15.04.24, 10:57

Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert

Dzień Patrona w Radiu Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 

Jak co roku, Radio Nowy Świat 16 kwietnia będzie świętować razem z patronami, którzy wspierają stację. Już po raz czwarty zespół stacji w wyjątkowy sposób chce podziękować swoim darczyńcom, przygotowując dla nich różne niespodzianki.

16 kwietnia dzień rozpocznie się tradycyjnie - jak co wtorek - audycją „Nowy Świt”, którą poprowadzi Katarzyna Kasia. O godz. 8:00 do redaktorki Kasi dołączy Joanna Kołaczkowska i Klaudiusz Slezak i rozpocznie się specjalne wydanie „Koncertu życzeń” (8:00-10:00). Jak każdy „Koncert życzeń”, tak i ten będzie można także oglądać na stronie internetowej Radia Nowy Świat. Transmisja video będzie udostępniona tylko dla patronów. O godz. 10:00 Patryk Rabiega zaprosi na nieco inne wydanie „Wyborów osobistych” (10:00-11:00) z udziałem patronów z Meksyku, Malty i Australii.

Audycja „W środku dnia”, na którą zaprosi Mateusz Andruszkiewicz, rozpocznie się jak zwykle o godz. 11:00. Program potrwa dwie godziny, a gośćmi będą patroni z Norwegii, Danii, Szwecji, Szwajcarii, Wietnamu, Czech, Słowacji, Nepalu i Hiszpanii. W trzeciej godzinie stacja zaprasza na specjalne wydanie „Szczytu wszystkiego” (13:00-14:00), który poprowadzą Marcin Mann i Mateusz Andruszkiewicz.

Od godz. 14:00, jak co wtorek, antenę przejmuje Jan Janczy, ale tym razem tylko na godzinę i w towarzystwie Jerzego Sosnowskiego, który będzie zadawał dużo pytań naszemu redaktorowi, który wie prawie wszystko o Skandynawii. Dlatego na ten dzień audycja zmieni swoją nazwę na „Klimaty na raty w stuleciu dziwów”. O godz. 15:00 Wojciech Mann i Maciej Jankowski zapraszają na swój podcast „Komu piosenkę”, który z okazji Dnia Patronów przybierze formę godzinnej audycji.

„Nowy Świat po południu” rozpocznie się tradycyjnie o godz. 16.00. To będzie nietypowe wydanie, ponieważ bohaterami i ekspertami będą patroni. W paśmie zostanie wyemitowany reportaż Anny Rokicińskiej, z patronami w roli głównej, których na przestrzeni tych czterech lat połączyła niezwykła więź: przyjaźń, a nawet miłość. W drugiej godzinie Ksenia Maćczak porozmawia z ekspertką-patronką, która opowie co, jak i dlaczego wybieramy, kiedy udajemy się w podróż. W ostatniej godzinie zaplanowana została rozmowa Michała Poryckiego z architektem-patronem o tym, co jest dla nas ważne dziś, kiedy tworzymy swoją przestrzeń i jak trendy zmieniały się na przestrzeni lat.

Finał świętowania Dnia Patronów rozpocznie się o godz. 19:00. Jak co wtorek o tej godzinie powinna zostać nadana audycja „Wagle”, ale tym razem prowadzący Waglewski i Fisz zaproszą patronów i słuchaczy na swój koncert WAGLEWSKI FISZ EMADE w radiowym koncert holu. Dla patronów uruchomiona będzie relacja video na naszej stronie internetowej.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy