17.04.24, 07:30

Start it well. Well Fitness w kampanii promuje treningi medyczne i współpracę z Rehasport

KV kampanii Well Fitness, fot.: materiały prasowe

Well Fitness wystartowało z kampanią "Start it well", która promuje treningi medyczne i ogłasza swoją współpracę z Rehasport.

W marcu br. rozpoczęła się kampania Well Fitness, której celem jest poinformowanie o nowej usłudze ogólnopolskiej sieci klubów fitness - treningach medycznych z Trenerami Certyfikowanymi przez Rehasport oraz zajęciach certyfikowanych przez Rehasport. W ramach kampanii przygotowanej przez agencję digital marketingu Tigers pojawiła się seria postów w mediach społecznościowych sieci, działania z zakresu PR oraz współpraca z influencerami.

W pierwszej fazie kampanii przygotowanej i wdrożonej przez agencję digital marketingu Tigers w social mediach sieci siłowni pojawiła się seria postów, nawołujących do dbania o swoje zdrowie w sposób mądry, zaplanowany i przede wszystkim - bezpieczny. Posty na Facebooku i Instagramie Well Fitness miały na celu zakwestionowanie niektórych podejść do treningu, skupionych jedynie na testowaniu swojego progu bólu, nieustannego zwiększania wysiłku i obciążeń czy przekraczania swoich możliwości, co tak naprawdę ma rację bytu jedynie w przypadku zawodowych sportowców, a nie osób trenujących dla utrzymania zdrowia czy kondycji. Nowa komunikacja Well Fitness odchodzi tym samym od stereotypowych sloganów promujących siłownię i podkreśla, czym tak naprawdę jest zdrowy i efektywny trening. I tak na grafikach sieci klubów pojawiły się hasła takie jak, „No gain without pain brain”, „Make it harder better” czy “Push Know your limits”. Marka chce zwrócić w ten sposób uwagę na fakt, że osoby zaczynające swoją przygodę z siłownią lub wracające na nią po dłuższej przerwie, powinny w pierwszej kolejności skorzystać z doświadczenia i wiedzy Trenerów Certyfikowanych przez Rehasport, wyszkolonych w zakresie treningu medycznego.

Kampania w mediach społecznościowych została wzmocniona działaniami performance, obejmującymi płatną promocję reklamową, realizowaną poprzez kanały takie jak Meta Ads, Google Ads czy LinkedIn Ads. Jej dopełnieniem w kolejnych etapach będą też działania PR-owe oraz współpraca z liderami opinii, którzy z różnych względów ograniczyli w ostatnim czasie swoją aktywność fizyczną lub potrzebują merytorycznego wsparcia w zakresie treningu. W gronie influencerów promujących nową usługę Well Fitness znaleźli się Ola Żuraw-Świątek (@aleksandrazuraw oraz Mateusz Zielonka (@mateusz_zielonka).

Celem naszych działań w ramach tej kampanii jest dotarcie do nowej grupy docelowej ze specyficznymi potrzebami treningowymi. Głównym przekazem naszej komunikacji było potraktowanie dobrze dobranych i wykonywanych ćwiczeń w ramach treningu medycznego jako pierwszego kroku w kierunku zdrowia. Stąd też hasło inicjujące całą akcję - Start it well. Mając na uwadze, że Well Fitness zaczyna budować wizerunek eksperta w dziedzinie treningów na pograniczu sportu i rehabilitacji, dobraliśmy do kampanii najlepsze możliwe rozwiązania i kanały komunikacyjne” – podsumowuje Oscar Dąbkowski, Specjalista PR Tigers.

Komentarze

Powiązane

24.05.24, 11:15
| reklama & PR » informacje
Dwa wielkoformatowe ekrany reklamowe Screen Network w łódzkiej Manufakturze
Screen Network ogłasza uruchomił dwa wielkoformatowe w łódzkiej Manufakturze, które należą do najwyższej kategorii ekranów Super Screen.
24.05.24, 09:45
| reklama & PR » ludzie
Ewelina Puławska awansowała w Good One PR. Została dyrektor zarządzającą
Ewelina Puławska awansowała w strukturach Good One PR, obejmując nowo utworzone stanowisko managing director.
23.05.24, 21:00
| reklama & PR » informacje
Lavazza po raz dziesiąty na kortach Roland-Garros
Lavazza, włoska firma kawowa oraz oficjalny partner turnieju Roland-Garros od 2015 r., będzie dzielić się włoskim stylem smakowania kawy 10 raz z rzędu.
23.05.24, 17:51
| reklama & PR » ludzie
Sonia Stępień przechodzi z o2.pl do agencji oLIVE media
Sonia Stępień dołączyła do zespołu agencji oLIVE media i objęła stanowisko senior PR specjalistka. Tym samym zasiliła zespół public relations, którym kieruje team leaderka Katarzyna Kamińska.
23.05.24, 15:00
| reklama & PR » informacje
Robert Lewandowski ambasadorem G2A.COM
G2A.COM, największy na świecie marketplace z cyfrową rozrywką nawiązał długoterminową współpracę z Robertem Lewandowskim. W nawiązaniu współpracy pomiędzy stronami uczestniczyło RL Media.
23.05.24, 13:27
| reklama & PR » informacje
IKEA, L’Oreal i Biedronka pierwszymi reklamodawcami platformy SkyShowtime w Polsce
SkyShowtime jako pierwsza globalna platforma streamingowa w Polsce uruchomił pakiety reklamowe, a klienci Wavemaker (GroupM) jako pierwsi zareklamowali się na jego łamach.
23.05.24, 11:31
| reklama & PR » ludzie
Karolina Leguła-Leszczyńska awansuje w Mindshare Polska
Karolina Leguła-Leszczyńska awansowała w strukturach Mindshare Polska i objęła stanowisko Cluster Category Lead’a w obszarze planowania strategicznego na region CEE. Odpowiada za pracę dla jednej z największych na świecie firm FMCG.
23.05.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Ooo. Wiosenna kampania Orange dla Firm
Trwa wiosenna kampania Orange dla Firm, którą przygotowała agencja Havas Creative Network. Produkcja powstała w ramach nowej globalnej strategii „Orange tu jest”, otwierając nowy rozdział formatów komunikacyjnych Marki.
23.05.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
KERRIS promuje bursztyn bałtycki wśród młodych odbiorców
Agencja KERRIS odpowiada za opracowanie strategii, koncepcji oraz realizację pierwszej kampanii skierowanej do młodego pokolenia, mającej na celu zbudowanie nowoczesnego wizerunku bursztynu wśród tej grupy wiekowej.
22.05.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Joanna Brodzik ambasadorką marki Fine Life. Aktorka będzie gospodynią specjalnego programu
Wystartowała kampania „Gotowanie na wyzwanie z Joanną Brodzik”, której celem jest zbudowanie rozpoznawalności produktów marki własnej Fine Life, w ofercie której dostępnych jest ok. 400 artykułów w przystępnej cenie. Ambasadorką projektu jest aktorka Joanna Brodzik.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy