29.02.24, 10:55

Informator ekonomiczny w nowej odsłonie. Wracają rozmowy z komentatorami

Logo programu "Informator ekonomiczny", fot.: materiały prasowe

Program 3 Polskiego przygotował nową osłonę „Informatora ekonomicznego”. Od 4 marca br. w ramach programu wracają rozmowy z zaproszonymi komentatorkami i komentatorami. Audycja emitowana będzie od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30 na antenie Trójki.

W nowej odsłonie „Informatora ekonomicznego” na antenie Trójki prowadzący audycje, Sylwia Zadrożna i Marcin Jagiełowicz, będą omawiać najważniejsze kwestie z obszaru ekonomii na antenie Trójki z zaproszonymi gośćmi. Wśród komentatorów znajdą się: Paweł Rochowicz („Rzeczpospolita”), Grzegorz Nawacki i Łukasz Korycki („Puls Biznesu”), Sylwia Czubkowska (dziennikarka specjalizująca się w temacie nowych technologii), Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Jakub Wiech (Energetyka24), Katarzyna Mokrzycka (300gospodarka), Maciej Samcik (Subiektywnie o finansach), Adam Czerniak (Polityka Insight) i Andrzej Kubisiak (Polski Instytut Ekonomiczny). Współprowadzący zapowiadają, że lista komentatorów będzie cały czas się rozwijać.

Świat gospodarki codziennie dostarcza nam dużo ważnych informacji, które mają wpływ na nasze życie, na nasz domowy budżet, dlatego warto je skomentować z gośćmi, którymi będą znani publicyści i ekonomiści. A z rozmów z nimi wiem, że i oni nie mogą się już doczekać wizyt w studiu Trójki na Myśliwieckiej 3/5/7" – mówi Sylwia Zadrożna, dziennikarka współprowadząca audycję.

„Informator ekonomiczny” wymyślił i od początku, tj. od 1992 r. prowadził (jako jeden z kilku dziennikarzy) Wiktor Legowicz - dziennikarz gospodarczy, komentator, były dyrektor programowy i wicedyrektor Trójki, który pracował w Polskim Radiu od 1970 r. Charakterystyczny sygnał audycji został zaczerpnięty z bajki o krasnoludkach. Sedno programu ma pozostać niezmienne – opowiadanie o ekonomii z uwzględnieniem perspektywy i potrzeb odbiorców. Audycję jak zapowiadają jej twórcy, można traktować, jak poradnik dotyczący planowania budżetów domowych, prowadzenia firmy czy inwestowania, w którym w przystępny sposób omawiane są aktualne zagadnienia ekonomiczne.

„Informator ekonomiczny” będzie emitowany w stałym, dawnym paśmie - od poniedziałku do czwartku o godz. 9.30.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy