01.03.24, 06:30

Magdalena Jurkowska naczelną Radia Ostrowiec. Jurkowska: Radio musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać

Magdalena Jurkowska, fot.: archiwum rozmówcy

Magdalena Jurkowska została nową redaktorka naczelną Radia Ostrowiec (woj. świętokrzyskie). Jurkowska na stanowisku zastąpiła Joannę Gergont, która z kolei została redaktor naczelną Radia Kielce.

Magdalena Jurkowska pochodzi z Nowego Sącza. To dziennikarka, redaktorka i prezenterka. Z Ostrowcem Świętokrzyskim związana jest od 2005 r., gdzie przeprowadziła się tuż po studiach dziennikarskich na WSD w Kielcach. Jurkowska przez pierwsze dziewięć lat pracowała w telewizji lokalnej, później krótko także w ostrowieckiej redakcji „Echa Dnia” i „Faktów Ostrowieckich”, wydawanych przez Polska Press. W Radiu Ostrowiec pracuje od blisko siedmiu lat, czyli początku istnienia stacji (2017 r.), gdzie przygotowuje i redaguje informacje, prezentuje je w serwisie informacyjnym, prowadzi rozmowy. Zajmuje się samorządem, polityką, tematami społecznymi, interwencją.

Jak zapewnia Magdalena Jurkowska, charakter i profil Radia Ostrowiec z pewnością nie ulegną zmianie. „Jesteśmy radiem lokalnym. Nasze hasło „Radio Ostrowiec to nie kolejne radio. To Twoje lokalne radio” pozostaje aktualne i nadal jest dla nas zobowiązaniem” – podkreśla w rozmowie z portalmedialny.pl Magdalena Jurkowska.

Rozgłośnia duże znaczenie przykłada do wiosennych wyborów samorządowych. „Kierunek mojej pracy w nowej roli wyznaczają obecnie dwa ważne zadania. Pierwsze związane jest z wyborami samorządowymi, czyli wyborami najważniejszymi dla lokalnych społeczności. Kampania wyborcza, opowiedzenie jej, przedstawienie kandydatów, ich programów naszym Słuchaczom jest priorytetem. Radio Ostrowiec od początku istnienia angażuje się w budowę społeczeństwa obywatelskiego, czego wyrazem jest udział w głosowaniu. Przygotowujemy więc również kampanię profrekwencyjną" – mówi nowa naczelna rozgłośni.

Jak podkreśla Jurkowska, koniecznym i bardzo ważnym zadaniem jest wzmocnienie osobowe redakcji Radia Ostrowiec. „Trwa nabór kandydatów na dziennikarzy. To wyzwanie, do którego przywiązuję dużą wagę, bo to ludzie są największą wartością stacji. Mam ogromną przyjemność pracować z zespołem profesjonalnych, wspaniałych ludzi z pasją, którzy się lubią, czerpią radość z tego, czym się zajmują. Szukamy reporterów, którzy mają w sobie ciekawość i odwagę, żeby pytać i szukać odpowiedzi. Cenię sobie bardzo lokalność RO, relację ze Słuchaczami. Ta więź jest silna na tyle, na ile pozwala nadawca i my naszych Słuchaczy słuchamy i chcemy mieć dla nich czas, dlatego wzmocnienie zespołu ma duże znaczenie. Pozwoli też myśleć o poszerzeniu oferty, o nowych audycjach” – mówi Magdalena Jurkowska.

Jak wskazuje nowa redaktor naczelna stacji, autentyczne radio to żywe radio, które dostraja się do swoich słuchaczy, pory dnia i pory roku. „Musi mieć stały rytm, ale powinno też zaskakiwać. Przed nami wiosna i lato. Przygotowujemy się do odświeżenia oprawy pasm i audycji. Tym chcemy zaskoczyć wiosną, a na lato przygotować dla Słuchaczy nowe konkursy i zabawy” – zapowiada Magdalena Jurkowska.

Radio Ostrowiec od siedmiu lat w eterze

Radio Ostrowiec to rozgłośnia należąca do Dlf Invest. Stacja nadaje swój program z Ostrowca Świętokrzyskiego (woj. świętokrzyskie). Rozgłośnia emituje swój program od 5 czerwca 2017 r. na częstotliwości 95,2 MHz. Oferta programowa stacji to w tygodniu trzy pasma: 'Na dzień dobry”, 'W dobrym miejscu, dobrym czasie” oraz „Idealne popołudnie” oraz pasma weekendowe, a także wieczorne i weekendowe autorskie audycje muzyczne i rozrywkowe. Stałym elementem pasm i audycji są rozmowy z zaproszonymi gośćmi. Co godzinę emitowane są serwisy z informacjami lokalnymi oraz z kraju i świata. Ofertę uzupełniają informacje kulturalne i drogowe.

Komentarze

Powiązane

10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
09.04.24, 06:30
| radio » informacje
Wiosenna ramówka Polskiego Radia Rzeszów. Do stacji wracają znane głosy
Pod hasłami „Wiosna w Polskim Radiu Rzeszów, słuchaj z wzajemnością”, 8 kwietnia br. ruszyła nowa ramówka publicznej rozgłośni regionalnej nadającej w południowo-wschodniej Polsce. Zmiany dotyczą przede wszystkim pasm wieczornych, które po godz. 20.00 wypełnią rozmaite gatunki muzyczne podane w autorskiej, osobistej formie przez grono dawnych i nowych współpracowników stacji.
08.04.24, 10:51
| radio » ludzie
Anna Paluszek wraca do RMF FM. Będzie wydawczynią publicystyki
Do warszawskiej redakcji RMF FM w kwietniu br. dołączyła Anna Paluszek. Jest wydawczynią rozmów publicystycznych w RMF FM i Radiu RMF24.
08.04.24, 09:40
| radio » wywiady
Kunstkamera, Pogłosy oraz Przegląd prasy zagranicznej w ofercie Dwójki
„Kunstkamera” i „Pogłosy” to audycje debiutujące w ofercie Dwójki. Na antenie pojawią się także „Pprzeglądy prasy zagranicznej” .
08.04.24, 07:30
| radio » informacje
newonce na wiosnę. Nowe formaty i powraca
Wiosna w newonce to powrót do radia – dwadzieścia formatów audio-wideo, w tym kilkanaście nowych, zmiany w paśmie przedpołudniowym i kilka powrotów.
08.04.24, 06:30
| radio » informacje
Chillizet wiosną. Magdalena Kasperowicz w zespole stacji
Chillizet rusza z wiosenną ramówką. Oprócz znanych pasm i audycji pojawią się nowe pozycje programowe, a do zespołu dołączy Magdalena Kasperowicz.
07.04.24, 15:46
| radio » informacje
Dzieci kochają zwierzaki w Polskim Radiu Dzieciom
7 kwietnia br. w Polskim Radiu Dzieciom odbędzie się premiera audycji „Dzieciaki kochają zwierzaki”, którą mają współtworzyć słuchacze. Na antenie publicznego nadawcy będą mieli możliwość zaprezentowania najciekawszych gatunków zwierząt. Audycja emitowana będzie w każdą niedzielę o godz. 18.00.
05.04.24, 19:00
| radio » informacje
Paderborn. Superprodukcja Remigiusza Mroza i Audioteki. Piotr Stramowski w głównej roli
27 marca br. w ofercie Audioteki zadebiutowała najnowsza superprodukcja Remigiusza Mroza „Paderborn”.
04.04.24, 16:30
| radio » informacje
Dłuższe i dodatkowe wydania Faktów. Wybory samorządowe w RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 przygotowują specjalne pozycje programowe związane z wyborami samorządowymi. W niedzielę, 7 kwietnia br. pojawią się wydłużone i dodatkowe wydania „Faktów” oraz wieczór wyborczy.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista do spraw promocji i komunikacji

Muzeum Narodowe w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 09.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 04.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy