29.04.24, 06:30

Studio M3 Trójki już po remoncie

Renata Grochol, fot.: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Renata Grochal „Śniadanie w Trójce” 27 kwietnia br. o godz. 9.05 poprowadziła z „nowego” studia M3 radiowej Trójki.

Bardzo cieszę się z tego, że oprócz sobotniego „Śniadania w Trójce” także moje codzienne rozmowy „Bez Uników”, emitowane od poniedziałku do piątku, przeniosą się w najbliższym czasie do odnowionego studia M3. W czasach, gdy przestajemy słuchać radia już tylko w tradycyjnych odbiornikach, chcemy otworzyć się na nowych odbiorców, ludzi młodych, którzy wiedzę o świecie czerpią w dużej mierze z internetu. To m.in. ich chcemy zachęcić nie tylko do słuchania, ale i oglądania pogłębionych rozmów na najważniejsze polityczne tematy na YouTube, Facebooku Trójki i stronie internetowej naszego radia. Czasem nawet najbardziej wytrawny mówca nie odda słowem tego, co może pokazać obraz, i nawet najsprytniejszy polityk nie ukryje tego, co widać na wizji” – mówi Renata Grochal.

Nowoczesny wystrój wnętrza, dobra akustyka studia, przestrzeń zaprojektowana specjalnie do przeprowadzania wywiadów z gośćmi w formie wideo. Celem remontu technologicznego studia M3 było przystosowanie go do produkcji wizyjnych, przy równoczesnym zachowaniu radiowego charakteru obiektu. W studiu zbudowano scenografię wizyjną, systemy oświetlenia wizyjnego i oświetlenia scenograficznego. Obiekt wyposażono w systemy kamer wizyjnych i mikrofonów studyjnych. Tło elementów scenograficznych stanowią ścienne elementy akustyczne, dźwiękochłonne, typowe dla studia radiowego. Rozwiązanie to pozwoliło dostosować akustykę studia do pracy z wieloma mikrofonami przeznaczonymi dla dziennikarzy prowadzących i gości. Osiągnięto zaprojektowany efekt scenograficzny przy równoczesnej poprawie akustyki, co było jednym z podstawowych założeń remontu.

W ostatnich tygodniach nasze zacne i zasłużone studio M3 przeszło niezwykłą przemianę. Zachowując wszelkie walory studia radiowego, pozwalającego rejestrować najwyższej jakości dźwięk, zostało wyremontowane zgodnie z potrzebami studia, umożliwiającego realizację programów w formacie video. Zapraszamy do słuchania i oglądania” – mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka - redaktorka naczelna Trójki.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.