20.05.24, 17:29

ALBI POLSKA w przetargu wybiera agencję Ancymony. Spoty pojawią się na trzech rynkach

KV kampanii, fot.: materiały prasowe

W efekcie wygranego przetargu, agencja Ancymony zrealizowała spot TV dla marki Albik na rynek polski, czeski i słowacki.

Albi Polska, z siedzibą w Krakowie od 2005 roku, jest oddziałem czeskiej firmy ALBI Česká republika a.s., specjalizującym się w grach planszowych dla dzieci i dorosłych oraz edukacyjnych książkach i zabawkach z serii „Czytaj z Albikiem”. To nagradzana seria interaktywnych książek z elektronicznym mówiącym piórem, dedykowana dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Agencja Ancymony odpowiada za Big Ideę „Przenieś się do świata książek Albi”, przygotowanie scenariusza spotu skierowanego do różnych grup wiekowych, całościową produkcję oraz postprodukcję, a także projekt scenografii. W kreacji tego spotu kluczowe role odgrywają Anna Siwek jako producentka oraz Maciej Urbanek w roli reżysera, oboje związani na co dzień z agencją Ancymony. Operatorem był Paweł Labe, a montażem na planie zajął się Szczepan Barański (Ancymony).

Współpraca z Albi od samego początku dawała nam dużą swobodę kreatywną. Pomysł, który zaprezentowaliśmy, tak bardzo spodobał się w centrali firmy, że z jednego spotu dla oddziału polskiego, wypączkowały kolejne wersje na rynek czeski oraz słowacki. Mieliśmy pełną kontrolę nad każdym etapem produkcyjnym - od scenariusza, przez przygotowanie wszystkich elementów graficznych, projektów scenografii i makiet 3D, aż po reżyserię i postprodukcję finalnych plików TV. Na plan zaprosiliśmy trójkę młodych aktorów w wieku od 3,5 do 11 lat, którzy pomogli nam opowiedzieć historię świata magii, w który przenoszą nas produkty Albi. Praca na planie była wymagająca i pełna niespodzianek, ale dobre planowanie sprawiło, że dzień zdjęciowy wyszedł nam bardzo sprawnie. Ta realizacja utwierdziła nas w przekonaniu, że niewielkim, ale zgranym zespołem, jesteśmy w stanie zrealizować skomplikowaną i efektowną produkcję filmową” – mówi Maciej Urbanek, senior motion & art director w Ancymonach i reżyser spotu dla marki Albik.

30-sekundowy spot telewizyjny był obecny w TVP, TVN i na Polsacie. Agencja odpowiada także za 15-sekundową wersję do digitalu, a także wersje 20-sekundowe oraz 6-sekundowe na rynek czeski i słowacki.

Komentarze

Powiązane

19.06.24, 20:45
| reklama & PR » informacje
Mistrzowska akcja promocyjna cashback marki Hisense
Agencja UNIQUE ONE organizuje dla marki Hisense, Oficjalnego Partnera UEFA EURO 2024, ogólnopolską akcję promocyjną cashback ze zwrotem gwarantowanym.
19.06.24, 19:17
| reklama & PR » ludzie
Ola Głębicka awansowała w Iberionie. Odpowiada za strategię komunikacji firmy
Od czerwca br. Ola Głębicka odpowiada za strategię komunikacji Grupy Iberion i jej produktów, w tym za działania wizerunkowe. Będzie raportować bezpośrednio do Maksymiliana Tomanka, wiceprezesa i współwłaściciela grupy Iberion.
19.06.24, 17:35
| reklama & PR » ludzie
Marcin Arkuszewski w zespole dentsu X (dentsu Polska)
Na początku czerwca br. do zespołu agencji mediowej dentsu X (dentsu Polska) dołączył Marcin Arkuszewski, który objął stanowisko Client Partnera.
19.06.24, 13:00
| reklama & PR » informacje
Screen Network z nowym wielkoformatowym ekranem. Tym razem na fasadzie Galerii Katowickiej
Screen Network uruchomiło Super Screen na fasadzie Galerii Katowickiej w Katowicach. Firma określa uruchomienie nośnika jako powstanie „śląskiego Times Square”.
19.06.24, 11:47
| reklama & PR » informacje
Odświeżone logo Obsessive. Marka wprowadza nowe opakowania i submarki
Obsessive - marka działająca w kategorii bielizny sensualnej, przeprowadziła rebranding produktowy i komunikacyjny. Marka zaprezentowała swoje odświeżone logo, nowe opakowania a także submarki.
19.06.24, 10:53
| reklama & PR » informacje
Rodzinny fun z Capri-Sun! Konkurs marki Capri-Sun w sieci Dino
Na początku czerwca br., marka Capri-Sun uruchomiła konkurs w marketach Dino pod hasłem „Rodzinny fun z Capri-Sun!”. Do wygrania jest 240 nagród.
19.06.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Vison Express wybiera MullenLowe Warsaw
Agencja MullenLowe Warsaw wygrała konkurs Vision Express na obsługę działań prowadzonych w mediach spoleczniościowych (Facebook).
19.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
GroupM: globalna wartość rynku reklamowego w 2024 r. przekroczy bilion dolarów
GroupM podnosi prognozy wzrostu globalnego rynku reklamowego w 2024 r. do 7,8 proc., w Polsce wzrost powyżej globalnego.
18.06.24, 10:07
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w AMS. Grażyna Gołębiowska wchodzi do zarządu
1 lipca br. do zarządu AMS dołączy Grażyna Gołębiowska, menadżerka firmy, która będzie odpowiedzialna za obszar marketingu, sprzedaży i badań. Małgorzata Augustyniak, dotychczasowa wiceprezeska, pozostaje w strukturach Grupy na stanowisku doradczyni zarządu ds. CSR.
17.06.24, 16:30
| reklama & PR » informacje
Kampania mPay z Jakubem Błaszczykowskim w decydującej fazie. Plakaty OOH w dużych miastach
Ruszył kolejny etap kampanii wizerunkowej polskiej aplikacji finansowej mPay ”Płatności Fair-Play” z Jakubem Błaszczykowskim w roli głównej. Od początku czerwca w największych polskich miastach pojawiły się plakaty OOH z wizerunkiem byłego kapitana reprezentacji Polski, a obecnie ambasadora mPay.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.