27.05.24, 15:00

Space Cat Industries w przetargu zdobywa dwa projekty dla marki Philips (Versuni)

Space Cat Industries w przetargu zdobywa dwa projekty dla marki Philips (Versuni), fot.: materiały prasowe

Agencja Space Cat Industries wygrała dwa projekty związane z platformą TikTok dla marki Versuni (Philips Domestic Appliances). Pierwszy przetarg obejmował kampanię influencer marketingową dla urządzeń z kategorii Philips Floor Care, z kolei drugi to współpraca związana z założeniem i prowadzeniem profilu marki Philips w kategorii Domestic Appliances na TikToku.

Kategoria Philips Floor Care to szerokie portfolio produktów przeznaczonych do kompleksowego dbania o podłogi w domach. Wybrana w drodze procesu ofertowego, agencja Space Cat Industries, odpowiadała za strategię, kreację i koordynację współpracy z influencerami. Wyselekcjonowani do współpracy twórcy mieli za zadanie pokazać w zadanych kontekstach wybrane produkty z kategorii Philips Floor Care. Do kampanii zostało zaangażowanych 15 zasięgowych twórców, którzy zarówno na swoich profilach na TikToku, jak i na Instagramie, pokazali jak korzystają z urządzeń sprzątających.

„W ofercie dla kategorii Philips Floor Care, propozycje kreatywne agencji Space Cat Industries wyróżniały się doskonałym zrozumieniem konwencji Short Social Video oraz ciekawym doborem twórców. Dla nas, jako marki, kluczowe było subtelne wplecenie komunikatów produktowych do materiałów twórców, przy zachowaniu ich oryginalnego, rozrywkowego i angażującego charakteru. Widząc efekty kampanii, możemy potwierdzić, że to osiągnęliśmy. Patrząc chociażby na przykłady materiałów od @mili0nerka czy @HelloYogi, można mówić o aspektach produktowych w lekki i zabawny sposób, przyciągając uwagę odbiorców. Co ciekawe, pod kilkoma materiałami rozgorzała dyskusja o tym, jakie imiona nadajemy swoim sprzętom odkurzającym, co świetnie wpłynęło na wyniki zaangażowania” – mówi Marcin Kołda, Consumer Marketing Manager, Floor Care Poland.

Proces związany z założeniem i prowadzeniem profilu Philips Home Living trwał od ostatniego kwartału 2023 r. Zaangażowane były w nim osoby odpowiedzialne za kluczowe kategorie produktowe, obejmujące produkty takie jak Philips OVI, ekspresy do kawy Philips, roboty sprzątające czy parownice. Versuni powierzyło strategię i egzekucję komunikacji marki na TikToku agencji Space Cat Industries. W maju br. oficjalnie rozpoczęto działania na profilu @PhilipsHomeLivingPL, na którym można zobaczyć wyselekcjonowanych, zasięgowych twórców, którzy pokazują, w jaki sposób produkty Philips ułatwiają i uprzyjemniają ich życie. Strategia komunikacji oparta została na stałych hostach profilu, czyli Patrycji Horowskiej i Ani Pastuszce oraz dodatkowych twórcach występujących gościnnie.

Bardzo cieszymy się, że do grona naszych klientów dołącza brand Versuni, zarządzający marką Philips w kategorii Domestic Appliance oraz marką Saeco. Obie oferty obejmowały to, na czym znamy się najlepiej jako agencja, czyli kampanię influencer marketingową, jak i prowadzenie profilu na TikToku. Kluczem do tworzenia efektywnej strategii i kreacji, w obu przypadkach, było znalezienie balansu między TikTokowym charakterem materiałów a reklamowo-produktowym podejściem. Szczególną uwagę przykładamy również do doboru twórców, którzy są przez nas sprawdzeni i wyróżniają się efektywnością” – mówi Roman Terelak, Managing Partner agencji Space Cat Industries.

Agencja Space Cat Industries odpowiada za strategię, kreację, współpracę z twórcami, zarządzanie profilem, jak i moderację profilu marki na TikToku.

Komentarze

Powiązane

20.06.24, 08:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Promocje sprawdza się w BLIX. Grupa BLIX chce dotrzeć do 12 mln osób
Aplikacja BLIX ruszyła z najsilniejszą, najdłuższą i najbardziej kompleksową kampanią wizerunkową w historii niezależnych aplikacji typu drive2store. Działania mają być skoncentrowane w sferze online i prowadzone w sposób ciągły. 
19.06.24, 20:45
| reklama & PR » informacje
Mistrzowska akcja promocyjna cashback marki Hisense
Agencja UNIQUE ONE organizuje dla marki Hisense, Oficjalnego Partnera UEFA EURO 2024, ogólnopolską akcję promocyjną cashback ze zwrotem gwarantowanym.
19.06.24, 19:17
| reklama & PR » ludzie
Ola Głębicka awansowała w Iberionie. Odpowiada za strategię komunikacji firmy
Od czerwca br. Ola Głębicka odpowiada za strategię komunikacji Grupy Iberion i jej produktów, w tym za działania wizerunkowe. Będzie raportować bezpośrednio do Maksymiliana Tomanka, wiceprezesa i współwłaściciela grupy Iberion.
19.06.24, 17:35
| reklama & PR » ludzie
Marcin Arkuszewski w zespole dentsu X (dentsu Polska)
Na początku czerwca br. do zespołu agencji mediowej dentsu X (dentsu Polska) dołączył Marcin Arkuszewski, który objął stanowisko Client Partnera.
19.06.24, 13:00
| reklama & PR » informacje
Screen Network z nowym wielkoformatowym ekranem. Tym razem na fasadzie Galerii Katowickiej
Screen Network uruchomiło Super Screen na fasadzie Galerii Katowickiej w Katowicach. Firma określa uruchomienie nośnika jako powstanie „śląskiego Times Square”.
19.06.24, 11:47
| reklama & PR » informacje
Odświeżone logo Obsessive. Marka wprowadza nowe opakowania i submarki
Obsessive - marka działająca w kategorii bielizny sensualnej, przeprowadziła rebranding produktowy i komunikacyjny. Marka zaprezentowała swoje odświeżone logo, nowe opakowania a także submarki.
19.06.24, 10:53
| reklama & PR » informacje
Rodzinny fun z Capri-Sun! Konkurs marki Capri-Sun w sieci Dino
Na początku czerwca br., marka Capri-Sun uruchomiła konkurs w marketach Dino pod hasłem „Rodzinny fun z Capri-Sun!”. Do wygrania jest 240 nagród.
19.06.24, 08:30
| reklama & PR » informacje
Vison Express wybiera MullenLowe Warsaw
Agencja MullenLowe Warsaw wygrała konkurs Vision Express na obsługę działań prowadzonych w mediach spoleczniościowych (Facebook).
19.06.24, 06:30
| reklama & PR » informacje
GroupM: globalna wartość rynku reklamowego w 2024 r. przekroczy bilion dolarów
GroupM podnosi prognozy wzrostu globalnego rynku reklamowego w 2024 r. do 7,8 proc., w Polsce wzrost powyżej globalnego.
18.06.24, 10:07
| reklama & PR » ludzie
Zmiany w AMS. Grażyna Gołębiowska wchodzi do zarządu
1 lipca br. do zarządu AMS dołączy Grażyna Gołębiowska, menadżerka firmy, która będzie odpowiedzialna za obszar marketingu, sprzedaży i badań. Małgorzata Augustyniak, dotychczasowa wiceprezeska, pozostaje w strukturach Grupy na stanowisku doradczyni zarządu ds. CSR.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.