08.04.24, 16:48

Nieustraszona w pracy. Piąta edycja akcji Wysokich Obcasów

Zwiastun akcji, fot.:materiały prasowe

Od kwietnia do grudnia br. potrwa akcja “Wysokich Obcasów” – „Nieustraszona w pracy”, inspirująca kobiety do walki o równe prawa i budująca wspólnotę odważnych, wspierających się kobiet. Podczas gali wieńczącej projekt poznamy laureatki plebiscytu – dwie „Nieustraszone”.

Od samego początku, projekt „Wysokich Obcasów” ma skupiać się na promowaniu kobiecej odwagi, siły, konsekwencji i solidarności. Jak podkreślają organizatorzy, na rynku pracy kobiety nadal nie są traktowane na równi z mężczyznami. Akcja „Nieustraszona w pracy” ma na celu wzmocnienie świadomości, kompetencji i wiary w siebie kobiet tak, aby realizowały swoje aspiracje, niezależnie od przeciwności, które napotykają. Akcja ma również edukować w obszarze inkluzywności, by zwiększać świadomość pracowniczek na temat dyskryminacji ze względu na płeć, wygląd, wiek, chorobę czy pochodzenie. Kolejnym celem „Nieustraszonej w pracy” jest przedstawienie kobiecej perspektywy w tzw. męskich zawodach.

Tegoroczną edycję projektu zainaugurował artykuł w wydaniu „Wysokich Obcasów” z 30 marca br. oraz na Wysokieobcasy.pl. Jego bohaterką jest Ewa Milnerowicz-Nabzdyk – specjalistka ginekologii, pomagająca Polkom z całego kraju, które dzięki przeprowadzanym przez nią operacjom zyskują nowe życie.

Akcji „Nieustraszona w pracy” towarzyszy cykl artykułów dostępnych w serwisie Wysokieobcasy.pl, webinary i podcasty oraz wyjątkowy plebiscyt, w którym po raz pierwszy czytelniczki i czytelnicy zgłoszą swoje kandydatki do tytułu „Nieustraszonej w pracy 2024”. Swoje „Nieustraszone” można zgłaszać na adres pocztowy akcji do 31 sierpnia 2024 r. Mogą to być zarówno osoby publiczne, jak i przyjaciółki, siostry czy współpracowniczki.Kolejny etap plebiscytu to prezentacja zgłoszonych kandydatek na łamach tygodnika „Wysokie Obcasy” i w serwisie Wysokieobcasy.pl. Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła plebiscytu wybierze 12 osób. Z tego grona zostaną wyłonione dwie “Nieustraszone w pracy” – jedna przez kapitułę, druga przez głosujące czytelniczki i czytelników. Projekt zwieńczy gala, podczas której zostaną nagrodzone statuetkami laureatki plebiscytu.

Sponsorem strategicznym projektu „Nieustraszona w pracy” w 2024 r. jest State Street Bank. Z inicjatywy State Street w 2017 r. w Nowym Jorku stanęła odlana z brązu rzeźba Nieustraszonej Dziewczynki (Fearless Girl) autorstwa Kristen Visbal. Posąg stał się symbolem dążenia do rzeczywistego zawodowego równouprawnienia kobiet.

Komentarze

Powiązane

22.05.24, 20:41
| prasa » informacje
Tele Tydzień Ekstra – Euro. Niezbędnik kibica od Wydawnictwa Bauer
22 maja br. na rynku prasowym ukazał się magazyn „Tele Tydzień Ekstra – „Euro” (Wydawnictwo Bauer) – poświęcony Mistrzostwom Europy w piłce nożnej.
22.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 22 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 22 maja?
21.05.24, 10:26
| prasa » ludzie
Marcin Madej przeszedł do Grupy INFOR PL. Będzie odpowiedzialny za rozwój obszaru cyfrowych subskrypcji DGP
Na początku maja br. stanowisko Head of Subscription w Dzienniku Gazecie Prawnej objął Marcin Madej. Blisko dwie dekady doświadczenia na rynku wydawniczym będzie wykorzystywać w Grupie INFOR PL jako osoba odpowiedzialna za rozwój obszaru cyfrowych subskrypcji DGP.
21.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 21 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 21 maja?
19.05.24, 19:16
| prasa » informacje
Lidia Garbaczuk, była szefowa Biura Strategii Medialnych PAP, dołącza do Newserii
Lidia Garbaczuk w maju br. dołączyła do zespołu Newserii jako osoba odpowiedzialna za rozwój oferty agencji oraz współpracę ze strategicznymi klientami. Przez ostatnie cztery lata była szefową Centrum Prasowego Polskiej Agencji Prasowej oraz pełniła funkcję dyrektora Biura Strategii Medialnych PAP. 
19.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 19 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 19 maja?
18.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 18 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 18 maja?
17.05.24, 01:00
| prasa » informacje
Codziennik medialny: 17 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 17 maja?
16.05.24, 16:00
| prasa » informacje
35. urodziny miesięcznika Pani
Magazyn „PANI” to jeden z najstarszych magazynów kobiecych w Polsce. Powstał w 1989 r. , kiedy wydawca pisma „Kobieta i Życie” postanowił stworzyć nowy kwartalnik poradniczo-relaksowy. 17 maja br. na rynku ukaże się urodzinowe wydanie pisma.
16.05.24, 07:45
| prasa » informacje
Kolporter rozwija i modernizuje sieć saloników
Nowe saloniki i kolejne zmodernizowane punkty – to bilans prac w sieci Kolportera w pierwszym kwartale 2024 roku.
Subskrybuj RSS działu prasa: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy