20.03.24, 17:17
Stopklatka nadaje od dziesięciu lat. Specjalne logo i nowości
Stopklatka (Grupa Kino Polska) nadaje już dziesięć lat. To jedyna na rynku ogólnodostępna stacja filmowo-serialowa. Z okazji rocznicy na antenie Stopklatki pojawią się nowości programowe, a kanał zyskał również jubileuszowe logo.
W marcu Stopklatka obchodzi 10. urodziny. 15 marca 2014 r. stacja rozpoczęła nadawanie. Z okazji jubileuszu Stopklatka przygotowała dla widzów specjalną ramówkę. W marcu na widzów czekają nowości, takie jak emitowany po raz pierwszy w telewizji naziemnej film „Hiacynt” (24 marca godz. 20:00), w którym ambitny oficer milicji na własną rękę prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa w warszawskiej społeczności gejów. Stopklatka pokaże także premierowo serię „Aukcja w ciemno” (emisja od poniedziałku do czwartku o godz. 18:00) opowiadającą o ludziach, którzy żyją ze sprzedaży przedmiotów wylicytowanych podczas aukcji. Kolejna nowość to serial „Katastrofa” (od 18 marca o godz. 16:05) o śledztwie mającym wyjaśnić okoliczności zaginięcia samolotu. Stacja przygotowała również wielkanocną ofertę filmową z takimi hitami jak „Mumia” „Bogowie Egiptu”, “Szybcy i martwi”, “Pewnego razu na Dzikim Zachodzie’ czy “Igrzyska śmierci’.
Poza specjalną ramówką, Stopklatka zyskała również rocznicowe logo, które ma podkreślać jubileusz kanału.
Prawie dwa tysiące filmów
Stopklatka to dziś jeden z najpopularniejszych kanałów filmowo-serialowych w kraju, z udziałem w rynku na poziomie 1,28 proc. (Nielsen Media, grupa 16-59, luty 2024 r.). Swój rekord stacja pobiła 20 czerwca 2020 r., kiedy to przez cały dzień emitowała klasyki polskiej kinematografii i zagraniczne hity filmowe. Udział w rynku tego dnia wyniósł 2,89 proc. W sumie na przestrzeni dziesięciu lat stacja wyemitowała 1926 filmów i 88 seriali. Najchętniej oglądanymi filmami w historii kanału były takie produkcje jak: "Skazany na piekło", "Seksmisja" oraz "Vabank".
Kierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertySpecjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze