06.03.24, 15:00

Magazyn Ekspresu Reporterów powraca do TVP1

Logo programu "Magazyn Ekspresu Reporterów", fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 17 marca br. o godz. 22:20 na antenę TVP1 powraca „Magazyn Ekspresu Reporterów”. Program będzie realizowany na żywo, poruszać będzie tematy społeczne - często trudne i kontrowersyjne, dotyczące niesprawiedliwości, ubóstwa, przemocy, czy korupcji, zawsze stając po stronie najsłabszych i wykluczonych. Gospodarzem formatu będzie ponownie Michał Olszański.

„Magazyn Ekspresu Reporterów” to program wielokrotnie nagradzany za poruszanie problematyki społecznej i propagowanie idei humanitarnych, w którym reporterzy pokazują prawdziwe życie, z jego blaskami i cieniami. Dziennikarze będą działać ku przestrodze, pokazując mechanizmy oszustw, interweniując, kiedy łamane są prawa człowieka czy zwierząt, będą również promować postawy godne naśladowania.

W programie oprócz reportaży pojawiać się będą także goście, a widzowie będą mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z dziennikarzami – telefonicznego, mailowego i na Facebooku, zarówno w trakcie, jak i przez godzinę po zakończeniu emisji programu.

Nad całością ponownie czuwać będzie Barbara Paciorkowska – autorka wielu nagradzanych programów publicystycznych, filmów dokumentalnych i reportaży, a program poprowadzi Michał Olszański. „To dla mnie ogromna satysfakcja, że „Magazyn Ekspresu Reporterów” wraca na antenę i będę mógł dla Państwa ten program poprowadzić. Nie było mi dane pożegnać się z widzami, kiedy odchodziłem, tym większa radość, kiedy będę mógł się teraz przywitać” – mówi Michał Olszański.

W „nowym starym” „Magazynie Ekspresu Reporterów” nie będziemy z nikim rywalizować” – zapowiada Barbara Paciorkowska. „Historie, które pokażemy, pisze samo życie. Najbardziej cieszy mnie, gdy widzę, że reporterzy chcą wracać w swych realizacjach do klasyki gatunku, czyli pogłębionego reportażu, do refleksji nad życiem, do pochylenia się nad historią zwykłego człowieka z szacunkiem i zrozumieniem. To dla nas największa wartość. Cieszę się, że przyświeca im jedno przesłanie – odpowiedzialności za bohatera i to, że swoim reportażem mogą komuś pomóc, ale też to, że brak odpowiedzialności może komuś zniszczyć życie. Staramy się być wierni tym zasadom” – dodaje Paciorkowska.

„Magazyn Ekspresu Reporterów” emitowany będzie od 17 marca br. w każdą niedziele o godz. 22:20 w TVP1.

Komentarze

Powiązane

17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
15.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
21 edycja formatu Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Aleksander Sikora wśród uczestników
Polsat jesienią pokaże 21. sezon programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Najlepsi”. Do Macieja Rocka w roli gospodyni programu dołączy Agnieszka Hyży.
15.07.24, 12:14
| telewizja / VOD » informacje
Top of the Top Sopot Festival w sierpniu. Wystapią m.in. Ewa Bem, Urszula, Kayah i Rubens
19 sierpnia br. ruszy Top of the Top Sopot Festival. Podczas czterech dni koncertów w Operze Leśnej w Sopocie wystąpią gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Całość wydarzenia będzie transmitowana antenie TVN.
15.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | biznes i technologie » informacje
Przedsiębiorcy z sektora telekomunikacyjnego apelują o doprecyzowanie Prawa Komunikacji Elektronicznej
Polscy przedsiębiorcy telekomunikacyjni apelują do posłów o naniesienie poprawek w Prawie Komunikacji Elektronicznej. Podkreślają, że ich brak, negatywnie wpłynie na rozwój usług cyfrowych.
15.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
FILM CAFE w miejsce kanału CBS Europa
Spółka AMC Networks International – UK zmienia nazwę kanału CBS Europa na FILM CAFE.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.