29.04.24, 10:57

Majówka w stacjach Grupy Eurozet. Specjalne propozycje programowe

Logo Grupy Eurozet, fot.: materiały prasowe

Z okazji długiego, majowego weekendu, stacje Grupy Eurozet przygotowały na ten czas specjalne programy, oprawy i plenerowe wydarzenia.

Radio ZET

29 kwietnia w Radiu ZET zaplanowano dzień z LUNĄ. Artystka przejmie radiowy Instagram, by relacjonować ze Sztokholmu przygotowania do tegorocznego konkursu Eurowizji. Od 1 do 5 maja zmienią się nazwy pasm. Na antenie pojawią się: „Majówkowe Dzień Dobry Bardzo”, „Majowy zawrót głowy” i „Majówka grillówka”. W ramach akcji „Majówka-grillówka Radia ZET” ekipa stacji odwiedzi Giżycko (1 maja), Mikołajki (2 maja), Szczytno (3 maja), Olsztyn (4 maja) i Mikołajki (5 maja).

Radio Złote Przeboje

Radio Złote Przeboje majówkowo rozgrzewać będzie już od poniedziałku 29 kwietnia. Z samego rana stacja zaprasza na satyryczny cykl „Rozmowy grillowane”. Jerzy Telesiński zabierze słuchaczy na przedmajówkowe odkrywanie najpiękniejszych miejsc w Polsce pod hasłem: „Lepszy kawałek Polski” (14.00-18.00), a Norbert Bieńkowski w „Dobrym popołudniu” będzie kontynuować tworzenie wraz ze słuchaczami tego krajoznawczego przewodnika. 1 maja w Radiu Złote Przeboje „MAJ_Unia”, czyli muzyczna podróż bez paszportu po krajach Unii Europejskiej w 20-tą rocznicę wstąpienia Polski do Unii. W czwartek, 2 maja „Maj-lepsze przeboje” i poszukiwanie w nazwiskach artystów, nazwach zespołów i piosenkach słowa „maj”. W piątek 3 maja emitowany będzie program po hasłem „Polska mistrzem Polski”, czyli co czyni Polskę wyjątkowym miejscem. Podczas złotoprzebojowej majówki będzie też specjalne wydanie „Złotej 20” – całe notowanie po polsku.

TOK FM

W Radiu TOK FM podczas majówki reporterzy w swoich materiałach będą przekonywać, że Unia Europejska to nie tylko bankomat. 1 maja z okazji 20-lecia członkostwa Polski we Wspólnocie 27 krajów europejskich w serwisach informacyjnych posłuchać będzie można o tym, co Polacy zyskali dzięki przynależności do Unii.

Antyradio

Jak co roku 1 maja scena Antyradia zagości na Rynku we Wrocławiu. Tam raz w roku gromadzą się gitarzyści i gitarzystki z całego świata, aby oddać hołd Jimiemu Hendrixowi. Największą Gitarową Orkiestrę Świata poprowadzi Leszek Cichoński. Wcześniej słuchacze Antyradia wybierali Gitarowy Hit Wszech Czasów i właśnie te legendarne utwory zabrzmią ze sceny stacji.

Meloradio

W Meloradiu, w poniedziałek 29 kwietnia startuje konkurs „Zestaw wyjazdowy od Meloradia”. Słuchacze stacji będą mogli wygrać zestawy podróżnicze odnajdując dźwięki majówki między piosenkami emitowanymi na antenie. Weekendowy finał dlugiego wekendu zapewni Piotr Jędrzejek w specjalnym wydaniu programu "#7 minut na gości".

Radio Pogoda

Na antenie Radia Pogoda w Święto Pracy Joanna Kruk i Zygmunt Hazjer zajmą się renowacją mebli w programie „Majówkowe renowacje w Radiu Pogoda” (10.00-14.00). Piotr Sworakowski w audycji „Ludzie pracy w Radiu Pogoda” (14.00 - 18.00) spotka się z rzemieślnikami, których zawody są dziś coraz rzadziej spotykane: zegarmistrzem, wytwórcą pędzli i szczotek, parasolnikiem czy czapnikiem. 2 maja „Radio Pogoda za kulisami” (10.0014.00), czyli rozmowy Anny Stachowskiej ze scenografami, kierownikami muzycznymi, technikami, oświetleniowcami, inspicjentami i suflerami Teatru Narodowego. Po nich Monika Tarka przedstawi historię sióstr znanych jako „Siostry plotą” (14.00-18.00). W piątek 3 maja Joanna Kruk zaprosi na specjalny program dla miłośników ornitologii („Ptasie Radio Pogoda”, 10.00-14.00), a po nim słuchacze wybiorą się z Moniką Tarką do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach (14.00-18.00).

Rock Radio

Rock Radio jak co roku w długi weekend zaprasza na „Kryminalną majówkę”. 1 maja Tomasz Obertyn przybliży mroczne wydarzenia, które rozegrały się podczas rockowych koncertów. Gościem Kuby Kalety będzie Artur Górski, dziennikarz i współautor bestsellerowych książek, pisanych wspólnie z Jarosławem „Masą” Sokołowskim, najsłynniejszym świadkiem koronnym w kraju. 2 maja na antenie Rock Radia pojawią się piosenki, zawierające ukryte treści, a gościem Kuby Kalety będzie Przemysław Piotrowski - autor poczytnych kryminałów i thrillerów. 3 maja na antenie stacji pojawi się audycja Tomasza Obertyna „I ślad po nich zaginął”. Z kolei 4 maja Rock Radio zagra „Zabójcze kawałki”, o których opowiadać będzie Rysiek Brzeziński.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: Eska najchętniej słuchana, duży spadek Radia Pogoda
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (sieci radiowe).
13.06.24, 19:00
| radio » informacje
XXVII edycja Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Organizatorzy podwyższyli granicę wieku uczestników
Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia organizuje XXVII edycję Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory, który jest skierowany do twórców, którzy nie ukończyli 40. roku życia. Celem przyznawanego stypendium jest zapewnienie warunków twórczego rozwoju młodym reportażystom radiowym.
13.06.24, 16:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nie do wiary. 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
15 czerwca br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się 27. Piknik Naukowy Polskiego Radia oraz Centrum Nauki Kopernik. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia jest hasło: „Nie do Wiary!”. 
13.06.24, 11:42
| radio » informacje
Relacje z EURO 24 w Radiu Zet i TOK FM
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Mecze polskiej reprezentacji będą relacjonować Krzysztof Wilanowski i Marcin Powideł z Radia ZET oraz Przemysław Pozowski i Michał Waszkiewicz z TOK FM.
12.06.24, 16:00
| radio » ludzie | reklama & PR » ludzie
10 osób awansuje w Dziale Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet
W ramach struktur Działu Sprzedaży Agencyjnej Grupy Eurozet awansowało dziesięć osób. Stanowiska dyrektorskie objęli Anna Chudzyńska i Michał Miętusiewicz.
12.06.24, 08:30
| radio » informacje
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek w zespole Radia Nowy Świat
Mery Spolsky, Artur Barciś i Damian Kwiek dołączają do zespołu Radia Nowy Świat . Barciś pojawi się pierwszy raz na antenie 13 czerwca o godz. 14.00. Z kolei Kwiek pojawi się 14 czerwca z rozmową w programie „Cały nasz świat” (11:00-12:00), a w sobotę 15 czerwca o godz. 13.00 na antenie stacji zadebiutuje Mery Spolsky.
12.06.24, 06:30
| radio » ludzie
Wielki powrót do Polskiego Radia. Janusz Deblessem w Studiu Reportażu i Dokumentu PR
Janusz Deblessem rozpoczął pracę w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Po trzech latach dziennikarz wraca do Polskiego Radia.
11.06.24, 14:32
| radio » informacje
Nowe podcasty od Czwórki w ofercie Polskiego Radia
Podcasty „Jamrozek wrażliwie” Kuby Jamrozka, „Nie ma lekko” Kamila Jasieńskiego , „Rejon ruchu” Piotra Galusa debiutują w ofercie platformy podcasty.polskieradio.pl.
11.06.24, 10:13
| radio » badania rynku
Radio Zet z dużym skokiem słuchalności. RMF FM liderem
Radio Zet osiągnęło największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 marca 2024 r. do 31 maja 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.06.24, 13:12
| radio » informacje
RMF FM wysyła na Euro 2024 siedmioosobową ekipę
Do obsługi tegorocznych Mistrzostw Europy w Piłce Nożne RMF FM wysyła do Niemiec wóz transmisyjny oraz aż siedmioosobową ekipę: pięciu dziennikarzy i dwóch producentów-realizatorów.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 13.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.