16.04.24, 06:30

MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem

Fot.: Pixabay.com, licencja otwarta

Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. Wydawca zamierza wzmocnić relacje z czytelnikami i zwiększyć wpływ na debatę publiczną.

Systematyczne publikacje rozmów, m.in. o zjawiskach w polityce światowej, wyzwaniach biznesowych i technikach rozwoju osobistego wystartują przed wakacjami. Będą miały formy wideo i audiopodcastów dostępnych w kanałach społecznościowych. Za ich produkcję i zakres merytoryczny będzie odpowiadał Damian Kwiek. Z kolei Michał Proszowski wesprze marki MT Biznes pod kątem społecznościowego zaangażowania, opartego o wypracowane z zespołem wydawnictwa założenia i mechanizmy. Tu także pierwsze efekty mają pojawić się w drugim kwartale br.

MT Biznes koncentruje się na rozpowszechnianiu wiedzy, która jest merytoryczna i aktualna . „Kluczem, według którego wybieramy książki do naszej oferty, jest ich praktyczność i “narzędziowość” z perspektywy czytelnika. Dużą wagę przykładamy także do formy - stosujemy miękkie oprawy, duże skrzydełka i czytelny layout. Od kilku lat jesteśmy także prekursorem zmian na rynku wydawniczym, dążymy do stworzenia warunków zdrowej konkurencji” — mówi Katarzyna Graca, prezeska wydawnictwa. „Sami na co dzień wykorzystujemy wiedzę z książek, które wydajemy, dlatego uznaliśmy, że warto dzielić się nią również w innych formach. I stąd pomysł na podcasty. Chcemy, żeby była to platforma wymiany opinii dla naszych autorów, jak i okazja do znajdowania nowych czytelniczych perełek” – dodaje Graca.

MT Biznes wydaje tytuły pod kilkoma specjalistycznymi markami, czyli tzw. imprintami. Są to Prześwity, Laurum, Poltext i Słówko. Stołeczna firma prowadzi też księgarnię internetową Gruby Tom. Firma wprowadza na rynek czytelniczy także poradniki biznesowe. Spółka specjalizuje się w literaturze faktu, która objaśnia czytelnikom świat. W ofercie wydawnictwa jest blisko 700 książek. Organizacyjnie za wszystkimi markami stoją dwie spółki: MT Biznes i Poltext.

„W knowledge up koncentrujemy się na wartości wynikającej z wiedzy, zatem organizacja, taka jak MT Biznes, która udostępnia terabajty rzetelnych danych, analiz i praktycznych wskazówek, jest dla nas wymarzonym partnerem. Wykorzystamy swoje doświadczenie w pracy dla klientów z sektora nauki, żeby treści wydawnictwa miały szansę docierać do jak najszerszej publiczności i twórczo wpływać na dyskusję o najważniejszych problemach istotnych społecznie w Polsce” — mówi Michał Proszowski, general manager knowledge up.

Jak dodaje Damian Kwiek, dyrektor industry up, w związku z pracą dla branży biznesowej zna od dawna działalność wydawniczą MT Biznes. „Korzystałem z naukowych opracowań o ekonomii i zarządzaniu, zatem miałem okazję przekonać się o jakości merytorycznej tych publikacji. W planie działań komunikacyjnych mamy m.in. produkcję podcastów nie tylko o książkach, ale o zjawiskach, jakie są w nich drobiazgowo przedstawiane. Stworzenie autorom publikacji warunków do szerokiego dzielenia się wiedzą, także za pomocą nowoczesnych kanałów, wzmocni oddziaływanie ich książek. A w czasach, kiedy brak wiedzy i manipulowanie powierzchownymi informacjami sprawiają nam tak wiele problemów, rzetelne źródła są szczególnie potrzebne” — mówi Damian Kwiek, dyrektor industry up.

W listopadzie 2023 r. Damian Kwiek rozpoczął współpracę z Radiem Nowy Świat, dla którego nagrywa podcasty pt. “5 rewolucja”. Programy są poświęcone przemysłowi 5.0, czyli wykorzystywaniu nowoczesnych technik organizacyjnych oraz rozwiązań cyfrowych m.in. w produkcji. Wcześniej Kwiek był przez 20 lat dziennikarzem radiowym, m.in. w III Programie Polskiego Radia. Później pracował w CHIP-ie i Platformie Przemysłu Przyszłości.

Michał Proszowski to ekspert w dziedzinie komunikacji i menadżer. Długo był związany ze spółką PGE Narodowy, gdzie odpowiadał za jej wizerunek. Wcześniej pracował w Onecie i „Rzeczpospolitej”.

Komentarze

Powiązane

21.05.24, 07:30
| radio » informacje
Alicja Majewska twarzą kampanii Radia Pogoda
20 maja br. ruszyła kampania wizerunkowa „Radio Pogoda - najpiękniejsze melodie”, której twarzą została piosenkarka Alicja Majewska.
20.05.24, 10:09
| radio » informacje
Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz gospodarzami niezbędnika przedwyborczego Euro Vibe
Czwórka (Polskie Radio) przygotowała europejski niezbędnik przedwyborczy. „Euro Vibe” na antenie codziennie, od 20 maja br. po godz. 17.00. Gospodarzami cyklu będą Piotr Firan i Jędrzej Rosiewicz.
20.05.24, 07:45
| radio » informacje | internet » informacje
Specjalny serwis Polskiego Radia z okazji Roku Melchiora Wańkowicza
Z okazji Roku Melchiora Wańkowicza i 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino Polskie Radio przygotowało serwis specjalny montecassino.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najwybitniejszych polskich reportażystów, korespondentowi wojennemu 2 Korpusu Polskiego – Melchiorowi Wańkowiczowi. 
20.05.24, 01:00
| radio » multimedia
Codziennik medialny: 20 maja 2024 r. (media i kultura: najważniejsza wydarzenia)
Co wydarzyło się w świecie mediów i kultury 20 maja?
18.05.24, 19:00
| radio » informacje
Koncert z otwarcia sezonu Pokoju na lato. Mikromusic na żywo w Trójce
18 maja o godz. 21.30 Trójka przeprowadzi transmisję koncertu z otwarcia sezonu „Pokoju na lato”. Zespół Mikromusic wystąpi z gościnnym udziałem Julii Pietruchy i Miuosha. Patronami medialnymi wydarzenia są Program 3 Polskiego Radia oraz Czwórka.
18.05.24, 18:15
| radio » informacje
Noc Muzeów w Archiwum Polskiego Radia
Archiwum Polskiego Radia organizuje „Noc Muzeów”. Spotkanie z dziennikarzami PR, prezentacja nadzwyczajnych nagrań z Archiwum Polskiego Radia, emisja filmu „Był sobie fono-gram”, kolekcja unikatowych głosów uwiecznionych w wydrukach 3 D – to będzie czekać na odwiedzających 18 maja br. Pałac Staszica (Sala Okrągłego Stołu). Rozpoczęcie o godz. 19.00.
16.05.24, 09:52
| radio » informacje
Próbny lot wraca. Radio Nowy Świat szuka nowych dziennikarzy
Od 9 maja br. w środy o godz. 10:00 i w czwartki o 22:00 Radio Nowy Świat emitować będzie program „Próbny lot”, w której będą prezentować się debiutanci. Zainteresowani, którzy sprawdzą się w roli „lotników” dołączą do redakcji muzycznej Radia Nowy Świat.
15.05.24, 00:01
| radio » informacje
RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki nadaje już testowo
W poniedziałek, 13 maja br. wystartowało nowe radio lokalne – RMF MAXX Tomaszów Mazowiecki. Rozgłośnia nadaje na częstotliwości 88,4 FM i słychać ją w mieście oraz okolicach.
14.05.24, 23:35
| radio » informacje
Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak? Debata w Czwórce
„Świat zwariował, czy z nami jest coś nie tak?”. Radiowa Czwórka organizuje debatę o kondycji psychicznej młodych i nieco starszych. Wezmą w niej udział nastolatki, studenci, psycholożki, psychiatrzy, pedagodzy i rodzice. Spotkanie poprowadzą Justyna Dżbik - Kluge i Jakub Jamrozek. Start w czwartek, 16 maja br. o godz. 20.00.
14.05.24, 07:30
| radio » badania rynku
RMF FM liderem. Najlepszy wynik Radia Zet od dziesięciu lat
Radio RMF FM umocniło pozycję najchętniej słuchanej stacji w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 lutego 2024 r. do 30 kwietnia 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy