Polski
2 kwietnia br. Wirtualna Polska uruchomiła Kabaret TV, kanał telewizyjny w pełni poświęcony rozrywce.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy