31.05.24, 06:30

Jarosław Kuźniar gospodarzem piątkowego Zapraszamy do Trójki. Nowości w Programie Trzecim

Logo Trójki, fot.: materiały prasowe

Jarosław Kuźniar będzie gospodarzem piątkowych wydań „Zapraszamy do Trójki”. W ofercie Trójki pojawi się także „Radio Unsound” oraz „Wielka Dziesiątka”.

W piątek, 31 maja o godz. 16.00 „Zapraszamy do Trójki” poprowadzi Jarosław Kuźniar. Będzie to dla niego powrót po latach do roli autora tej audycji. „Zapraszamy do Trójki” to redakcja i program niezwykły. Wśród prowadzących to pasmo byli innymi historii m.in.: Andrzej Woyciechowski (późniejszy twórca Radia Zet), Wojciech Mann, Sławomir Zieliński, Grzegorz Miecugow, Tomasz Sianecki, a w późniejszych latach Kuba Strzyczkowski, Robert Kantereit i Patrycjusz Wyżga.

Od pierwszej rozmowy namawiałam Jarosława Kuźniara, by rozważył powrót do „Zapraszamy”. Po drodze wystartowaliśmy ze świetnym programem i podcastem: „360 stopni”. Tym bardziej cieszę się, że podjął wyzwanie pracy w paśmie, które wymaga najwyższych dziennikarskich umiejętności” - mówi Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka  naczelna radiowej Trójki.

Kuźniar pozostaje także autorem programu  „360 stopni” emitowanego w każdą niedzielę o godz. 15.00.

1 czerwca Trójka zaplanowała premierowe wydanie audycji muzycznej „Radio Unsound”. Nazwa wprost odwołuje się do festiwalu muzyki elektronicznej i eksperymentalnej Unsound, który po raz pierwszy odbył się w Krakowie w 2003 r. Festiwal jest polską marką eksportową. Cieszy się uznaniem i zaufaniem artystów oraz publiczności na całym świecie. Poza Krakowem miał swoje odsłony w Nowym Jorku, Toronto, Adelajdzie, Londynie, Tbilisi, Pradze. Festiwal Unsound od lat kojarzy się ze świetną muzyczną selekcją, odkrywaniem nowych przestrzeni do wykonywania muzyki oraz produkowaniem i prowokowaniem artystycznych wydarzeń, które wyróżniają się oryginalnością. Trójka jest patronem medialnym nadchodzącej edycji festiwalu Unsound (październik 2024). Gospodynią „Unsound Radio” na antenie będzie Małgorzata Płysa, dyrektorka wykonawcza Festiwalu Unsound i prezeska Fundacji Tone. Muzycznie będzie się poruszać po rejonach bliskich krakowskiej imprezie. Audycja będzie prowadzona w dwóch językach – po polsku i po angielsku tak, aby na antenie Trójki mogli się połączyć fani wartościowej elektroniki z całego świata.

Szukaliśmy pomysłu na program z ambitną elektroniką i muzyką eksperymentalną. Świetnie, że możemy zaprosić do współpracy osobę, która swoją pracą od lat udowadnia, że ma właśnie do takich dźwięków serce. Liczymy na wiele inspirujących muzycznych odkryć” - zapowiada Agnieszka Szydłowska, dyrektorka – redaktorka  naczelna Trójki.

Audycja „Radio Unsound” będzie emitowana w każdą sobotę o godz. 23.00.

Kolejna nowość na antenie Programu 3 to cykl „Wielka dziesiątka”, którego bohaterami będą najlepsi polscy piłkarze. Norbert Michalak, rozmawiając z zaproszonymi gośćmi oraz korzystając z radiowego archiwum, przedstawi w dziesięciu odcinkach tych, którzy zapisali się w pamięci polskich kibiców. Kontekst jest oczywisty – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.