22.05.24, 13:23

Co to jest DPD Pickup? Kampania online DPD Polska tle skierowana do Zetek

KV kampanii DPD, fot.: materiały prasowe

DPD Polska ruszyło z kampanią promocyjną usług logistycznych OOH (Out-Of-Home), która skierowana jest przede wszystkim do młodego pokolenia tzw. Zetek. Działania prowadzone w oparciu o nowy język i warstwę wizualną wystartowały online 14 maja br.

Oś kampanii stanowi 30 sekundowy klip wideo, który w lekki i przystępny sposób ujmuje temat usług logistycznych – nadań i dostaw poza domem (OOH). Główny spot uzupełniany jest przez cztery 15-sekundowe skróty i rozszerzenia mające na celu zwrócenie uwagi na najważniejsze wyróżniki usług DPD Polska.

Przygotowując się do tej kampanii szukaliśmy insightów w zwyczajach, zachowaniach oraz sposobach komunikacji pokolenia Z. Widzimy ich szczególne upodobanie dla usług OOH oraz bardzo wysokie oczekiwania dotyczące możliwości wyboru i elastyczności. Tworząc nasze produkty, te obserwacje wdrożyliśmy w życie. Stworzyliśmy zupełnie nową wersję aplikacji DPD Mobile, która w połączeniu z siecią DPD Pickup tworzy doskonałą odpowiedź na potrzeby różnych grup klientów i klientek oczekujących wygody, wyboru oraz korzystnych cen usług. Nasza kampania to nowoczesny przekaz dotyczący wartości tworzonej przez sieć DPD Pickup, szczególnie ważnych dla e-konsumentów” – mówi Aneta Gasparska, kierownik marketingu w DPD Polska.

Za przygotowanie scenariuszy i produkcję filmową odpowiada kreatywny dom prodykcyjny KeyStory. "Nasza praca w produkcji filmowej polega na tworzeniu emocjonalnego mostu pomiędzy klientem, a marką. W KeyStory wierzymy, że najlepiej sprawdza się tu storytelling. W tej kampanii nawiązujemy do klasycznych form komunikacji żartem pełnym absurdu. Mamy w Polsce wielkie tradycje w tym typie komunikacji, a jednak jest to forma niemal zapomniana. Dodatkowo ukryliśmy w naszych reklamach smaczki humorystyczne, które widz ma wyłapać dopiero przy kolejnych ,,obejrzeniach’’ – tego typu zabieg podniesie zaangażowanie i sprawi, że reklama nie będzie nudziła przy wielokrotnej ekspozycji” – mówi Mateusz Pleskacz, reżyser, co-founder, KeyStory.

Działania promocyjne potrwają do końca czerwca. Za przygotowanie treści promocyjnych odpowiada agencja KeyStory, zaś zakupem mediów zajął się dom mediowy Business Factory.

Komentarze

Powiązane

20.06.24, 08:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Promocje sprawdza się w BLIX. Grupa BLIX chce dotrzeć do 12 mln osób
Aplikacja BLIX ruszyła z najsilniejszą, najdłuższą i najbardziej kompleksową kampanią wizerunkową w historii niezależnych aplikacji typu drive2store. Działania mają być skoncentrowane w sferze online i prowadzone w sposób ciągły. 
19.06.24, 20:45
| reklama & PR » informacje
Mistrzowska akcja promocyjna cashback marki Hisense
Agencja UNIQUE ONE organizuje dla marki Hisense, Oficjalnego Partnera UEFA EURO 2024, ogólnopolską akcję promocyjną cashback ze zwrotem gwarantowanym.
19.06.24, 19:17
| reklama & PR » ludzie
Ola Głębicka awansowała w Iberionie. Odpowiada za strategię komunikacji firmy
Od czerwca br. Ola Głębicka odpowiada za strategię komunikacji Grupy Iberion i jej produktów, w tym za działania wizerunkowe. Będzie raportować bezpośrednio do Maksymiliana Tomanka, wiceprezesa i współwłaściciela grupy Iberion.
19.06.24, 17:35
| reklama & PR » ludzie
Marcin Arkuszewski w zespole dentsu X (dentsu Polska)
Na początku czerwca br. do zespołu agencji mediowej dentsu X (dentsu Polska) dołączył Marcin Arkuszewski, który objął stanowisko Client Partnera.
19.06.24, 13:00
| reklama & PR » informacje
Screen Network z nowym wielkoformatowym ekranem. Tym razem na fasadzie Galerii Katowickiej
Screen Network uruchomiło Super Screen na fasadzie Galerii Katowickiej w Katowicach. Firma określa uruchomienie nośnika jako powstanie „śląskiego Times Square”.
19.06.24, 11:47
| reklama & PR » informacje
Odświeżone logo Obsessive. Marka wprowadza nowe opakowania i submarki
Obsessive - marka działająca w kategorii bielizny sensualnej, przeprowadziła rebranding produktowy i komunikacyjny. Marka zaprezentowała swoje odświeżone logo, nowe opakowania a także submarki.
19.06.24, 10:53
| reklama & PR » informacje
Rodzinny fun z Capri-Sun! Konkurs marki Capri-Sun w sieci Dino
Na początku czerwca br., marka Capri-Sun uruchomiła konkurs w marketach Dino pod hasłem „Rodzinny fun z Capri-Sun!”. Do wygrania jest 240 nagród.
19.06.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Vison Express wybiera MullenLowe Warsaw
Agencja MullenLowe Warsaw wygrała konkurs Vision Express na obsługę działań prowadzonych w mediach spoleczniościowych (Facebook).
19.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
GroupM: globalna wartość rynku reklamowego w 2024 r. przekroczy bilion dolarów
GroupM podnosi prognozy wzrostu globalnego rynku reklamowego w 2024 r. do 7,8 proc., w Polsce wzrost powyżej globalnego.
18.06.24, 10:07
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w AMS. Grażyna Gołębiowska wchodzi do zarządu
1 lipca br. do zarządu AMS dołączy Grażyna Gołębiowska, menadżerka firmy, która będzie odpowiedzialna za obszar marketingu, sprzedaży i badań. Małgorzata Augustyniak, dotychczasowa wiceprezeska, pozostaje w strukturach Grupy na stanowisku doradczyni zarządu ds. CSR.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.