11.04.24, 10:39

Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”. Najsilniejsze strategie SEO i content marketingowe w świecie e-handlu

Raport Elephate „Ranking blogów w e-commerce”, fot.: materiały prasowe

Agencja Elephate ma przyjemność ogłosić premierę najnowszego raportu dotyczącego świata e-handlu: „Ranking blogów w e-commerce”, edycja 2024. Tym razem eksperci poddali analizie aż 524 sklepy internetowe z 32 branż! Głównym celem zestawienia jest wyróżnienie sklepów online, które najskuteczniej wykorzystują strategie SEO i content marketingowe, by skalować swój biznes przy pomocy blogowania. Ranking został objęty patronatem serwisu portalmedialny.pl.

32 branże i 524 sklepy internetowe pod lupą specjalistów!

Analiza, którą przeprowadzili eksperci Elephate – agencji SEO i content marketingowej, z wykorzystaniem danych od firmy Senuto – lidera w dziedzinie narzędzi SEO i content marketingu w Polsce, obejmuje aż 32 branże rynku e-commerce oraz 524 sklepy internetowe. W ramach badania eksperci Elephate chcieli nie tylko zidentyfikować liderów w obszarze content marketingu, ale również dostarczyć wszystkim prowadzącym blogi w platformach e-commerce możliwość porównania swoich wyników z konkurencją. Opublikowany ranking stanowi kontynuację raportu z listopada ubiegłego roku, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

Współpraca z liderami rynku e-commerce

Raport „Ranking blogów w e-commerce" to rezultat długotrwałej pracy oraz zaangażowania specjalistów, którzy starannie przeanalizowali strategie i działania contentowe podejmowane przez marki w niemal wszystkich branżach e-commerce.

„Jesteśmy dumni z efektów naszych analiz prezentowanych w tym raporcie.  Dzięki wysokiej jakości danym od Senuto oraz wiedzy i doświadczeniu ekspertów Elephate mogliśmy dokładnie przeanalizować szeroki rynek e-commerce i wskazać te marki, które osiągają najwięcej ruchu organicznego za pomocą blogów. Poprzez nasz raport dostarczamy rzetelnej wiedzy dla niemal wszystkich branż e-handlu oraz pokazujemy strategie, które przyniosły firmom inwestującym w content marketing i SEO mierzalny wzrost, a tym samym pozwoliły im osiągnąć przewagę konkurencyjną” – mówi Wojciech Mazur, CEO w Elephate.

Nieocenionym wkładem w analizę rynku e-handlu przeprowadzoną przez Elephate są Partnerzy raportu, którzy na łamach projektu chętnie podzielili się swoim know-how. Ich komentarze nie tylko dostarczają cennych danych i statystyk, ale także inspirują i pozwalają lepiej zrozumieć trendy oraz wyzwania, jakie stoją przed przedsiębiorcami działającymi online.

„Cieszę się, że dzięki danym z baz Senuto przeprowadziliśmy jeszcze głębszą analizę platform e-commerce i wyłoniliśmy najlepsze praktyki w obszarze SEO i content marketingu. Jesteśmy przekonani, że ranking dostarczy wielu wartościowych wskazówek dla przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe i przyniesie korzyści całej społeczności digital marketingowej” – współpracę podsumowuje Damian Sałkowski, CEO & Founder w Senuto.

Ponadto w raporcie głos zabrali m.in. liderzy z firm: IdoSell, Shoper, Satisfly, Conversion, Merce, Cyber_Folks, Packeta, Casbeg, Contadu, WhitePress, Edrone, Fast White Cat, Strategic Mind, Brand24, Spyrosoft, Sky-Shop, TrustMate, GetResponse, Sembot, Hostersi oraz eksperci z agencji Elephate.

Czego można dowiedzieć się z raportu?

Publikacja zawiera najświeższe dane i statystyki, które pozwalają lepiej zrozumieć trendy i wyzwania w e-commerce. Wskazują one kierunek, jak podejmować bardziej świadome decyzje biznesowe. Z analizy dowiemy się:

  • które sklepy internetowe prowadzą najpopularniejsze blogi i zdobywają dzięki nim najwięcej ruchu organicznego,
  • w których branżach e-commerce tworzonych jest najwięcej treści,
  • jaki jest przeciętny ruch organiczny artykułów w poszczególnych branżach e-commerce,
  • ile artykułów na blogach nie generuje żadnego ruchu organicznego,
  • w których branżach e-commerce content cieszy się największym zainteresowaniem odbiorców.

Ponadto opracowanie zawiera porady doświadczonych specjalistów, w tym także eksperckie wnioski liderów branży e-commerce, którzy dzielą się swoimi strategiami i najlepszymi praktykami w obszarze content marketingu i SEO, wpływającymi na wzrost sprzedaży. Oferuje porównanie z konkurencją oraz konkretne wskazówki, jak poprawić widoczność swojego sklepu online. Prezentuje zestawienie wyników w obszarze wielu branż i podpowiedzi, jakie kroki warto podjąć, aby osiągnąć sukces w zakresie blogowania,

Najciekawsze wnioski z analizy blogów w e-commerce

Według raportu opracowanego przez agencję Elephate największy ruch organiczny na blogach generuje branża zdrowotna. To tego rodzaju treści użytkownicy „konsumują” najczęściej, dlatego prowadząc biznes w tej specjalizacji, szczególnie warto realizować działania blogowe. Najpopularniejsze blogi e-commerce w Polsce według ruchu organicznego to: DOZ, wApteka oraz Morele.

Największy udział organicznego ruchu na blogu względem całego serwisu zanotowała branża zwierzęca. Jednocześnie w tej kategorii zauważono niski udział artykułów bez ruchu organicznego, co świadczy o tym, że ta tematyka cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników, a treści są wysokiej jakości.

Blogi z największą liczbą fraz kluczowych w TOP 3 i TOP 10 wyników wyszukiwania nie zawsze generują najwyższy ruch organiczny, ponieważ duże znaczenie ma popularność pozycjonowanych wyrażeń. Na blogach poddanych analizie średni udział artykułów z zerowym ruchem organicznym wynosi prawie 7%. To odsetek publikacji, które nie generują zainteresowania użytkowników, są niskiej jakości, lub nie są właściwie zoptymalizowane pod SEO.

Zdrowie, zwierzęta, rośliny, medycyna oraz kosmetyki i uroda to branże, w których przeciętny ruch organiczny jednego artykułu jest najwyższy. Dokładnie te same kategorie potrzebują najmniejszej liczby publikacji, aby osiągnąć 10 tysięcy odsłon. Są to więc rynki, na których działania contentowe należy potraktować jako must-have strategii marketingowej.

Podsumowanie

Raport „Ranking blogów w e-commerce", edycja 2024 to nie tylko zestawienie najwyższej jakości danych, ale również cenny zbiór inspiracji dla wszystkich profesjonalistów związanych z prowadzeniem biznesu online. Zapraszamy do zapoznania się z pełną wersją publikacji:

Pobierz raport

Komentarze

Powiązane

20.05.24, 20:17
| internet » informacje
Grupa PTWP w I kwartale 2024 r. wypracowała 21,5 mln zł netto przychodów
Grupa PTWP w I kw. 2024 r. wypracowała 21,5 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co oznacza 9 proc. wzrost rdr. Równocześnie w raportowanym okresie Grupa odnotowała wzrost kosztów działalności operacyjnej, przeznaczonych na inwestycje oraz jednorazowe koszty związane z procesem przeniesienia notowań na główny parkiet GPW.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
12.05.24, 18:00
| internet » informacje
Zielony Onet poinformuje internautów na temat polityki klimatycznej w Polsce i na świecie
Ringier Axel Springer Polska uruchamia serwis internetowy, który ma na celu dostarczanie bieżących informacji w tematach związanych z ekologią, klimatem oraz szeroko rozumianą przyrodą. Zielony Onet jest bazą wiedzy na temat środowiska naturalnego – od reportaży i artykułów po raporty i analizy najnowszych badań naukowych.
10.05.24, 22:22
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba. Platformy OLX promue kategorię Wypożyczalnia
"Wszystko, co trzeba, kiedy potrzeba" - tak brzmi hasło najnowszej kampanii marki OLX. Projekt dotyczy reklamy kategorii w serwisie - Wypożyczalnia. Za koncepcję kreatywną i egzekucję kampanii odpowiada VML.
10.05.24, 15:30
| internet » ludzie | reklama & PR » ludzie
Łukasz Wyrzykowski dołącza do rankomat.pl. Pokieruje pracami Departamentu Marketingu
Na początku maja br. do zespołu zarządzającego porównywarki ubezpieczeń i produktów finansowych rankomat.pl dołączył Łukasz Wyrzykowski i objął stanowisko Chief Marketing Officer. Wtej roli będzie kierował pracami Departamentu Marketingu.
07.05.24, 14:45
| internet » informacje
Polska inspiruje Polskę. Mobilne studio Onetu odwiedzi 15 miast
Redakcja Onetu wyrusza ze studiem mobilnym i jedzie do najbardziej inspirujących miejsc w Polsce. Celem akcji jest pokazanie lokalnej pozytywnej Polski, w której dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności dzieją się ciekawe i inspirujące rzeczy. W ramach trzytygodniowej akcji, która ruszyła 6 maja i potrwa do 24 maja br., Onet odwiedzi w sumie 15 miejscowości na trzech trasach o łącznej długości 3,5 tys. kilometrów.
06.05.24, 08:30
| prasa » informacje | internet » informacje
KNF zatwierdziła prospekt PTWP. Grupa wejściem chce przejść na główny rynek GPW
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt notowanej na NewConnect spółki PTWP, który został sporządzony w związku z zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu akcji serii A i B na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
06.05.24, 07:30
| prasa » informacje | internet » informacje
Grupa PMPG Polskie Media: 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży w 2023 r. Firma chce rozwijać Orle Pióro i AWR Wprost
Holding mediowy PMPG Polskie Media opublikował wyniki za 2023 rok. Grupa wygenerowała 47,2 mln zł przychodów ze sprzedaży, a EBITDA oraz zysk netto osiągnęły wartość kolejno 2,6 i 2,4 mln zł.
24.04.24, 07:30
| internet » informacje
Interia wprowadza rolki wideo na mobilnej stronie głównej
Interia wprowadziła rolki wideo znane z mediów społecznościowych. Dzięki współpracy z Grupą Polsat Plus poza materiałami z własnych serwisów (m.in. Wydarzenia, Biznes, Sport, Geekweek i Pomponik.pl) zaprezentuje w nich fragmenty najlepszych programów stacji Wydarzenia 24.
20.04.24, 16:32
| internet » informacje
Jak tak, to Allegro. Platforma z nową odsłoną komunikacyjną
Allegro wprowadza nową strategię komunikacyjną. Idea kreatywna i hasło „Jak tak, to Allegro” mają skupiać się na różnorodności kategorii i szerokim wyborze produktów na platformie, które odzwierciedlają codzienne potrzeby, wyzwania i plany  współczesnych konsumentów.