24.02.24, 09:00

Radio Nowy Świat razem z Ukrainą

Zapowiedź reportażu, fot. : RNŚ / Marcin Banasiak

W drugą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji naszych wschodnich sąsiadów. Stacja uruchomiła również specjalną zbiórkę.

Specjalna zrzutka została uruchomiona 22 lutego i będzie funkcjonować do 22 marca br. W ubiegłym roku dzięki hojności naszych patronów i słuchaczy trzykrotnie przekroczono  kwotę, jaka była celem zbiórki. „Wiem, że wszyscy jesteśmy poruszeni, ale też zmęczeni tym, że wojna w Ukrainie trwa już dwa lata. Próbujemy żyć normalnie, ale działania takie jak prowadzi fundacja „Be a Hero” przypominają nam, że tak naprawdę normalnie nie jest. Mając w pamięci niedawno zakończoną akcję w ramach eSkarbonki na rzecz WOŚP i rekord jaki padł (ponad milion złotych zebranych dla fundacji Jurka Owsiaka) wiem, że serca naszych Słuchaczy są tak wielkie, że cel zbiórki ponownie zostanie osiągnięty, a może nawet przekroczony” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

W piątek, 23 lutego w audycji „Nieco Inny Piątek” (6:00-10:00) Anna Rokicińska zaprosiła  do wysłuchania reportażu „Optymizm w ruinach”, którego fragment zostanie wyemitowany w porannym paśmie, a całość w popołudniowej audycji „Nowy świat po południu”.

W sobotę, 24 lutego, w drugą rocznicę agresji na Ukrainę, w „Sobotnim brzasku” (7:00-10:00) relacja Anny Rokicińskiej z podróży do Charkowa. W audycji „Deliberatorium” (12:00-13:00) Beata Grabarczyk porozmawia ze swoimi gośćmi o sytuacji za wschodnią granicą. Tego dnia gościnią „Mięty do (pop)kultury” (18:00-19:00) będzie Eugenia Kuzniecowa, autorka powieści "Drabina". „Dodatkowo razem ze współautorką Pauliną Gawrońską powiem o projekcie "Bezdroże" z Wrocławskiego Teatru Współczesnego. To teksty o sąsiedztwie z polskiego i ukraińskiego punktu widzenia, które będą publikowane na stronie teatru. A wisienką na torcie będzie propozycja dla najmłodszych czytelników. 14-letnia Magda opowie o książce "Morele rozkwitają nocą". To książka o wojnie (dla młodych) napisana przez Ukrainkę Olę Rusinę” – mówi Katarzyna Oklińska, autorka programu „Mięta do (pop)kultury” w Radiu Nowy Świat.

Na zakończenie tego dnia w audycji „Szczyt wszystkiego” (19:00-20:00) korespondentką z Ukrainy będzie Olga Stepaniuk, tłumaczka języka ukraińskiego i rosyjskiego.

Na zakończenie w poniedziałek, 26 lutego w porannym programie „Nowy świt” (6:00-10:00) stacja połączy się z Anną Rokicińską, a w popołudniowym paśmie „Nowy Świat po południu” (16:00-19:00) o godzinie 18.30 gościem będzie Marcin Banasiak, wolontariusz, dokumentalista, który od maja 2022 mieszka w Charkowie i przygotowuje film dokumentalny na temat życia na pograniczu wojny.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
04.04.24, 06:30
| radio » informacje
Radio ZET nr 1 w Twojej pracy. Wiosenna kampania Radia Zet
Wystartowała kampania „Radio ZET nr 1 w Twojej pracy”. Towarzyszy jej zabawa antenowa, w której słuchacze mogą wygrać premie do swojej pensji oraz dodatkowo ekspresy do kawy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy