04.06.24, 12:59

Media lokalne informują obszernie o sytuacji na południu kraju

Główna strona serwisu beskidzka24.pl, fot.: materiały prasowe

Sytuacja powodziowa związana z silnymi opadami deszczu na południu Polski trafiła na jedynki, m.in. beskidzkich mediów lokalnych. Media lokalne obszernie informują o zagrożeniach oraz lokalnych podtopieniach. 

Serwisy informacyjne Radia Bielsko emitującego swój program na południu kraju, od samego rana poświęcone są wyłącznie informacjom związanym z sytuacją powodziową. W dziennikach pojawiają się relacje oraz wypowiedzi osób zajmujących się m.in. monitorowaniem sytuacji czy zwalczaniem skutków powodzi. Również w trakcie programu prowadzonego przez prezenterów pojawiają się aktualne informacje, a dziennikarze dodatkowo odsyłają na swój portal internetowy. Na stronach radiobielsko.pl pojawiają się non stop aktualizowane informacje, a także fotorelacje, ale również np. podawane są numery telefoniczne pod które można zgłaszać podtopienia.

Obszernie o sytuacji informuje beskidzka24.pl - regionalny portal informacyjny Kroniki Beskidzkiej i Głosu Ziemi Cieszyńskiej. Na stronach serwisu pojawiają się obszerne informacje, a także relacje reporterów. Także na stronie portalu bielsko.info (Bielskie Media) pojawią się od rana informacje, m.in. o nieprzejezdnych drogach, a także relacje foto i wideo. Obficie o sytuacji informują także inne lokalne media, np. czechowicki czecho.pl, który zamieszcza informacje wzbogacone o materiały foto i wideo. O sytuacji na południu Polski informuje także Polskie Radio Katowice zarówno w serwisach informacyjnych, a także na stronie internetowej.

O sytuacji hydrologicznej nie informuje na antenie TVP Katowice – pierwsze wydanie serwisu informacyjnego zaplanowane jest dopiero na godz. 14.30. Jednak stacja zamieszcza informacje o sytuacji powodziowej na swojej stronie internetowej oraz na profilu „Aktualności” na platformie Facebook. Z kolei w krakowskiej „Kronice” już o godz. 8.00 pojawiły się pierwsze informacje o sytuacji w Bielsku-Białej. Jedynką w serwisie internetowym TVP Kraków jest sytuacja w Krakowie oraz Olkuszu i powiecie suskim.

O kryzysowej sytuacji informują obszernie również media ogólnopolskie, m.in. RMF FM, TVN24, Polsat News czy portal Onet.pl. Relacje pojawiaja się także w TVP INFO. Stacja wykorzystuje, m.in. zdjęcia udostępniane przez profil Waszym Okiem - Radio Bielsko. Po transmisji obrad komisji śledczej, program jest poświęcony sytuacji powodziowej. Stacja emituje program specjalny i łączy się z dziennikarzami w terenie. 

Radio Kraków wysłało w zagrożone miejsca reporterów. Nie wszędzie jednak dziennikaarze mogli dotrzeć. 

Komentarze

Powiązane

22.07.24, 13:58
| radio » ludzie
Małgorzata Kościelniak przechodzi z Meloradia do Złotych Przebojów
Do zespołu Radia Złote Przeboje dołączy Małgorzata Kościelniak, która do tej pory była związana z Meloradiem.
22.07.24, 09:13
| radio » informacje
Katarzyna Kwiatkowska głosem Polskiego Radia RDC
22 lipca br. pojawiła się nowa oprawa ramówki Polskiego Radia RDC w której pojawił się głos Katarzyny Kwiatkowskiej.
18.07.24, 22:34
| radio » informacje
Polskie Radio Kierowców na żywo z Master Truck Show 2024
Polskie Radio Kierowców od 19 do 21 lipca br. będzie emitować program ze studia plenerowego z Polskiej Nowej Wsi pod Opolem. Po raz 20. odbywać się tam będzie impreza skierowana do kierowców i miłośników ciężarówek - Master Truck Show 2024. Polskie Radio Kierowców jest patronem medialnym wydarzenia.
18.07.24, 14:00
| radio » informacje
XXV Festiwal Bachowski Świdnica na antenie Dwójki
18 lipca br. rozpoczyna się XXV Festiwal Bachowski Świdnica. Program 2 Polskiego Radia, który jest patronem imprezy, przeprowadzi transmisje koncertów.
17.07.24, 13:40
| radio » informacje
Pierwsza Noc Promsów w Dwójce. Transmisje aż do połowy września
Program 2 Polskiego Radia zaplanował na piątek, 19 lipca br., transmisję pierwszego wieczoru Promsów z Royal Albert Hall. Dwójka przez całe lato będzie transmitować najciekawsze koncerty z największego na świecie letniego festiwalu muzyki poważnej, który co roku organizowany jest w Londynie.
15.07.24, 06:30
| radio » informacje
Sprawozdanie finansowe Radia Nowy Świat za 2023: rosną koszty wynagrodzeń i energii
12 czerwca br. odbyło się Zwyczajne Zgromadzenie Wspólników Radia Nowy Świat, którego głównym tematem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego i sprawozdania Zarządu za rok 2023 oraz udzielenia członkom Zarządu Spółki absolutorium z wykonania przez nich obowiązków w roku obrotowym kończącym się w dniu 31 grudnia 2023 r.
12.07.24, 10:30
| radio » informacje
Koncert Agi Zaryan w ramach cyklu Jazz.PL w Dwójce
12 lipca br. w ramach cyklu „Jazz.PL” na antenie Dwójki będzie transmitowany koncert Agi Zaryan. Transmisja została zaplanowana od godz. 18.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia oraz – w formie streamingu wideo – na: Facebooku, stronie internetowej stacji i kanale YouTube Dwójki.
11.07.24, 13:30
| radio » informacje
Premiera podcastu „Przedwojnie” w TOK FM. Format prowadzi Maciej Miłosz
TOK FM przygotował premierę podcastu „Przedwojnie” w czwartek 11 lipca br. Program prowadzi Maciej Miłosz.
11.07.24, 07:30
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom z nowymi audycjami na wakacje
Polskie Radio Dzieciom zaprasza na nowe audycje w okresie wakacyjnym. W godzinach porannych przewidziano treści dla najmłodszych. Wieczorem pojawią się odcinki z audycji "Strefa Rodzica".
10.07.24, 10:00
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Lato z Radiem i Telewizją Polską. Ponad 60 artystów wystąpi na koncertach kultowej audycji
Wspólna akcja Polskiego Radia i Telewizji Polskiej „Lato z Radiem i Telewizją Polską” rozpocznie się 13 lipca br. Inaugurujący trasę koncert odbędzie się w Zakopanem.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.