18.03.24, 11:51

Jest sprawa, nowa kawa! Kampania marki Eduscho

KV kampanii marki Eduscho, fot.: materiały prasowe

Ruszyła jedna z największych polskich kampanii marketingowych w historii Tchibo. Towarzyszy ona wprowadzeniu na rodzimy rynek marki Eduscho, która dołączyła do portfolio firmy. Kampania realizowana jest wielokanałowo i potrwa aż do końca roku. Jej hasło przewodnie brzmi: „Jest sprawa, nowa kawa!”.

Komunikacja reklamowa marki Eduscho została dopasowana do charakterystycznego designu samych produktów oraz ich walorów smakowych, a także lokalizacji poszczególnych nośników. Zarówno w przestrzeni miejskiej, telewizji czy online można znaleźć formaty z dwuznacznymi hasłami, jak: „Moc, na której zajedziesz najdalej”, „Nowa mała czarna, a już klasyk”, „Tak ekspresowa, że odjazd”, „Z pozoru delikatna, a mocna w gębie”, „Tak mocna, że sama się budzi o poranku”, „Z tradycją się nie dyskutuje”, „Na tej linii zajedziesz daleko” czy „Złoto w zasięgu ręki”.

Działania komunikacyjne są realizowane w mediach tradycyjnych, tj. w TV, gdzie emitowane są 15 sekundowe spoty, oraz w prasie. Eduscho zagości także na nośnikach outdoor, m.in. bilboardach położonych w kluczowych lokalizacjach w całej Polsce: w sąsiedztwie stacji benzynowych i galerii handlowych oraz na przystankach tramwajowych i autobusowych. Dodatkowo, w największych skupiskach biurowych w Warszawie w wybranych terminach pojawią się Eduscho Coffee Trucki w których będzie serwowana kawa.

Zaplanowano także szereg aktywności online – emisję spotów reklamowych w serwisach VoD czy Youtube, działania display oraz szeroką kampanię w mediach społecznościowych, tj. Facebook, Instagram czy TikTok. Promocja będzie realizowana również poprzez współpracę z influencerami. W pierwszym etapie kampanii m.in. Natalia Broszkiewicz (@mamokochamcie), Kaja Soboń (@kajasnb), Ania Wiatrowska (@aniaplakapl) czy Mateusz Jarząbek (@bulsjarz) na swoich kanałach pokażą stworzone specjalnie dla marki nośniki zewnętrzne, które w rzeczywistości nie istnieją. Fake OOH to nadal nowatorskie dla Polski narzędzie marketingowe, w którym wykorzystywane są wysokiej jakości obrazy generowane komputerowo. Dzięki nim Eduscho zagości w polskich miastach – tam, gdzie nikt się kawy nie spodziewa.

Autorem spotu reklamowego jest niemiecka agencja marketingowa UBERGROUND. Adaptację spotu oraz kreacje do działań na rodzimy rynku przygotowała zaś Agencja DDB. Za aktywności w mediach społecznościowych odpowiada Golden Submarine, zaś działania z zakresu public relations są realizowane przez 24/7Communication. Zakup mediów należy do kompetencji OMD.

Czym zajmuje się marka Eduscho?

Eduscho to marka, która powstała w 1924 r. w niemieckiej Bremie. Wówczas kupiec Eduard Schopf założył małą palarnię kawy, kładąc tym samym podwaliny pod firmę Eduscho. Obecnie w portfolio marki znajdują się kawy ziarniste, mielone oraz rozpuszczalne o rożnym smaku i intensywności. Marka Eduscho należy do Tchibo Warszawa - spółki zależnej Tchibo GmbH.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 19:45
| reklama & PR » informacje
Dentsu Polska: 18 proc. wzrost przychodów w I kw. 2024 r.
Dentsu ogłosiło wyniki finansowe Grupy za I kwartał 2024 r. Na poziomie globalnym Grupa dentsu odnotowała spadek przychodów o -3,7 proc. w porównaniu z I kwartałem 2023 r.
21.05.24, 16:15
| reklama & PR » informacje
Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY. Szpakowski i Borek w kolejnej odsłonie kampanii marki Tyskie
Pod hasłem „Taktyka jest jedna. Jesteśmy na TY” odsłony trwa kolejna odsłona platformy komunikacyjnej marki Tyskie (Kompania Piwowarska) przygotowanej na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Dariusz Szpakowski i Mateusz Borek zachęcają do bycia na TY niezależnie od tego, której drużynie i w jaki sposób kibicujemy.
21.05.24, 14:47
| reklama & PR » ludzie
Eryk Skolarski nowym Head of Events w Garden of Words Group
W kwietniu br., do zespołu Garden of Words Group dołączył Eryk Skolarski, który objął stanowisko Head of Events.
21.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
Platige Image inwestuje poza Polską. Firma otwiera studio na Wyspach Kanaryjskich
Las Palmas zostaje kolejnym miejscem na mapie świata, gdzie swoją siedzibę uruchamia Platige Image. Jak podkreśla firma, lokalizacje zapewniające korzystne systemy wsparcia dla filmowców mają kluczowe znaczenia dla przyciągania międzynarodowych produkcji VFX.
20.05.24, 17:29
| reklama & PR » informacje
ALBI POLSKA w przetargu wybiera agencję Ancymony. Spoty pojawią się na trzech rynkach
W efekcie wygranego przetargu, agencja Ancymony zrealizowała spot TV dla marki Albik na rynek polski, czeski i słowacki.
20.05.24, 15:15
| reklama & PR » informacje
Hand Made w wyniku przetargu poprowadzi letnią aktywację Peroni
Agencja Hand Made wygrała przetarg i poprowadzi działania w ramach letniej kampanii marki Peroni z portfolio Kompanii Piwowarskiej.
20.05.24, 13:45
| reklama & PR » ludzie
Adam Kręgielewski awansuje. Stanął na czele działu Concept Development w Labconie
Agencja Labcon (Group One) integruje zespoły koncepcyjne tj. strategię, kreację i creative production, tworząc jeden dział Concept Development. Na jego czele stanął Adam Kręgielewski - Head of Concept & Innovation.
20.05.24, 11:45
| reklama & PR » ludzie
Kuba Kossut Dyrektorem Generalnym Adlook
Spółka Adlook mianowała Kubę Kossuta na stanowisko Dyrektora Generalnego firmy (Global CEO).
20.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
UM rozwija współpracę z Froneri na europejskich rynkach
Agencja mediowa UM (IPG Mediabrands) rozszerza współpracę z Froneri, jednym z największych producentów lodów na świecie.
19.05.24, 13:09
| reklama & PR » informacje
Pils odświeża identyfikację i komunikację pod hasłem Nasz PrzePils na piwo
„Nasz PrzePils na piwo” to hasło kampanii reklamowej Lecha Pils promującej nowe opakowania piwa, prosto z Wielkopolski. Marka wprowadza na rynek butelki i puszki w nowej szacie graficznej, które mają podkreślać lokalność Pilsa.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy