10.03.24, 22:41

Uwspółcześnione powieści Kornela Makuszyńskiego w gwiazdorskiej obsadzie w ofercie Empik Go

Zapowiedź audiobooków w Empik Go, fot.: materiały prasowe

Nikodem Rozbicki, Aleksandra Domańska, Antonina Litwiniak, Zbigniew Zamachowski i Martyna Byczkowska pojawili się jako bohaterowie buntowniczych historii Kornela Makuszyńskiego. Kultowe powieści dla dzieci i młodzieży powracają w nowej odsłonie na platformie Empik Go.

Kornel Makuszyński to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy. Jego tytuły o dzieciach i młodzieży, która nie boi się popełniać błędów, kocha przygody i wyróżnia się ogromną odwagą, podbiły serca czytelników, widzów i słuchaczy. Już prawie 100 lat kultowe powieści Makuszyńskiego i ich filmowe ekranizacje kształtują wyobraźnię kolejnych pokoleń. W Empik Go pojawiły się słuchowiska na podstawie najpopularniejszych tytułów. Awanturnicza bajka „O dwóch takich, co ukradli księżyc”, detektywistyczny „Szatan z siódmej klasy”, emancypacyjna historia „Panny z mokrą głową” czy sentymentalna opowieść o przyjaźni „Przygody wesołego diabła” w nowych wersjach pojawiły się 22 lutego. Nieco ponad miesiąc później, 21 marca br. do serii dołączą trzy słuchowiska: „Szaleństwa Panny Ewy”, „Awantura o Basię” oraz „Bezgrzeszne lata”. Tytuły oprócz odświeżonej warstwy językowej zyskały także oprawę muzyczną. Uwspółcześnionemu tekstowi, który ma być łatwiejszy w odbiorze dla młodego odbiorcy, towarzyszy ścieżka dźwiękowa inspirowana big-beatem.

Kornel Makuszyńskim tworzył historie zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Wśród stworzonych przez niego bohaterów możemy znaleźć płynących z prądem nauczycieli i artystów, czułych rodziców, mocne dzieciaki, które nie boją się mówić „nie” i młode dziewczyny potrafiące walczyć o swoje. Wielu nazywa Makuszyńskiego prekursorem literatury dziewczyńskiej. Dlatego w rolach głównych słuchowisk Empik Go obsadził utalentowane aktorki młodego pokolenia. W produkcjach można usłyszeć, m.in. Martynę Byczkowską („Panna z mokrą głową”), Antoninę Litwiniak („Awantura o Basię”), Magdalenę Koleśnik, Aleksandrę Domańską („O dwóch takich, co ukradli księżyc”) czy Annę Szymańczyk („Szaleństwa Panny Ewy”). Towarzyszą im aktorzy: Nikodem Rozbicki, Zbigniew Zamachowski („Szatan z siódmej klasy”), Jarosław Boberek („Przyjaciel wesołego diabła”) czy Janusz Zadura („Bezgrzeszne lata” i „O dwóch takich, co ukradli księżyc”).

Komentarze

Powiązane

11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
10.07.24, 06:30
| radio » badania rynku
Eska nadal najchętniej słuchaną siecią radiową. RMF MAXX w górę
Na podium najchętniej słuchanych sieci radiowych bez zmian - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (sieci radiowe).
09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.