12.04.24, 08:35

Grupa OEX przejęła Loyalty Point i jej spółki zależne

Logo Grupy OEX, fot.: materiały prasowe

10 kwietnia br. sfinalizowano transakcję, w wyniku której OEX S.A. nabyła 56,6 proc. udziałów w spółce Loyalty Point tworzącej wraz ze swoimi spółkami zależnymi Grupę Data Science House.

Grupa Data Science House to cztery spółki, które oferują zintegrowane usługi z zakresu analityki i monetyzacji danych, digital marketingu, budowania lojalności, usług agencji mediowej i e-commerce. Grupa Data Science House powstała wokół założonej w 2014 r. spółki Loyalty Pointrynku która oferuje usługi związane z marketingiem i lojalizacją klientów w oparciu o analitykę danych i zaawansowane technologie, pozwalające na precyzyjną personalizację treści i ofert.

Przejęcie spółek Grupy Data Science House jest częścią realizacji strategii rozwoju Grupy OEX poprzez akwizycję biznesów dopełniających nasze usługi i zwiększanie udziału technologii w oferowanych usługach. Transakcja umożliwi nam stworzenie unikatowej oferty dla klientów korporacyjnych, łączącej kluczowe dla skalowania biznesu usługi, które już mamy - jak logistykę dla e-commerce czy obsługę klienta i customer experience - z nowymi, jak analityka danych, marketing cyfrowy i budowanie lojalności. Dzięki poszerzeniu działalności staniemy się atrakcyjnym partnerem i dostawcą dla firm zarówno w Polsce, jak i zagranicą” - mówi Jerzy Motz, Prezes Zarządu OEX S.A.

Grupę OEX tworzą spółki, które świadczą usługi w obszarze sprzedaży zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i e-commerce. Największych synergii z działalnością spółek Data Science House strony upatrują we współpracy ze spółkami z segmentu OEX eCommerce Services.

Po transakcji zyskamy silnego, strategicznego partnera, który posiada udokumentowany track record w rozwoju biznesów technologicznych. Dołączenie do Grupy OEX, która jest notowana na GPW wzmocni naszą pozycję jako transparentnej organizacji. Nasze cele rozwoju są zbieżne z działaniami, które obecnie są intensywnie rozwijane w Grupie OEX: budowaniu kompetencji digital marketingowych i ekspansji zagranicznej. Już teraz współpracujemy biznesowo przy wielu projektach widząc wartość we wzajemnym dopełnianiu kompetencji i oferowaniu kompleksowej usługi. Zintegrowana oferta może być atrakcyjna zarówno dla klientów zagranicznych, którzy chcą rozwinąć działalność w Polsce, jak i dla polskich firm, które chcą mieć dostawcę usług zapewniającego szerokie wsparcie marketingowe, w szczególności wykorzystujące zaawanasowane narzędzia, i głęboką analitykę pozwalającą na personalizację komunikatu na masową skalę” – mówi Przemysław Orłowski, Członek Zarządu Loyalty Point.

Strony nie planują zmian organizacyjnych i osobowych w zarządach przejmowanych spółek. W wyniku transakcji nastąpi jedynie zmiana właścicielska, która nie wpłynie na współpracę z klientami oraz zmianę zatrudnienia, czy inne warunki realizacji umów spółek Data Science House z partnerami.

W Grupie Data Science House działają obecnie Loyalty Point, Level Up Media, Bluecloud Interactive oraz Saving Cloud, które zatrudniają łącznie ok. 130 ekspertów i specjalistów. W 2023 r. wypracowały ponad 40 mln zł przychodów.

Komentarze

Powiązane

23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
23.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Ooo. Wiosenna kampania Orange dla Firm
Trwa wiosenna kampania Orange dla Firm, którą przygotowała agencja Havas Creative Network. Produkcja powstała w ramach nowej globalnej strategii „Orange tu jest”, otwierając nowy rozdział formatów komunikacyjnych Marki.
23.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
KERRIS promuje bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców
Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej.
22.05.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life. Aktorka będzie gospodynią specjalnego programu
Wystartowała kampania „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik”, której celem jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest ok. 400 artykułów w przystępnej cenie. Ambasadorką projektu jest aktorka Joanna Brodzik.
22.05.24, 15:20
| reklama & PR » informacje
Własne M w Wielkim Mieście. Alior Bank promuje kredyty hipoteczne
Alior Bank rozpoczął kampanię marketingową, która promuje nową ofertę kredytu hipotecznego „Własne M w Wielkim Mieście”. Działania marketingowe będą realizowane do połowy czerwca br.
22.05.24, 13:23
| reklama & PR » informacje
Co to jest DPD Pickup? Kampania online DPD Polska tle skierowana do Zetek
DPD Polska ruszyło z kampanią promocyjną usług logistycznych OOH (Out-Of-Home), która skierowana jest przede wszystkim do młodego pokolenia tzw. Zetek. Działania prowadzone w oparciu o nowy język i warstwę wizualną wystartowały online 14 maja br.
22.05.24, 11:56
| reklama & PR » ludzie
Rafał Lampasiak ponownie jurorem w Mad Stars
W tym roku Rafał Lampasiak, dyrektor strategiczny, Mullenlowe Warsaw (Mullenlowe Group), po raz kolejny znalazł się w gronie jurorów konkursu MAD STARS.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy