02.06.24, 13:00

Damian Sikorski zagra koncert promujący płytę w Studiu Polskiego Radia

Damian Sikorski, fot.: materiały prasowe

31 maja br. ukaże się alt-popowy album „Wiosna” Damiana Sikorskiego, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia. To fonograficzny debiut basisty, kompozytora, autora tekstów, i dziennikarza radiowej Czwórki. 7 czerwca br. o godz. 20.00 w  Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej muzyk zagra koncert promujący płytę. Transmisja  na antenie radiowej Czwórki.

Damian Sikorski to dziennikarz Polskiego Radia znany przede wszystkim z anteny radiowej Czwórki. W swoich autorskich audycjach prezentuje nowe talenty muzyczne (akcja „Wydaj płytę z Będzie głośno!”). To także muzyk, producent, autor tekstów oraz multiinstrumentalista, były członek zespołów Menski, Nocny Stróż i Quidam. Koncertował u boku Colina Bassa z legendarnej grupy Camel. Występuje też jako basista w koncertowym składzie hip-hopowej grupy Hemp Gru. Jego premierowy album solowy „Wiosna” jest podsumowaniem doświadczeń muzycznych i życiowych.

Kilka miesięcy temu Damian Sikorski Projekt nagrał krótką EP – kę zatytułowaną „Sesja”. Znalazły się na niej trzy singlowe piosenki, które w nowych wersjach ujawniły potencjał grupy.

Do debiutu zbierałem się długo, nabierając pewności siebie, warsztatowych doświadczeń, koncertując z innymi zespołami i wreszcie ta potrzeba znalazła ujście. To nieulubione style muzyczne czy moi idole, a samo życie było dla mnie inspiracją. Pisząc teksty i komponując muzykę, nie można być wyrachowanym, dlatego nigdy nie myślałem o modelowym słuchaczu. Jedynym założeniem, które przyjąłem była całkowita wierność sobie i moim prywatnym upodobaniom oraz stanom ducha. Teraz dzielę się swoimi piosenkami ze światem i mam nadzieję, że ludzie odnajdą w nich cząstkę siebie” – mówi Damian Sikorski.

7 czerwca br. w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zespół zaprezentuje materiał z płyty długogrającej, na którą składa się dziesięć piosenek. Na scenie wystąpią: Damian Sikorski (gitara basowa), wokaliści: Paulina Łabuda (Penelov), Marta Zalewska, Michał Kowalonek, Piotr Niesłuchowski i Bard Kowalski, Weronika Wyko (skrzypce), Hania Wylandowska (altowiolistka), Piotr Bogutyn (gitara), Szymon Wylandowski (klawisze) i Błażej Gawliński (perkusja).

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.