23.02.24, 07:30

Progresywni wirtuozi oraz Blok wschodni w Radiu Nowy Świat

Zapowiedź "Blokiego Wschodniego", fot.: materiały prasowe

„Progresywni wirtuozi” oraz „Blok wschodni” to niedzielne audycje, które pojawią się w ramówce Radia Nowy Świat. Ich premiera została zaplanowana na 25 lutego br. Adrianna Calińska-Czaniecka oraz Tomasz Ławnicki zaproponują dwie godziny zupełnie różnej muzyki. Audycje będą nadawane raz w miesiącu.

W niedzielę, 25 lutego o godz. 20:00 autorka serwisów informacyjnych Radia Nowy Świat zaprosi na swój pierwszy muzyczny program. Adrianna Calińska – Czaniecka mówi, że w audycji „Progresywni wirtuozi” (20:00-21:00) będzie można usłyszeć - Rock progresywny we wszystkich jego odsłonach - orkiestralne brzmienia z wykorzystaniem melotronów i syntezatorów, Scena Canterbury, ale także jazz- czy art-rock. Od klasyki z lat 60/70 po współczesnych przedstawicieli gatunku. Wirtuozerskie wykonania, szerokie instrumentarium, zmienne tempo i stylistyka.

Zaraz po niej na „Blok wschodni” (21:00-22:00) zaprasza Tomasz Ławnicki, znany m.in. z audycji „Cały nasz świat”, czeskiego cyklu emitowanego w każdą środę w porannym paśmie czy podcastu „Pod czeskim dachem”. Tym razem będzie miał dla słuchaczy nie tylko propozycje czeskiej sceny muzycznej, ale całego bloku wschodniego. „To będzie godzinna, muzyczna podróż po tak zwanych demoludach przed rokiem 1989. W audycji pojawią się utwory choćby z Czechosłowackiej Republiki Socjalistycznej, Węgierskiej Republiki Ludowej czy Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Zaśpiewają artyści i ci, którzy na co dzień pojawiali się wówczas w państwowych mediach, i ci, którzy z socjalistyczną władzą w swoich krajach mieli problemy i nierzadko byli skazywani na zapomnienie lub w ogóle nie dostawali szansy na zaistnienie” – mówi Tomasz Ławnicki, dziennikarz Radia Nowy Świat.

Audycje Adrianny Calińskiej-Czanieckiej „Progresywni wirtuozi” i Tomasza Ławnickiego „Blok wschodni” będą nadawane w te niedziele, kiedy Weronika Wawrzkowicz prowadzi poranne rozmowy w kawiarni „Wrzenie świata”. W kolejnym miesiącu będzie to 17 marca br. Pozostałe niedzielne wieczory są jak dotychczas zarezerwowane dla Weroniki Wawrzkowicz i jej audycji „Niezapominajki”.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy