22.02.24, 12:35

Specjalne wydania programów w Polskim Radiu dla Ukrainy w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę

Specjalne wydania programów w Polskim Radiu dla Ukrainy w drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio przygotowało audycje specjalne w związku z dziesiątą rocznicą zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i drugą rocznicą pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę oraz drugą rocznicą powstania Polskiego Radia dla Ukrainy.

20 lutego br. przypada dziesiąta rocznica krwawych wydarzeń na Majdanie, a także dziesięć lat od rozpoczęcia wojny Rosji przeciwko Ukrainie, która miała swój początek w Donbasie. 24 lutego 2022 r. rozpoczęła się pełnoskalowa inwazja Rosji na Ukrainę. Na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy będzie można usłyszeć specjalne audycje i relacje nawiązujące do tych tragicznych wydarzeń.

Polskie Radio w dniu napaści armii rosyjskiej na Ukrainę - jako pierwsze w Polsce, rozpoczęło emisję serwisów informacyjnych w języku ukraińskim oraz uruchomiło specjalną antenę w języku ukraińskim. Z kolei Polskie Radio dla Ukrainy skierowane do ukraińskich uchodźców, którzy znaleźli w naszym kraju schronienie przed wojną oraz obywateli Ukrainy na stałe mieszkających w Polsce zostało uruchomione 17 marca 2022 r.

W związku z przypadającymi rocznicami, na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy usłyszeć pojawią się specjalne audycje i relacje nawiązujące do tych tragicznych wydarzeń. Do 25 lutego zaplanowane zostały rocznicowe wydania magazynów, reportaże i materiały poświęcone rosyjskiej agresji na Ukrainę. Na antenie pojawią się rozmowy z uczestnikami, świadkami tych wydarzeń, a także z ekspertami z Polski i z Ukrainy. W audycjach udział wezmą osoby z Mariupola, Kijowa i Charkowa. Gośćmi będą m.in. dr Piotr Andrusieczko - korespondent w Ukrainie i znawca tematyki wschodniej, Wołodymir Bałuch - więzień polityczny, krymski aktywista, Mykoła Małomuż - generał, były szef Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy, Mychaił Palinczak – fotograf – dokumentalista.

W programie usłyszeć będzie można wspomnienia dziennikarzy wojennych, poznać historie żołnierzy broniących Ukrainy i cywilnych wolontariuszy oraz ukraińskich fotografów. Wyemitowany także zostanie reportaż pokazujący trzy historie dziennikarek Polskiego Radia dla Ukrainy pochodzących z Charkowa, z Kijowa i ze Lwowa.

Tematyka związana z rocznicami pojawi się także na pozostałych antenach oraz na portalach Polskiego Radia.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy