21.05.24, 19:45

Dentsu Polska: 18 proc. wzrost przychodów w I kw. 2024 r.

Logo dentsu, fot.: materiały prasowe

Dentsu ogłosiło wyniki finansowe Grupy za I kwartał 2024 r. Na poziomie globalnym Grupa dentsu odnotowała spadek przychodów o -3,7 proc. w porównaniu z I kwartałem 2023 r.

Region Europy Środkowo-Wschodniej osiągnął dobre wyniki, odnotowując ogólny wzrost przychodów na poziomie 12 proc. w porównaniu z Q1 2023 r. i wzrost w stosunku do prognozy budżetowej na I kwartał 2024 r. Firma podkreśla, że osiągnięta marża operacyjna była lepsza od oczekiwań. Dentsu Polska, która przewodzi klastrowi CEE, osiągnęła dwucyfrowy wzrost przychodów w porównaniu do Q1 2023 r.

W pierwszym kwartale 2024 roku, region Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska zaprezentował znakomite wyniki. Dentsu Polska dzięki strategicznym projektom i nowym klientom jak Carlsberg, LINK4, Recordati, skutecznie zwiększa swoje udziały rynkowe. Agencje mediowe dentsu Polska zdobyły historycznie najlepszy wynik w raporcie jakościowym RECMA w I edycji 2024. Z kolei agencja iProspect konsekwentnie pozostaje w TOP 3 agencji mediowych na polskim rynku pod względem new-businessowym” – mówi Maciej Müldner, CFO dentsu Polska & CEE. „Większy nacisk na zintegrowaną ofertę, dalsze budowanie One dentsu jako kliento-centrycznej organizacji zapewniającej klientom kompleksowe wsparcie łączące kreatywność, technologię, dane oraz media, ale też nowe podejście w promowaniu innowacyjnych rozwiązań, które gwarantuje wzrost oraz efektywną współpracę, przyczynia się do dynamicznego rozwoju naszych kompetencji i produktów. Wprowadzenie nowej struktury na poziomie globalnym i lokalnym, uwzględniając technologię i nasze podejście konsultingowe. To wszystko pozwala nam być na dobrej drodze to osiągnięcia celów finansowych jakie sobie stawiamy w tym roku” – dodaje Müldner.

Na poziomie globalnym Grupa dentsu odnotowała spadek przychodów o -3,7 proc. w porównaniu z Q1 2023 i marżę zysku operacyjnego na poziomie 10,4 proc., co było zgodne z wewnętrznymi oczekiwaniami. Grupa prognozuje, że w roku obrotowym 2024 osiągnie organiczny wzrost przychodów.

Komentarze

Powiązane

20.06.24, 08:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Promocje sprawdza się w BLIX. Grupa BLIX chce dotrzeć do 12 mln osób
Aplikacja BLIX ruszyła z najsilniejszą, najdłuższą i najbardziej kompleksową kampanią wizerunkową w historii niezależnych aplikacji typu drive2store. Działania mają być skoncentrowane w sferze online i prowadzone w sposób ciągły. 
19.06.24, 20:45
| reklama & PR » informacje
Mistrzowska akcja promocyjna cashback marki Hisense
Agencja UNIQUE ONE organizuje dla marki Hisense, Oficjalnego Partnera UEFA EURO 2024, ogólnopolską akcję promocyjną cashback ze zwrotem gwarantowanym.
19.06.24, 19:17
| reklama & PR » ludzie
Ola Głębicka awansowała w Iberionie. Odpowiada za strategię komunikacji firmy
Od czerwca br. Ola Głębicka odpowiada za strategię komunikacji Grupy Iberion i jej produktów, w tym za działania wizerunkowe. Będzie raportować bezpośrednio do Maksymiliana Tomanka, wiceprezesa i współwłaściciela grupy Iberion.
19.06.24, 17:35
| reklama & PR » ludzie
Marcin Arkuszewski w zespole dentsu X (dentsu Polska)
Na początku czerwca br. do zespołu agencji mediowej dentsu X (dentsu Polska) dołączył Marcin Arkuszewski, który objął stanowisko Client Partnera.
19.06.24, 13:00
| reklama & PR » informacje
Screen Network z nowym wielkoformatowym ekranem. Tym razem na fasadzie Galerii Katowickiej
Screen Network uruchomiło Super Screen na fasadzie Galerii Katowickiej w Katowicach. Firma określa uruchomienie nośnika jako powstanie „śląskiego Times Square”.
19.06.24, 11:47
| reklama & PR » informacje
Odświeżone logo Obsessive. Marka wprowadza nowe opakowania i submarki
Obsessive - marka działająca w kategorii bielizny sensualnej, przeprowadziła rebranding produktowy i komunikacyjny. Marka zaprezentowała swoje odświeżone logo, nowe opakowania a także submarki.
19.06.24, 10:53
| reklama & PR » informacje
Rodzinny fun z Capri-Sun! Konkurs marki Capri-Sun w sieci Dino
Na początku czerwca br., marka Capri-Sun uruchomiła konkurs w marketach Dino pod hasłem „Rodzinny fun z Capri-Sun!”. Do wygrania jest 240 nagród.
19.06.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Vison Express wybiera MullenLowe Warsaw
Agencja MullenLowe Warsaw wygrała konkurs Vision Express na obsługę działań prowadzonych w mediach spoleczniościowych (Facebook).
19.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
GroupM: globalna wartość rynku reklamowego w 2024 r. przekroczy bilion dolarów
GroupM podnosi prognozy wzrostu globalnego rynku reklamowego w 2024 r. do 7,8 proc., w Polsce wzrost powyżej globalnego.
18.06.24, 10:07
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w AMS. Grażyna Gołębiowska wchodzi do zarządu
1 lipca br. do zarządu AMS dołączy Grażyna Gołębiowska, menadżerka firmy, która będzie odpowiedzialna za obszar marketingu, sprzedaży i badań. Małgorzata Augustyniak, dotychczasowa wiceprezeska, pozostaje w strukturach Grupy na stanowisku doradczyni zarządu ds. CSR.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.